Czeglédy Csaba: Szombathelyen szinte minden héten van olyan nő, aki azért kér önkormányzati lakást, mert menekülni kényszerül az őt bántalmazó férfival közös lakásából

ugytudjuk.hu 2024-11-25 12:13:00
Az önkormányzati képviselő ingyenes jogsegély szolgálat létrehozását javasolja.

Ma van a nők elleni erőszak megszüntetésének világnapja. Ennek kapcsán tette írta legutóbbi posztját Czeglédy Csaba (független) szombathelyi önkormányzati képviselő, aki lesújtó statisztát osztott meg:

"Amivel én a munkám során találkozom, az a nők - és a gyermekek - elleni családon belüli erőszak. Sajnos, az elmúlt évek tapasztalata, hogy egyre több ilyen eset van. Szinte minden héten jön a fogadónapomra olyan nő, aki azért kér önkormányzati lakást, mert menekülni kényszerül az őt bántalmazó férfival közös lakásából.

Az is szomorú tapasztalat, hogy míg nem folyik vér, a hatóság segítségére sem nagyon számíthatnak.

Minden igyekezetünk ellenére a szombathelyi önkormányzat egyre kevésbé tud segíteni a bántalmazott nőknek, mert az elmúlt években gyakorlatilag elfogytak az önkormányzati lakások. Míg 3-4 éve szinte pár napon belül, volt amikor aznap már segíteni tudtunk, most már hónapokat kell ezen krízishelyzetbe került nőknek várniuk.

Szükség lenne a családok átmeneti otthonának bővítésére (új helyen, nem a Paragvári 86-ban), illetve szükség lenne menedékszállásra.
Természetesen könnyebb lenne városunk dolga ezen a területen is, ha nem vonna el a kormányzat most már évi 4 milliárd forintot Szombathelytől.

Azonban a kormányzatra mutogatással előbbre nem jutunk.

Első lépésben szükség lenne olyan állandó jogi segítségnyújtásra, hogy a bántalmazott nők igénybe vegyék a távoltartást. Hiába a férj, élettárs tulajdona a közösen lakott lakás, távoltartás esetén nem mehet a saját tulajdonú ingatlanába. Ezzel lehet egy kis időt nyerni, míg önkormányzatunk segíteni tud.

A csütörtöki közgyűlésen ezen ingyenes jogsegély szolgálat létrehozására teszek javaslatot."

Szólj hozzá!

Győrbe érkeztek 2025 legjobb sajtófotói – a Városház téren éjjel-nappal látható a szabadtéri kiállítás

Augusztus 31-ig ingyenesen, a nap 24 órájában nézhetik meg az érdeklődők a 44. Magyar Sajtófotó Kiállítást – a válogatásában győri fotóriporterek munkái is helyet kaptak.

Baka András Magyarország új köztársasági elnöke

A Fidesz, a KDNP, és a Mi Hazánk frakciója nem vett részt a szavazáson.

Bővülhet a győri állatkert – lakossági fórumot tartanak a tervekről

A kialakításához szükséges településrendezési módosításról csütörtökön hallgatják meg a helyiek véleményét a Városházán.

Kerékpárral követte, majd brutálisan megtámadta áldozatát a rábatamási rém – vádat emeltek a többszörös visszaeső ellen

A férfi előbb egy kerékpárkereket lopott el a vasútállomáson, később két biciklivel közlekedő nőt támadott meg – az ügyészség végrehajtandó fegyházbüntetést indítványozott.

Hogyan használhatod ki a Google hirdetések új kampányait?

Az online marketing világában az újítások folyamatos megjelenése állandó kihívást jelent a vállalkozások számára.

Tárlatvezetésekkel és kiállításmegnyitóval folytatódik a Rómer Múzeum augusztusi programsorozata Győrben

Agyagkatonák, modern művészet és a Győri Nemzetközi Művésztelep zárókiállítása várja a közönséget.

Nem csak vetítőterem: a mozi mint városi közösségi tér

A mozi jövőjéről legtöbbször nézőszámok, jegyárak és streamingplatformok kapcsán beszélünk, pedig legalább ilyen fontos kérdés, hogy milyen szerepet tölt be egy mozi a város közösségi életében.

Közel 1000 milliárddal csökkent a költségvetési hiány – Magyar Péter szerint ehhez csak annyi kellett, hogy nem lopják el az adófizetők pénzét

A kormányfő állítja, az elmúlt három hónap költségvetési fordulata megmutatja az új gazdaságpolitika eredményét, a július önmagában 524,3 milliárd forintos többletet hozott.

Halász Bence első dobásával döntős kalapácsvetésben

Szabados Ármin is ott lesz a fináléban.

KÉSZ: átadták a megújult az Erzsébet ligeti KRESZ-parkot Győrben – ezzel közel 90 millió forintot spórolt a város

Kósa Roland alpolgármester szerint a beruházással egyszerre rendezték az étterem korábbi szabályozási problémáját és újították fel a gyerekek, családok által közkedvelt területet.

A Savaria Karnevál idején akarnak a szombathelyi városháza előtt demonstrálni az Oladi Plató lakói

A drasztikus megmozdulással arra kívánják felhívni a figyelmet, hogy régóta nem mozdult előre az azbeszt helyzet megoldása.

Érmet várnak a kalapácsvető Halász Bencétől a ma kezdőd atlétika Európa-bajnokságon

De a másik szombathelyi dobó, Szabados Ármin is szép helyezést érhet el.

Húszezer forintért, vizsgálat nélkül írt fel nyugtatót – a Győri Ügyészség vádat emeltek az orvos ellen

A Kapuvári járás egyik állami pszichiátriai szakrendelésén dolgozó férfi receptenként 10 ezer forintért állított ki vényeket. 

Megszüntették a nyomozást abban a feljelentésben, amit a tiszás előválasztás kapcsán Németh Martin tett meg

A politikus jelölt akkor úgy nyilatkozott, hogy szerinte választási beavatkozás történt, amiben akár a Fidesznek is szerepe lehetett.

Győr továbbra is takarékoskodik: nem kapcsolják vissza a díszkivilágítást, és a legtöbb szökőkút sem indul újra

Pintér Bence polgármester szerint az enyhülés csak átmeneti, ezért az újabb hőhullámra készülve fenntartják a víz- és energiahasználat csökkentésére hozott városi intézkedéseket.

Mit lehet tenni, ha a baba nem fogadja el a cumisüveget?

Sok szülő találkozik azzal a helyzettel, hogy a baba egyszerűen elutasítja a cumisüveget.

Nem várt helyen is okozhat problémákat az extrém hőség: a talajközeli ózon az új veszélyforrás

A forró, napos időjárás kedvez a talajközeli ózon kialakulásának, amely irritálhatja a légutakat, ronthatja a tüdő működését és különösen veszélyes lehet a krónikus betegek számára. 

Csillagok, hullócsillagok és napfogyatkozás: különleges csillagászati programok jönnek Győrben és Nyúlon

Három estén is az égbolt kerül a középpontba: távcsöves megfigyelések, zenés installációk és lézeres csillagtúrák mellett augusztus 12-én egy látványos részleges napfogyatkozást is megfigyelhetnek az érdeklődők.