Pintér Bence: visszaadtuk az eddig havi 1 millióért bérelt luxusautókat

ugytudjuk.hu 2024-11-15 16:55:00
A győri polgármester bejelentette, hogy több mint 658 millió forintnyi jutalmat adnak az óvodai, bölcsődei és szociális dolgozóknak.

Sajtótájékoztatót tartott Győr polgármestere, Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) és Kósa Roland (TSZV-LMP-Momentum-MSZP) alpolgármester. Elmondták, hogy a korábbi városvezetés a luxusautók bérlésére költötte a győriek pénzét, míg például az óvónők ruhapénzét és az ingyenes étkeztetését eltörölte spórolás címén.

Ezen a héten két programpontunkat is teljesítjük - jelentette be Pintér Bence:

- kezdeményeztem két, darabonként 416 ezer 665 forint + áfáért bérelt, AUDI A6-os bérleti szerződésének a felbontását.

Mi nem kívánunk havi egy millió forintért bérelni kettő luxusautót.
- a bérbeadóval tárgyalásban állunk, hogy a legjobb feltételekkel mondhassuk fel a bérleti szerződést.
- az önkormányzati intézmények 1416 dolgozója részesül jutalomban év végén.
- a dolgozói jutalmakra 539 millió forint állt rendelkezésre, de javaslatomra további 119 millió forintot csoportosítottunk át erre a célra.

Fotó: Pintér Bence Facebook

Összesen, járulékokkal együtt 658 millió 73 ezer 580 forint jutalomban részesülnek a dolgozók.

- az intézmények bruttó 407 ezer forint/fő-nek megfelelő összeget kaptak a dolgozókra, és élhetnek a differenciálás lehetőségével a megadott kereten belül. Kérésünk volt viszont, hogy bruttó 200 ezer forintnál kevesebbet senki ne kapjon.

Köszönjük a dolgozók kemény, egész éves munkáját. Nagy öröm, hogy a segítőknek segíthettünk. Mostantól spórolni nem a város segítőin, hanem a politikusok kényelmén fogunk: vége a felesleges és ízléstelen puccparádénak - nyilatkozta Győr város polgármestere.

Kósa Roland alpolgármester a sajtótájékoztatón elmondta, hogy ugyanezt a hozzáállást: a puritán autógazdálkodást és az igazságos dolgozói jutalmazást várják el az önkormányzati cégektől és intézményektől.

Önkormányzati cégügyek intézéséhez nem kellenek luxus, vagy prémium autók. Az önkormányzati cégek jó működéséhez jól megfizetett szakemberek kellenek! Elvárjuk tehát a cég és intézményvezetőktől, hogy mostantól prémium autók helyett az emberekre költsenek -, mert a polgármesteri hivatal sem tesz másként -, hiszen a győriek ezt várják el. - nyilatkozta a győri alpolgármester.

Szponzorált tartalmat olvastált!

Szólj hozzá!

12 méteres, besétálható röpdével várja a látogatókat idén a szombathelyi díszmadár kiállítás

Nem szajkózzuk tovább, hogy megint papagájoktól lesz hangos az oladi iskola tornaterme.

23%-kal drágább a gáz, mint tavaly és 4,3%-kal nőttek átlagban a fogyasztói árak

A kormány tovább harcol az áremelések ellen, csak az a fránya infláció ne lenne.

14 kiló marihuána volt a kocsijában, és nem tudta kifizetni a tankolást

A kapuvári kút dolgozói hívták a rendőröket. A folytatást nem nehéz kitalálni.

Elkészült a „KÉKTÚRA mozdony” és a „KÉKTÚRA motorvonat” – matricázott járműveket mutatott be a GYSEV Kőszegen

A környezetbarát közlekedési formákat népszerűsítő járműveken szlogen is olvasható: „Vonatra szállok – túrázni indulok”.

Adj vért, és ments meg három életet! 

Itt és ekkor adhatsz vért Győrben.

Az örökbefogadás mibenléte és rejtelmei

Az örökbefogadás különleges köteléket teremt az új szülők és a gyermek között, ami komoly kérdéseket vethet fel, jóval túlmutatva a hétköznapi családi kapcsolatokon.

Gázolás miatt ítélt el a bíróság egy szombathelyi taxist

400 ezer forintot kell fizetnie, és egy évre bevonták a jogosítványát.

300 ezer forintra büntették a Szombathelyi Haladást a szurkolók rendbontása miatt

A soron következő bajnoki meccsen egy szektort le is kell zárni a szankció miatt.

Antal Imre és Kósa Roland ugyanazt a problémát akarták megoldani ma reggel

A dolog szépséghibája, hogy egymástól 200 méternyi távolságra. 

Szombathelyen nem lesz unalmas az ősz! - Telt házas estékre készülhet az AGORA

Pintér Béla, Mező Misi, Doszpot Péter és egy kis Halloween a Víztoronyban. 

Enyhítené a kormány az Otthon Start program feltételeit

Társadalmi egyeztetésen a támogatott lakáshitel szabályainak módosítása. 

Őszi kulturális kavalkád a Rómer Múzeumban

Programajánló hűvös napokra. 

Zebrán gázolt egy nő Szombathelyen

A sértett súlyos sérülést szenvedett, a vádlottat eltilthatják a vezetéstől.

Horogra akadt egy orvhalász Mosonmagyaróvárnál

Engedélye nem volt, de tiltott halászeszköze igen.

Két parkolóházban is dolgozik a Győr-Szol a napokban

A Révai -és a Kodály Zoltán úti parkolókat kell nélkülözni egy rövid ideig. 

A Győri Fellebbviteli Főügyészség egy gyermekpornográfiában súlyosan érintett férfi büntetésének helybenhagyását indítványozta

Több, mint 16 ezer felvétele volt a visszaeső bűnösnek, köztük olyanok is, amin erőszakot követnek el. 

100 új kerékpártámaszt helyeztek ki Győrben - meg sem állnak 468-ig

Az újabb bringabarát lépéssel egy kicsit zöldebb lehet a város.