Győrszol: Valóban üzemzavar volt a világításnál november 1-én a Nádorvárosi temetőben

Farkas Bazsi 2024-11-05 10:22:19
A cég szerint azonban nem rendszerszintű a probléma.

Ahogy arról tegnap beszámoltunk, olvasónk értesítette szerkesztőségünket, hogy november elsején, amikor kilátogatott hozzátartozói síremlékéhez, sötétség fogadta Győrben, a Nádorvárosi temetőben.

Elmondása szerint amikor felkereste a gondnokot, akkor azt az információt kapta, hogy a temetőt üzemeltető Győrszol ugyan tud a problémáról, de pénzhiányra hivatkozva nem tettek semmit.

A vállalatot írásban kerestük meg. Déri Péter, temetőüzemeltetési csoportvezető válasza meg is érkezett. Mutatjuk:

"A köztemetők világításának rendes évi felülvizsgálata, karbantartása a korábbi években megszokott módon október elején megtörtént. A szükséges javítások október 28-ig elkészültek.

November 1 -én a nádorvárosi köztemetőben a közvilágítás üzemelt, azonban sajnálatos módon néhány helyen valóban nem világított a kandeláber.
A hiba okának feltárása ismételten megkezdődött, folyamatban van, nem csupán egy izzócseréről van szó. .

A Szabadi úti temetőben 10.30-án meghibásodott alkonykapcsoló okozott üzemzavart, ezt cserélték.

A többi helyszín rendben volt.”

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.

„A nap végén csak a szeretet és az emberség számít” - karácsonyi üzenetet küldött Magyar Péter

A TISZA elnöke szerint miközben a kormány az ünnepek alatt is uszít és kampányol, addig ők valódi segítséget visznek ahz embereknek. 

Változik a győri hulladékudvarok nyitvatartása 2026-tól

Egyes napokon később nyitnak és tovább tartanak nyitva az udvarok, a hungarocell leadás szabályai is módosulnak.

Egy meghitt ünnep Győrben ami mindenkiről és mindenkinek szólt 

A Vaskakas Bábszínházban közösen tették szebbé az ünnepet azok számára is, akiknek a karácsony sokszor nehezebben érkezik meg.

Rendszeresen zaklatta volt barátnőjét egy szombathelyi férfi

10 nap alatt több mint 300 alkalommal hívta.

Drog hatása alatt és a vezetéstől eltiltva okozott halálos balesetet egy férfi egy Győr melletti településen

A rendőrök elől menekült, úgy ütötte el a sértett biciklist, aki a helyszínen meghalt. 

Versenyt szerveznek Szombathelyen Mészáros Tibor emlékére

December 27-én az Arena Savariában emelik meg az irdatlan súlyokat.

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.