Az egyik alkalmazott politikai hovatartozása miatt akarja megvonni Kőszeg fideszes polgármestere a Tourinform támogatását

ugytudjuk.hu 2024-11-02 08:51:39
A Momentum kiáll tagtársa mellett.

Mihalik Pétert, a Momentum kőszegi tagját azért akarják eltávolítani állásából és megvonni szervezetének a támogatását, mert vállalja politikai hovatartozását v- írja szerkesztőségünkhöz eljutatott közleményében a Momentum.

„A választások előtt kezdeményeztem egy személyes beszélgetést Básthy Béla polgármester úrral, amely során nyilvánvalóvá vált számára politikai szimpátiám és közéleti szerepvállalásom. Ekkor már burkolt figyelmeztetéseket kaptam arra vonatkozóan, hogy amennyiben ezt a lendületet folytatom, annak a munkaviszonyomra nézve negatív következményei lehetnek" – írja levelében Mihalik és kiemeli, hogy a polgármester fenyegetései miatt nem indult a választásokon idén.

Legújabban egy civil lakossági fórum miatt fenyegette meg a polgármester Mihalikot és a munkahelyéül szolgáló Tourinformot. Erre reagálva a helyi momentumosok oldalukon azt írták: „A mai Magyarország politikai berendezkedése miatt a rendszer legnagyobb ellensége a nyilvánosság – éppen ezért nem hagyhatjuk, hogy ez az ügy feledésbe merüljön! Barátunk és párttársunk, Mihalik Péter tételesen cáfolni tud minden vádat, amit politikai hovatartozása és személyes véleménye miatt hoztak fel ellene. Ez az ügy túlmutat rajta: mindannyiunk szólás- és véleménynyilvánítási szabadságáért állunk ki, és nem hagyjuk, hogy ezt a jogot bárki megsértse. 

Nem szabad, hogy megriadjunk a fenyegetésektől, mert így hallgattatnának el mindannyiunkat. Továbbra is figyelünk, és kitartunk az igazság mellett!"

Szólj hozzá!

Vádat emelt az ügyészség a Pintér Bence által feltárt, és az Ugytudjuk.hu-n publikált GYHG-ügyben

Közel 760 milló forintos vagyoni hátrányt okozhattak a hulladékkezelő cégnek.

Kávé és festmény, női testképek, művészkönyvek - februári programok a Rómer Múzeumban

Beszélgetés egy festményről a Café Kultúrban, és több izgalmas időszaki kiállítás vár mindenkit Győr belvárosában.

Lex Haladás: a Homlok Zrt. nem tudja elvinni a sportegyesület állami támogatását 

Hiába akarja érvényesíteni a kölcsönadott 200 millió forint és kamatainak visszafizetését a cég, az állam védőpajzsot nyújtott a sportszervezetnek.

Az EU döntése szerint fejlett járásokban nem támogatnak útfejlesztéseket, ezért most Sárvár 1 milliárd forintos uniós támogatást kap útfejlesztésekre

Korábban Kondora polgármester azt mondta, azért nem kapnak uniós pénzt a sótonyi körfogalomra, mert fejlett településnek számítanak. Most mégis uniós forrásból történő útfejlesztéseket jelentettek be.

Pintér Bence: eltűnt 1 milliárd 700 millió forint, válasz pedig továbbra sincs a Győr-Szol-tól

„Az idő halad, a becsület fogy” - a múlt heti közgyűlés margójára.

Az állandó stressz árnyoldalai: milyen betegségeket okozhat?

Manapság a stressz életünk elválaszthatatlan részévé vált, mégis sokan nem is sejtik, milyen hosszú távú egészségügyi kockázatokat rejthet magában.

Valami bűzlik a Publicus Vas01-re vonatkozó legutóbbi felmérése körül

Nem tudni ki a megrendelő, a kutatás a mai napig nem került nyilvánosságra az intézet weboldalán, és nem készült felmérés arról, hogy mi van akkor, ha Vámos, Rápli és Czeglédy neve is ott van a szavazólapon.

Szerda délután Győrbe érkezik a Lázárinfó - Fekete Dávid meghívta a barátait

5 órakor a Vásárcsarnoknál bárki, bármit kérdezhet. Állítólag. 

Közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter értékpapír vagyona egy év alatt

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Zavarkeltésről beszél a Győr Projekt, a több száz milliós hiányról viszont hallgat

A városi cég szerint a kérdések veszélyeztetik a működést.

Hétvégi programok Győr környékén

Kopogtat a farsang, nyakunkon a báli szezon.

A Vas Népe újságírója szerint Magyar Péterék visszahoznák azt a Magyarországot, amikor fegyverrel lőtték a romákat

Ezt az alá a videó alá sikerült kommentelnie, amely súlyos személyiségi jogokat sértve, állítólagos bűnöket sorol fel egy Lázárinfón résztvevő demonstrálókkal kapcsolatban.

Ingyenes hétvégi programok Győrben 

Ha péntek, akkor győri programajánló.

Péntektől érkezik a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyede

Korábban kezdi a kézbesítést a Magyar Posta, a kifizetések egy utalványon érkeznek.