Pintér Bence: Pártpropagandaként működik a Győr+

Farkas Bazsi 2024-11-21 16:57:57
Akár a város nevét is megvonhatja a médiumtól a győri polgármester.

Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) győri polgármester a kampányban elmondta, el tudja képzelni, hogy a Győr+ normális, a köz tájékoztatását elvégző önkormányzati média lesz, ha a polgármesteri hivatal irányából megszűnik az egyoldalú nyomásgyakorlás, a névtelen lejárató cikkek ráerőltetése a szerkesztőségre, és helyette a párbeszéd és az egyenrangú együttműködés veszi kezdetét.

„Nagyon sajnálom, hogy Panda Ákos, a Győr+ vezérigazgatója nem élt a lehetőséggel." - nyilatkozta Pintér Bence.

Fotó: Pintér Bence Facebook

Győr polgármestere elmondása szerint szomorúan vette tudomásul, hogy pont az átadás-átvételt követő napra esett, amikor újra kellett strukturálni a Győr+ rádió műsorrendjét és ennek eredményeként megszűnt a Polgármesteri Vizit című műsor. Pintér Bence bízott abban, hogy Panda Ákos találni fog olyan formátumot, amiben a polgármester informálni tudja Győr lakosait arról, hogy mi történik Győrben és milyen tervei vannak a város rendberakására.

„Az elmúlt másfél hónapban azonban a sajtóközleményeim sorra elkeveredtek a szerkesztőség rendszerében, a Győr+ szerkesztősége pont akkor váltott pénteken hétvégi ügyeletre, amikor tájékoztató anyagomat kiküldtük és nem volt kapacitás a feldolgozására; a videós stáb technikája pont a közelemben mondott csütörtököt, ami miatt nem lehetett felvenni a sajtótájékoztatómat. Mindig volt ürügy, hogy éppen miért is nem sikerült beszámolni a polgármester és a polgármesteri hivatal tevékenységéről." - sorolta el sajtótájékoztatóján Győr polgármestere.

Pintér Bence Panda Ákosnak sem ajánl mást, mint az együttműködés. A polgármester a Győr+ vezérigazgatójától konszenzusokon alapuló közös munkát, közszolgálati hozzáállást vár el, mert szerinte ezt várják el a győriek is.

„Ha a Győr+-t továbbra is pártlapként kívánja működtetni a jelenlegi vezérigazgató, akkor a Győr+ méltatlanná válik a Győr név használatára, és meg fogom tenni a megfelelő jogi lépéseket, hogy városunk nevét ne használhassák tovább. Működjenek tovább Fidesz+ néven, a Fidesz pénzéből."  -  mondta el Pintér Bence.

Szólj hozzá!

Gyógyszertámogatás, akadálymentesítés és orvosi időpontfoglalás is vitát váltott ki a győri Humánszolgáltatási Bizottság rendkívüli ülésén

Az Idősbarát Győr koncepcióról folyt a vita, és döntöttek a Győri Filharmonikusok többletbevételéről is. 

Íme a hétvégi győri programok

Rengeteg szórakoztató és kulturális esemény várja a kimozdulni vágyókat.

7 új buszvárót telepítenek Szombathelyre

Ne kelljen már ázni, fázni a buszra várva.

Rangos díjakat adtak át a Győri Városházán a Magyar Kultúra Napján

A város kulturális életének meghatározó szereplőit, alkotóit és közösségépítő szakembereit köszöntötték.

Miért hódítanak a gyorsrögzítős biciklis táskák?

A kerékpározás során folyamatosan igény van az innovációra, különösen praktikus megoldások terén.

Zsirai Dóra kapta idén a szombathelyi önkormányzat Kiemelkedő Kulturális Munkáért–díját

Fazekas Gábor, Szekér Tamás, és a TDK is a kitüntetettek között van.

Tél tábornok kicsit lazít a hétvégén

Csapadékosabb, enyhébb idő jön a következő napokban. 

Dobrev Klára szerint az Európai Parlamentben összenőttek a magyar jobboldali pártok

Egy oldalon a jobboldal - mondja a baloldal egyik utolsó mohikánja. 

Hiába kérdeztük, nem nyilatkozott Máhr Tivadar a hajnali fürdő látogatásairól

A sárvári alpolgármester azt mondta, küldjük meg írásban a kérdéseinket, csakhogy azokat már 2 hete megküldtük, de válasz eddig nem érkezett.

Korcsolyapálya lehet idén decemberben a körmendi Fő téren

A pályázatot a város képviselő-testülete támogatta, most a minisztériumon a sor.

Hétvégi programokat ajánlunk Győr környékén

Önvédelem, disznótor, borkóstoló, tűzzománcozás, és még egy csomó minden más. 

Pintér Bence: „most már biztos vagyok benne, hogy valami nincs rendben az önkormányzati cégek pénzügyeivel”

A Fidesz-KDNP nem támogatta, hogy a polgármester betekinthessen az önkormányzati cégek gazdasági ügyeibe.

Faápolás és fakivágás kezdődik a győri Bisinger sétányon

Szakértői vizsgálatok alapján avatkoznak be, a cél a balesetveszély megszüntetése és a zöldfelület hosszú távú megőrzése.

Bezár Szombathelyen az Art Cafe

Január 31-én lesz az utolsó nyitvatartási nap.

Adó-visszatérítéssel csapdáznak az adathalászok - most épp a NAV nevében küldenek csaló e-maileket

Az adóhivatal figyelmeztet: e-mailben és sms-ben érkező „NAV-os” üzenet mindig gyanús, senki ne kattintson a linkekre!

Rendkívüli hír: januárban rezsistopot vezet be a kormány

A kabinet átvállalja a fűtési többletköltségeket - Orbán Viktor szerint a családokat nem hagyják magukra a rendkívüli hidegben.