Elkészült a szombathelyi Éhen Gyula téren egy új, közel 160 m²-es évelő ágyás, amely az esőkertek elvére épült

Farkas Bazsi 2024-12-04 14:45:33
700 évelő növény és 3000 hagymás növény került elültetésre.

Ezúton értesítjük Önöket, hogy az Éhen Gyula téren elkészült egy új, közel 160 m²-es évelő ágyás, amely az esőkertek elvére épül - írja friss Facebook-posztjában a szombathelyi önkormányzati kertészeti cég, a Szompark.

A tájékoztatás így folytatódik: Az esőkertek olyan speciálisan kialakított zöldfelületek, amelyek az esővíz természetes összegyűjtésére és hasznosítására szolgálnak. Ezek rendszerint ereszcsatornák, lejtők vagy burkolt felületek mellett helyezkednek el, ahol a befolyó csapadékvíz a talajba szivároghat, illetve a növényzet felszívja azt. Az ilyen megoldások hozzájárulnak a városi vízgazdálkodás javításához, valamint a természetközeli környezet kialakításához.

A fejlesztés keretében közel 700 évelő növény és 3000 hagymás növény került elültetésre, amelyek kiválasztása során kiemelt figyelmet fordítottunk a változó vízviszonyokhoz alkalmazkodó fajtákra.

Szólj hozzá!

Csatornajavítási munkák miatt lesz forgalmirend változás Győrben a Nagysándor József utcában

Megértést és türelmet kér a Pannon Víz, várhatóan 5 hétig tart a munka.

A levegőhálózat jelentősége ipari környezetben

A modern ipari környezet elképzelhetetlen jól működő levegőhálózat nélkül.

30 éve nincs gazdája az M19-es autópálya győri felhajtójának

Tulajdonosa több is van, mégsem tartja karban senki. 

Térformálás tolóajtókkal: kreatív megoldások és praktikák

Lakások belsejének átalakításakor különböző tényezőket érdemes figyelembe venni, hogy az esztétikum és a funkció harmonikus egységet alkosson.

Zalaegerszeg fideszes polgármestere Nemény András vendége volt a Karneválon

Mindketten hiszünk a korrekt párbeszédben és egymás kölcsönös tiszteletében - írta Balaicz Zoltán.

Simon Attila: Nem én fúrtam meg Vígh Ferencet

Szurkolói pletykákra regált a labdarúgó edző.

Járműveket szanál a Győr-Szol 

Ha seprőgépet, öreg furgont, vagy konténerszállító-teherautót venne, most licitálhat!

Az airsoft és a szükséges felszerelések

Az airsoft egy izgalmas, taktikai csapatsport, amely az elmúlt évtizedekben világszerte hatalmas rajongótáborra tett szert.

Magyar–osztrák nyugdíjtanácsadó napokat szervez a Magyar Államkincstár Győrben és Szombathelyen

A rendezvények specialitása, hogy a kihelyezett ügyfélszolgálatokon egyszerre vannak jelen mindkét ország nyugdíjügyintézői, akik segítenek az igénylésben, a jogosultsággal kapcsolatos kérdésekben, és átveszik a szükséges dokumentumokat.

2:1-re legyőzte az ETO FC a Rapid Wien-t a Konferencia-liga play-off első körében

Mindegy mit írtak az osztrák lapok, nem volt ‘megoldása’ a győriek ellen a bécsi alakulatnak.