Nem teljesítette a feltételeket, bukta az SZKKA a 40 millió forintos önkormányzati támogatást

Farkas Bazsi 2024-11-13 08:24:39
Addig nem is kaphat a jövőben sem egy fillér önkormányzati támogatást, amíg nem végzik el a teljes pénzügyi átvilágítást.

Mint az ismeretes eddig 55 millió forint önkormányzati támogatás sorsa lógott a levegőben. Akkor az az összeg, amit a városvezetők korábban megszavaztak a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia támogatására.

Az összeg két részből, egy 15 és egy 40 milliós tételből tevődött össze.

A két tétel kifizetését két különböző feltételhez szabta az önkormányzat. A 15 millió forint átutalásához elég volt megalakítani a felügyelő bizottságokat az utánpótlásért felelős egyesületben és a felnőtt csapatot versenyeztető Kft.-ben.

A 40 millió forint átutalásához már komolyabb feltételeket kellett volna teljesíteni a szervezet vezetőségének. A szeptemberi szombathelyi közgyűlésen ugyanis olyan határozatot hozott, hogy október 31-ig meg kell történnie a teljes pénzügyi átvilágításnak is ahhoz, hogy megkapják ezt az összeget.

Ez egészen pontosan, hivatalosan így nézett ki:

Szombathely Megyei Jogú Város Közgyűlése a 273/2023. (IX. 28.) Kgy. számú határozatában úgy döntött, hogy a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia esetén minden további támogatás kifizetésének feltétele, hogy az érintett egyesület és Kft. hozzájárulnak működésük önkormányzat általi átvilágításához (szükség esetén külső szakértő bevonásával), és annak során az önkormányzattal együttműködtek.

A 46/2024. (II.29.) Kgy. számú határozatban a Közgyűlés a 273/2023. (IX. 28.) Kgy. számú határozatban megszabott feltételeket az alábbiak szerint egészítette ki:

1.    az Önkormányzat 2023. évi költségvetésében biztosított, és támogatási szerződéssel le nem kötött, mindösszesen 15 M Ft összeg támogatott részére történő átutalásának együttes feltétele, hogy:
a)    a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia által korábban megtett nyilatkozatnak megfelelően a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia Sport Kft-ben, valamint a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia, mint sportegyesületben a vonatkozó dokumentumok módosításával felállításra kerül önkormányzati részvétellel működő felügyelőbizottság, 
b)    mindkét felügyelőbizottságba az Önkormányzat 1-1 tagot delegál, amely delegálást a Kft. és a sportegyesület elfogad,
c)    a Kft-ben és sportegyesületben létrehozott felügyelőbizottságok megtartották az alakuló ülésüket.

2.    az Önkormányzat 2024. évi költségvetésében biztosított, és támogatási szerződéssel le nem kötött, a 2023. év eredeti előirányzatához képest 10 M Ft-tal megemelt, mindösszesen 40 M Ft összeg támogatott részére történő átutalásának együttes feltétele, hogy:
a)    a Kft. és a sportegyesület teljes működése tekintetében folyamatban lévő átvilágítás során a szakértővel a Kft. és a sportegyesület együttműködött, 
b)    a Kft. és a sportegyesület írásban vállalja és garantálja a szakértő által megfogalmazott javaslatok teljeskörű végrehajtását.

Az SZKKA ugyan mind az egyesületben, mind pedig a Kft.-ben megalapította a felügyelő bizottságot, és abba Koczka Tibor személyében önkormányzati delegált is került, ám a teljes pénzügyi átvilágítás október 31-ig nem történt meg ezért olvasatunkban a 40 millió forintos önkormányzati támogatást elbukta a szervezet.

De, hogy biztosra menjünk, az ügyben megkérdeztük a polgármesteri hivatalt is.

Az SZKKA számára a költségvetésben biztosított 15 millió forintról szóló támogatási szerződést nemrég készítette elő önkormányzatunk, ám a további 

40 millió forintos támogatás kifizetésének feltételeit nem teljesítette a klub, így azt a közgyűlési döntés értelmében nem tudja kifizetni az önkormányzat

 a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia számára. Fontos hangsúlyozni, hogy az SZKKA minden jövőbeni önkormányzati támogatása feltételeként a teljes átvilágítást határozta meg a közgyűlés.

Vagyis a hivatal is megerősítette, hogy bár a 15 millió forintos támogatást megkapja a klub, a 40 millió forintos felajánlás teljesítéséhez szükséges feltéteket nem teljesítették, így azt nem fogják megkapni.

Szólj hozzá!

Már nem Kántás Zoltán a Magyar Fürdőszövetség elnöke

A Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője nem is indult újra a posztért.

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.