Zenés irodalmi est az Anima Sound Systemmel a Néprajzi Múzeumban

Farkas Bazsi 2024-10-31 10:21:00
A program az összes korosztálynak szól.

Különleges zenés irodalmi programsorozatot kínál a közönségnek novemberben és decemberben a Néprajzi Múzeum az Anima Sound Systemmel együttműködésben.

A Prieger Zsolt, az Anima Sound System zenekar alapítója, irodalmár, tanár és író, valamint Magyar Bori népdalénekes közreműködésével megvalósuló tárlatBEvezetés egyedi élményt nyújt minden résztvevőnek - közölte az intézmény szerdán az MTI-vel.

Fotó: Anima Sound System Facebook-oldala

Azt írták, a Néprajzi Múzeum Székelyek - Örökség-mintázatok című kiállításához kapcsolódó, Prieger Zsolt és Magyar Bori népdalénekes által előadott zenés-irodalmi "tárlatBEvezetés" úgy helyez kontextusba, hogy közben érzelmesen elmélyít és játékosan informál. A program az összes korosztálynak szól, így a gyerekektől a kamaszokon át az idősebb korosztályig mindenki megtalálja benne a maga személyes székely történetét.

"Prieger Zsolt legnagyobb erőssége a művészi bátorság, időről időre képes megújulni, feladni a már bevált, megszokott sémákat és valami egészen újba kezdeni. Eddig összesen tizenöt olyan egyedi zenés irodalmi előadást alkotott Pilinszkytől Hamvason át a bibliai zsoltárokig, amelyek stílusára itthon még nem volt példa"
- áll a közleményben.

Az előadások újragondolják a felolvasóestek monotonitását, vegyítik az irodalmat a különböző zenei műfajokkal, tágítják a határokat, ébren tartják a figyelmet. Az előadásokhoz különös odafigyeléssel választott zene segíti a szövegek befogadását, többletjelentést ad, és színesebbé teszi az utazást a szövegek, tájak, kiállítási tárgyak világába.

Prieger Zsolt előadásaival elnyerte a szakma elismerését, 2022-ben megkapta a Music Hungary Szövetség által először kiosztott Crossover-díjat.

A Néprajzi Múzeumban előadott Székely tudás, mesék és irodalom; Benedek Elek és Kós Károly mondák, történetek és dallamok különleges kulturális utazásra invitálják az érdeklődőket november 8-án és 15-én, továbbá december 7-én és 13-án.

Részletek a Néprajzi Múzeum honlapján, a neprajz.hu-n.

Szólj hozzá!

Miért fontos átgondoltan redőnyt választani?

Volt már olyan, hogy redőnyödet próbáltad leengedni egy zord esős napon, de csütörtököt mondott a rendszer?

Tárolásra fel: az akkumulátorok gyorsabban alakíthatják át az energiarendszert, mint sokan gondolják

Ausztrál és európai példák is azt mutatják, hogy az akkumulátoros energiatárolás egyre nagyobb szerepet játszik az áramárak csökkentésében.

Íme a gyereknapi programdömping Győrben

Ha ezekből nem találsz a hétvégére kedvedre valót, a hiba nem a mi készülékünkben van. 

Megyei Jogú Városok polgármesterei: a kormány tárgyaljon az önkormányzatokkal a szolidaritási adóról, hatásköri reformokról, ahogy ígérte!

A városvezetők arra kérik a Magyar-kormányt, hogy vizsgálja felül és mérsékelje a szolidaritási adót, hogy a városok kiszámítható, a feladataikhoz igazodó finanszírozást kapjanak a közszolgáltatások működtetéséhez.

Megnyílik az uniós pénzcsap: 6000 milliárd forintnyi forrás érkezik Magyarországra

Az Európai Bizottsággal kötött megállapodás nyomán felszabadulnak a korábban befagyasztott támogatások, a kormány csatlakozik az Európai Ügyészséghez.

Június elsején indul a Hecsei úti felüljáró felújítása Győrben

Két és fél hónapos munkára készülhetnek az autósok, a szerkezet hibáit több mint 500 millió forintos állami támogatásból javítják ki.

A munkaviszony megszüntetésének buktatói a Kúria határozata alapján

A munkajogi konfliktusok gyakran elhúzódó és összetett ügyek.

Így készülj fel a grillezésre: hogyan lesz felejthetetlen élmény?

Van valami egészen sajátos atmoszférája annak, amikor előkerül a grill.

Az ergonómia új dimenziója: a konyhai praktikum

A kényelmet szolgáló ergonómia fogalmával már találkozhattál irodabútorok vagy autós ülések kapcsán.

Új kerékpárút épül a Pápai út mellett Győrben - 2027-ben indulhat a kivitelezés

Megkezdődik a beruházás előkészítése, amely a biztonságosabb és fenntarthatóbb közlekedést szolgálja.

Formáljuk együtt Győr jövőjét – kérdőívet tett közzé az önkormányzat

A győriek június végéig mondhatják el véleményüket a város fejlesztési irányairól és zöld infrastruktúrájáról.

Megnyílt az új Tourinform Pont a Dunakapu téren Győrben

Június 1-től modern, mobil információs központ várja a turistákat a város egyik legforgalmasabb helyszínén.

Visszaeső árbevétellel és veszteséggel zárta az első negyedévet a győri Rába

Csökkentek az értékesítési számok a járműipari vállalatnál, ugyanakkor a vezetés szerint egy tudatos építkezés zajlik a cégnél.

Amit mindenki kipróbál, de senki sem magyarázza el igazán

A táplálékkiegészítők világa tele van olyan megoldásokkal, amelyek gyorsan népszerűvé válnak, mégis ritkán beszélünk róluk igazán érthetően.

Szombathelyre gurulnak a street food gasztronómia mesterei: a városi gyereknappal együtt jön a Food Truck Show

Ezen a hétvégén a nemzetközi ízeké lesz Szombathely főtere: május 29. és 31. között érkezik a magyarok kedvenc gasztro-karavánja, a Food Truck Show.

Fekete Dávid nem tudta, hogy Kecskés Cordula a Győr+-nál is dolgozott

Kohán Mátyás szerződéséről szerinte Dézsit kellene kérdezni - nagyjából ennyi jutott eszébe a csődbe ment médiavállalatról. 

Nyomoz a NAV az NKA 17 milliárdos támogatási csomagja miatt

A hatóság már korábban megkezdte a tanúkihallgatásokat.