Megkezdődött a Szombathelyi Haladás Labdarúgó és Sportszolgáltató Kft. felszámolása

Farkas Bazsi 2024-12-04 15:07:24
November 14-én tették közzé az eljárás megindulását. Az adósoknak legvégső esetben 180 napjuk van jelentkezni a felszámolónál. A munkabérek egy részét az állam rendezheti.

November 14-én tették közzé Szombathelyi Haladás Labdarúgó és Sportszolgáltató Kft. cégfelszámolási eljárásának megindítását.

A cég, amely jó ideig működtette Szombathelyen az élvonalbeli focit, fizetésképtelen lett, az alkalmazottaknak fél évnyi fizetéssel tartoztak, amikor csődöt jelentett. Júliusban ült össze utoljára a Kft. taggyűlése, akkori kiszivárgott információk szerint fél milliárd forintos nagyságrendben volt hiány a kasszában. 

A felszámolást bonyolító Rose Consulting Kft. képviselője, Gacsó János ismertette az eljárás sarokpontjait:

A november 14. közzétételt követően 40 napja van a hitelezőknek a hitelezői igények bejelentésére. Ennek az eljárásnak 180 nap a jogvesztő határideje vagyis, aki eddig nem jelzi az igényét, az ezt követően nem fogja tudni érvényesíteni azt. 

Eddig főképp elmaradt bér tartozásokkal kapcsolatban voltak megkeresések, hogy pontosan mennyi ilyen jellegű jelzés érkezett azt megmondani ebben a pillanatban nem tudom, mivel még nem összesítettük ezeket. 

Az elmaradt bérek rendezésére létezik az úgynevezett bérgarancia alap. Vagyis a bérigényeket továbbítjuk a Kormányhivatalhoz, ők pedig kiutalják a természetes személyek részére az elmaradt munkabért. Ennek bruttó 2 millió 500 ezer forint az összesített felső értéke. Eddig vállalja a garanciát az állam. 

A november 14-től számított 40 napot követően elindítjuk a támogatási kérelmeket, így januárban elmehetnek az igények, ami azt jelenti, hogy 2025 első negyedévében megkapják az elmaradt pénzüket azok a volt dolgozók, akik ezt a fenti határidőig jelzik.

Felvettem a kapcsolatot a cég utolsó, korábban lemondott ügyvezetőjével, folyamatban van az irat-, és a vagyonátadás is. Néhány eszköz volt a Kft. tulajdonában: pályafűnyíró, fizioterápiás berendezés, hidegterápiás eszköz, egy kisbusz. Ezeket a NAV lefoglalta. 

A könyvelési iratanyag átvétele is folyamatban van. Arról majd csak azt követően fogunk tudni nyilatkozni, hogy mekkora a szállítói tartozás, amint ezt megkaptuk, és átnéztük. 

Jelenleg azonban elnézve a lefoglalt vagyontárgyakat, és számításba véve azt, hogy a bérgarancia kifizetése után az állam lesz a legnagyobb hitelezője a cégnek, az elmaradt szállítói kifizetések megtérülésére nem látom, hogy egyáltalán lenne bármekkora esély is - zárt így a szakember.

A Haladás Labdarúgó Kft. alkalmazotti létszáma 2023 novemberében volt a csúcson, akkor 73 fő dolgozott a cégnek. 

A 2023. december 31. mérleg szerint a tavalyi évet 416 millió forint mínusszal zárták. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Nagy István azonnali beavatkozást követel az üzemanyagárak miatt – miközben a kutakon szinte ugyanazok az árak, mint az Orbán-kormány ársapkája idején

A volt agrárminiszter szerint a gazdáknak nem ígéretekre van szüksége, hanem kiszámítható megélhetésre - kérdés, hogy az elmúlt 16 év, vagy a plusz 3 forint a kutakon fáj-e nekik jobban.

Országos szabályozást sürget a győri azbesztes utak ügyében Balog-Farkas Renáta

Az alpolgármester levélben fordult Gajdos László miniszterhez, és több javaslatot is tett a szerpentinitet tartalmazó útburkolatok egységes kezelésére.

