41 ország asztaliteniszezői pattogtatnak az Arena Savariában

Farkas Bazsi 2024-11-07 13:28:37
Szombathely 4 versenyzővel büszkélkedhet a nemzetközi kupán.

November 3-án rajzolt el és november 9-én fejeződik be a WTT nemzetközi ifjúsági asztalitenisz versenye, a szombathelyi Schaeffler Arena Savariaban.

A vasárnaptól - szombatig tartó eseményen idén 41 ország fiatal tehetségei csapnak össze. Összesen 391 versenyző érkezik a rangos eseményre, 162 lány és 229 fiú méri össze erejét U11-es, U13-as, U15-ös, U17-es és U19-es korosztályban.

A torna a lányok versenyével kezdődött, csütörtöktől pedig már a fiúk álltak asztalhoz.

Fotó: Farkas Bazsi

Tóth Kálmán (Éljen Szombathely!) a sportbizottág elnöke, ma arról beszélt, hogy a város spor portfóliója annyira széles, hogy az asztalitenisz is beleillik. A teli Arénát elnézve pedig nem tudja megérteni azokat, akik azt mondják: Szombathelyen nem történik semmi. Az elnök kiemelte, hogy büszkék lehetnek a város sporteseményeire.  

Klampár Tibor, a sportág legendája arról beszélt, hogy a magyar versenyzők serdülőben és ifiben még csak-csak hozzák az eredményeket, azonban az utóbbi időben egy olyan versenyző sem volt, aki komolyan fel tudott volna nőni a felnőtt versenyhez.

Szarka Tibor, a Szombathelyi Asztalitenisz Kör elnöke elmondta, hogy négy versenyzővel álltak rajthoz a nemzetközi tornán: Vass Borbála, Vincze Luca, Poór Balázs és Gergely Márk. A klubvezető azt mondta, hogy a fiúk jelenleg még versenyeznek, ha tovább jutnának a csoportjukból, azt már komoly eredménynek ítélnék meg.

Kalmár Attila, a szervező Pannonsport Kft. ügyvezetője felelevenítette az első szombathelyi nemzetközi asztalitenisz torna szervezését. 12 évvel ezelőtt rakták össze az első verseny alapjait. Azóta minden évben a világ legnagyobb létszámú ifjúsági versenyét tudják megszervezni a városban. 

Elmondása szerint egy ilyen több napos torna 100 millió forintos nagyságrendű összeget emészt fel. 

Időközben a nemzetközi szövetség jó néhány változtatást eszközölt, például letiltotta a nemzeti szimbólumok használatát, az eredményhirdetéseknél a himunszok lejátszását és az U19-es korosztályt kivéve pénzdíj kiosztását.

A szombathelyi versenyen az U19-es korosztály 4 kategóriája 1000 dolláros össz díjazásban részesül.

Szólj hozzá!

A mezőgazdasági naplóvezetés jelentősége és kihívásai

A mezőgazdasági gazdálkodás bonyolult és folyamatosan változó terepén a gazdálkodási napló vezetése szinte elkerülhetetlen tevékenység.

Hőségriadó – vizet oszt és párakapukat telepít a GYSEV

A vasúttársaság Szombathelyen, Zalaegerszegen és Sopronban az utascsarnokban elhelyezett szódaautomatákból biztosít hűtött vizet az utasok részére naponta 10 és 18 óra között.

Fitten időskorban is: így őrizhetjük meg egészségünket

Ahogy egyre több évet számítunk, elkerülhetetlenül felmerül a kérdés: hogyan maradhatunk fizikailag és mentálisan is frissek, hogy a későbbi életszakaszokat is aktívan tölthessük? Az egészség fogalma gyakran félreértett, hiszen nem pusztán a betegségek hiányáról van szó.

Többet internetezünk, de több pénzt is kell költünk rá mostantól – árat emelnek a mobilszolgáltatók

339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.

Új ipari parkot építene? Cserébe állítsa helyre a természetet!

Egy brit modell szerint a beruházásoknak nemcsak csökkenteniük kell a környezeti károkat, hanem mérhetően javítaniuk is kell a természet állapotát.

A hőség miatt módosul a kutyasétáltatás rendje a Győri Állatmenhelyen

Hétvégén csak a délelőtti órákban lehet sétálni a menhely kutyáival, a gondozók a négylábúak védelme érdekében kérik a szabályok betartását.

Fokozott katonai jelenlétre és hanghatásokra kell számítani Győrben a légvédelmi rakétaezred gyakorló terének környezetében

Vaklőszeres kiképzést tart a Magyar Honvédség a hétvégén, a környéken élők erősebb zajokra és katonai járművek mozgására számíthatnak.

Magyar Péter kezdeményezésére kikerült az ukrán csatlakozás gyorsítására utaló rész az EU-csúcs záródokumentumából

Az Európai Tanács ülésén négyórás vita után született meg az a nyilatkozat, amelyet valamennyi tagállam támogatni tudott.

A Győri Ítélőtábla öt év börtönre ítélte a férfit, aki meg akarta fojtani a segítségére siető ismerősét

Az elsőfokú, felfüggesztett büntetést túl enyhének találta az ügyészség, a másodfokú bíróság végrehajtandó szabadságvesztésre súlyosbította az ítéletet.

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.