Közel félmillió forintot költöttek el az ingyenes Győri Presszó hetilap reklámozására

Farkas Bazsi 2024-12-04 09:14:47
Korábban nem költöttek reklámra a győri önkormányzati lap propagálására.

Október 11-én új köntöst és nevet kapott a győri önkormányzati hetilap. Az ingyenesen minden helyi háztartásba beszórt magazin korábban ugyanazt a Győr+ nevet viselte, mint az önkormányzati média egyéb sajtótermékei. A Győr+ Média Zrt. azonban új vezérigazgatót kapott, a korábban a nem fideszes polgármester-jelöltek lejáratásával próbálkozó civil szervezet elnöke, Panda Ákos személyben.

Az új kinevezett aztán valami látványos változással próbálkozva Győri Presszóra (egy kis szójátékkal press szó, vagyis a sajtó szava) keresztelte a lapot. A változtatásról pedig nem egy köztéri hirdetés is beszámolt. 

A Győr+ Média Zrt. online újságot, tévét és rádiót is üzemeltet. Vagyis házon belül, költségek nélkül tudja megoldani önnön propagálását Panda vezérigazgató azonban mégis úgy döntött, hogy ezeken felül, külön is költ az ingyenes újság reklámozására.

Közérdekű adatigényléssel fordultuk a kiadóhoz, hogy megtudjuk mennyi pénzt költöttek el a köztéri reklámok kihelyezésére.

A válaszból azt tudtuk meg, hogy bruttó 271 ezer 555 forintot költöttek el gyártásra, míg a reklámok kihelyzésére bruttó 201 ezer 930 forintot fordított, vagyis összesen 473 ezer 485 forintot költtek el az ingyenes kiadvány kapcsán az önkormányzati Győr+ Média Zrt. 

A városi hetilap kapcsán egészen 2019-ig kértünk reklámadatokat. Így az derült ki, hogy a médiacég korábban egy fillért sem költött arra, hogy más cégeknél reklámot vásároljon.

Feszült a helyzet 

Komoly feszültség alakult ki abból, hogy a győri közgyűlési többséget a Fidesz-KDNP adja, viszont a polgármester személyt egy ellenzéki civil szervezet, a Tiszta Szívvel a Városért adja. Ezt pedig úgy kezeli a helyi önkormányzati média, hogy a Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) polgármester és Kósa Roland (TSZV-LMP-Momentum-MSZP) alpolgármester sajtótájékoztatóiról vagy egyáltalán nem, vagy csak korlátozottan számol be a Győr+. Ezzel szemben a Fidesz-KDNP önkormányzati képviselői fél oldalas terjedelemben ismertethetik aktuális mondanivalójukat a hetilap hasábjain.

A városvezetés a jelenség kapcsán már sajtótájékoztatót is tartott, ahol Pintér polgármester kijelentette, hogyha a lap vezetése nem változtat a közelmúlt gyakorlatán, akkor kezdeményezi a győri városnév elvételét a sajtóterméktől.

Panda vezérigazgató közleményében arról írt, hogy szerinte a lapot összeállító szerkesztőség objektíven számol be a város eseményeiről. Ám a polgármester és alpolgármester programjairól, tájékoztatóiról ezután sem tudósított a Győr+.

A legutóbbi közgyűlésen a városvezetés nem egyszer Fidesz+-ként hivatkozott a lapra. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Hétvégén módosul a vasúti menetrend a Budapest–Győr–Hegyeshalom vonalon

Karbantartási munkák miatt augusztus 1-jén és 2-án több járat a megszokottól eltérő menetrend szerint közlekedik.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban

A hét programjain az agyagkatonák titkai mellett kortárs képzőművészeti tárlatok is várják az érdeklődőket Győrben.

Kedden több órára elzárják a vizet Győrszentiván egy részén

Ivóvízhálózat-rekonstrukció miatt az Egysori út, a Lőtér út és a Kisvasúti utca környékén 8 és 14 óra között szünetel a szolgáltatás.

Halált okozó testi sértés miatt vettek őrizetbe egy férfit Szombathelyen

A férfi részletes beismerő vallomást tett a Szent Gellért utcában történtek miatt.

A tökéletes beltéri ajtó kiválasztása: stílus és funkció harmóniája

A belső tér kialakításában az ajtók alapvető szerepet játszanak.

Vadkamerákkal venné fel a harcot Győri Önkormányzat az illegális hulladéklerakók ellen

Kósa Roland alpolgármester szerint évente mintegy 300 millió forintjába kerül a városnak az illegálisan lerakott szemét eltakarítása.

16 éves fiatalt vett rá prostitócióra egy nő Vasban, az aktusokat videóra is vette

Emberkereskedelem bűntette és gyermekpornográfia bűntette miatt emelt vádat vele szemben az ügyészség.

Medián: megtorpant a TISZA Párt erősödése, a Fidesz viszont stabilizálni tudta a támogatottságát

A friss felmérés szerint a kormánypárt továbbra is toronymagasan vezet, ugyanakkor a Polgár Judit-jelölés és az elmaradt társadalmi egyeztetés még a TISZA-szavazók körében is kritikákat váltott ki.

Különleges kulturális sétával ünneplik Loyolai Szent Ignác napját Győrben

A bencések vezetett programján a résztvevők a jezsuiták több évszázados győri örökségével és Magyarország legrégebbi barokk templomával is megismerkedhetnek.

Pliszé szúnyogháló: hatékony védelem a rovarok ellen

Sok gondot okozhatnak a szúnyogok egy nyári estén, amikor a friss levegő miatt szeretnénk nyitva hagyni az ajtót.

Télikert és négyévszakos terasz: melyik illik jobban az Ön életmódjához?

Fontos már az elején tisztázni, amit sokan télikertként keresnek, arra ma gyakran egy modern négyévszakos terasz a korszerűbb megoldás.

Ismét közel ötezer elsőévest vett fel a győri Széchenyi István Egyetem - több szakon jelentősen emelkedtek a ponthatárok

A tavalyi rekordév után idén is csaknem 4700 hallgató nyert felvételt a győri intézménybe. 

A Vasi turisztikában ismert Spilenberg Andrea lesz ideiglenesen a Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője

Augusztus 1-tól december 15-ig szól a megbízatása. A végleges vezetőt pályázaton választják ki.

Technológiai fejlődés a raktározásban: A jövő tárolási megoldásai

Gondolt már arra, hogy milyen nagy átalakulások zajlanak manapság a raktározás terén? A technológia és a logisztika, különösen a raktározási megoldások területén lenyűgöző fejlődést mutatnak.

Minden korábbi rekordot megdöntve szeptemberben összesen 13 ezer 723 új hallgató kezdheti meg felsőfokú tanulmányait az ELTÉ-n

A tavalyinál 1140-nel több gólyát vett fel, így idén is az egyetem történetének legmagasabb felvételi létszámát érte el.

Részletfizetéssel is megvehetők a Sziget 2026 jegyei

Magyar BNPL-szolgáltató lett a Sziget részletfizetési partnere

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a Tisza programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

A felsőoktatási ponthatárok kihirdetése után Győrben és Szombathelyen is drágulhatnak az albérletek

Az ingatlanpiaci szakértők szerint akár 5 százalékkal is emelkedhetnek a bérleti díjak az egyetemvárosokban, ahol a hallgatók és a munkavállalók ugyanazokért a lakásokért versenyeznek.

Öt munkatársat rúgtak ki a Vas Népétől

Köztük a Fidesszel nyíltan szimpatizáló Tömböly Ágnest is. Egy újságíró maga mondott el.