Közel félszáz győri diák szerzett diplomát a Nemzeti Tudósképző Akadémián

A Győri SZC Baksa Kálmán Két Tanítási Nyelvű Gimnázium 48 tanulója teljesítette sikeresen a rangos tehetséggondozó program követelményeit.

Romantikus vígjáték és Star Wars a csillagos ég alatt – újabb két estén vár a szombathelyi Zenés Kertmozi

Két egymást követő estén ismét szabadtéri mozivá alakul az Emlékmű-domb. Július 31-én a friss magyar romantikus vígjáték, a Szenvedélyes nők, augusztus 1-jén pedig minden idők egyik legismertebb sci-fije, a Star Wars IV. rész – Egy új remény várja a közönséget. A vetítések ingyenesek.

Vádat emeltek egy győri nő ellen aki kidöntötte a vasúti jelzőlámpát, majd elhajtott 

A vádirat szerint a baleset után nem állt meg, nem értesítette a hatóságokat, a megrongálódott jelzőberendezés pedig átmenetileg csökkentette a vasúti átjáró biztonságát.

Nagy nap lesz ma a parlamentben: a Vagyonvisszaszerzési hivatalról, és az ügynökaktákról szavaznak a képviselők, valamint elköszönhetünk a vármegyéktől és a főispánoktól is

Az Országgyűlés több jelentős törvényjavaslatról szavaz, miközben megkezdődik az állambiztonsági iratok teljes körű feltárásáról szóló előterjesztés vitája is.

Megújult a Magyar Ispita épülete Győrben - szeptemberben új kiállítással nyitja meg kapuit

Interreg-támogatással rekonstruálták a város egyik legjelentősebb műemlékét, amely a felújítás után korszerű kiállítóhelyként és kulturális központként várja majd a látogatókat.

Hétvégén módosul a vasúti menetrend a Budapest–Győr–Hegyeshalom vonalon

Karbantartási munkák miatt augusztus 1-jén és 2-án több járat a megszokottól eltérő menetrend szerint közlekedik.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban

A hét programjain az agyagkatonák titkai mellett kortárs képzőművészeti tárlatok is várják az érdeklődőket Győrben.

Kedden több órára elzárják a vizet Győrszentiván egy részén

Ivóvízhálózat-rekonstrukció miatt az Egysori út, a Lőtér út és a Kisvasúti utca környékén 8 és 14 óra között szünetel a szolgáltatás.

Halált okozó testi sértés miatt vettek őrizetbe egy férfit Szombathelyen

A férfi részletes beismerő vallomást tett a Szent Gellért utcában történtek miatt.

A tökéletes beltéri ajtó kiválasztása: stílus és funkció harmóniája

A belső tér kialakításában az ajtók alapvető szerepet játszanak.

Vadkamerákkal venné fel a harcot Győri Önkormányzat az illegális hulladéklerakók ellen

Kósa Roland alpolgármester szerint évente mintegy 300 millió forintjába kerül a városnak az illegálisan lerakott szemét eltakarítása.

16 éves fiatalt vett rá prostitócióra egy nő Vasban, az aktusokat videóra is vette

Emberkereskedelem bűntette és gyermekpornográfia bűntette miatt emelt vádat vele szemben az ügyészség.

Medián: megtorpant a TISZA Párt erősödése, a Fidesz viszont stabilizálni tudta a támogatottságát

A friss felmérés szerint a kormánypárt továbbra is toronymagasan vezet, ugyanakkor a Polgár Judit-jelölés és az elmaradt társadalmi egyeztetés még a TISZA-szavazók körében is kritikákat váltott ki.

Különleges kulturális sétával ünneplik Loyolai Szent Ignác napját Győrben

A bencések vezetett programján a résztvevők a jezsuiták több évszázados győri örökségével és Magyarország legrégebbi barokk templomával is megismerkedhetnek.

Pliszé szúnyogháló: hatékony védelem a rovarok ellen

Sok gondot okozhatnak a szúnyogok egy nyári estén, amikor a friss levegő miatt szeretnénk nyitva hagyni az ajtót.

Télikert és négyévszakos terasz: melyik illik jobban az Ön életmódjához?

Fontos már az elején tisztázni, amit sokan télikertként keresnek, arra ma gyakran egy modern négyévszakos terasz a korszerűbb megoldás.