A Magyar Akkumulátor Szövetség frissen közzétett tanulmánya szerint tervben van a győrszentiváni akkumulátor-gyár

Farkas Bazsi 2024-11-20 10:17:00
Egyelőre kérdőjeles a beruházás.

Októberben feltöltésre került egy 2023 decemberében készült tanulmány a Magyar Akkumulátor Szövetség weboldalára, amiben a már működő vagy tervezett akkumulátor gyárakat, feldolgozókat veszik lajstromba - szúrta ki a Szívügyünk Szentiván Facebook-oldal.

A közzéadott dokumentum szerint Győrszentivánra tervben van egy VolksWagen által működtetni kívánt akkumulátor cella-gyártó. A projekt a “Győrszentiván (terv?)” jelölést kapta. 

"Ez bizony azt jelenti, hogy következtetéseink mindvégig helyesek voltak! 2 évig úgy kellett elviselnünk a ránk aggatott méltatlannál méltatlanabb és megalázóbb jelzőket és vádakat, hogy közben mindenki tudta: igazunk van! És mindez nem volt elég! 

A választások után számtalan helyen és formában szembesültünk rosszindulattal olyanok részéről, akik küzdelmünket nem létező problémává degradálták és megkérdőjelezték mindazt az irdatlan mennyiségű munkát, amit az almúlt 2 évben ebbe az ügybe beletettünk. 
Nekik üzenjük, hogy amint azt a fenti példa is bizonyítja: rajtunk soha az életben nem fognak fogást találni! 

Önkéntes munkánk során mindvégig 3 értéket tartottunk szem előtt: 
#hitelesség
#átláthatóság
#tisztesség
és ezt senki nem veheti el tőlünk!

Az akkumulátorgyár veszélye reméljük elmúlt, de feladat bőven akad még! Hiszen van egy petíciónk, amelynek minden pontját meg akarjuk valósítani! Együtt! Veletek! 

Az idő pedig - ahogy eddig mindig -, ezután is minket igazol majd! Maradjatok velünk!" - írja a hír mellé kommentárnak az oldal szerkesztősége. 

Szólj hozzá!

2043-ban lenne Európa Kulturális fővárosa Szombathely

Így ünnepelnék a város alapításának 2000. évfordulóját.

Illés Károly kollégája lett Tóth Gabi

Igaz az énekesnő ugyanazzal a munkával majdnem két és félszer annyit keres, mint a Fidesz városi elnöke.

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.

Újra stratégiai kérdés lett az olaj 

A kínai példa szerint a gazdasági növekedés nem feltétlenül jár együtt az olajéhség fokozódásával, de az árát és az ellentmondásait sem lehet lesöpörni az asztalról.

Hova lesz az SZKKA TAO támogatása?

Ezt a kérdést Danka Lajos, szombathelyi önkormányzati képviselő tette fel.

Komoly csihipuhi volt Kőszegen

Az utcán esett neki egy férfi a másiknak.

Kizárták a győri ügyészséget a Győr-Szol lakáskassza-ügyének vizsgálatából

Pintér Bence szerint összeférhetetlenség miatt került Veszprémbe az eljárás. Ezzel együtt vannak intő jelek, hogy talán nem csak azért. 

A zimankós időjárás miatt átszervezik a szombathelyi húsvéti vásár programját

A vasárnapra tervezett Húsvéti Hétpróba Kalandtúrák elmaradnak.

Az iskolai zaklatásról rendeznek kétnapos szakmai konferenciát Győrben

A bántalmazások okairól, megelőzéséről és kezeléséről lesz szó április 15-én és 16-án a Kisfaludy Károly Könyvtárban.

Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt otthonunkba?

Az otthoni melegvíz-ellátást nagyban meghatározza, hogy milyen típusú és kapacitású vízmelegítőt választasz.

Sok csapadék, havazás is várható Vasban

A hó vastagsága helyenként a tíz-tizenöt centimétert is elérheti.

Orbán Viktor: Magyarország fokozatosan leállítja az Ukrajnába irányuló gázszállítást

A miniszterelnök bekeményített. De kérdés, hogy ki veszít ezzel többet.