Megtámadták a Kúrián, hogy szenteste munkaszüneti nap lehessen

ugytudjuk.hu 2024-11-29 11:26:27
Hát már semmi sem szent?

A Nemzeti Választási Bizottság korábban már hitelesítette a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének népszavazási kezdeményezését, miszerint december 24-e legyen munkaszüneti nap. A Fidesz-KDNP kormány kommunikációjából következtetve várható volt, hogy a kezdeményezést meg fogják támadni a törvényes határidőn belül a Kúrián. Sajnos így is lett. Egy magánszemély az utolsó pillanatban megfellebbezte az NVB döntését - írja a Jobbik szerkesztőségünkhöz eljutatott közleményében.

A Jobbik országgyűlési képviselőjének, Balassa Péternek a javaslatát a jövő héten tárgyalja a Vállalkozásfejlesztési Bizottság, azaz lehetőség lenne arra, hogy népszavazás nélkül törvénybe iktassák, hogy szentestén ne kelljen dolgoznia a magyar embereknek, hanem egy nappal többet tölthessenek szeretteik körében.

Bízunk benne, hogy a magát kereszténynek valló kormány meghallja és megérti a többség óhaját, és most az egyszer nem a saját, hanem a magyar emberek érdekei szerint fog cselekedni, és megszavazza a Jobbik javaslatát.

Zárójelben tesszük hozzá, hogy Lengyelországban a parlament alsóháza a napokban óriási többséggel szavazta meg, hogy szenteste a lengyel családoké legyen - zárt így a párt kommünikéje.

 

Szólj hozzá!

21 Kutatóközpont: a fiataloknál tarol a TISZA, az időseknél még tartja magát a Fidesz

A friss felmérés szerint erősen kettészakadt a választók tábora - kor és nem alapján is látványos különbségek rajzolódnak ki.

85 millió forint jut idén Körmenden útfelújításra

A város költségvetésében több tételt is a Változást a Városért Egyesület módosításával fogadtak el.

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul.