Várja a jelentkezéseket A Dal!

Farkas Bazsi 2024-10-30 14:13:06
Vajon mi lesz 2025 slágere?

Pályázatot hirdetett a közmédia hazánk egyetlen dalversenyére, A Dalra. A zenészek november 19-ig jelentkezhetnek magyar nyelvű alkotásukkal az adal.hu oldalon - közölte a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sajtó- és marketingirodája szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint ismét eljött az idő "kinyitni a fiókot, befejezni a félbemaradt alkotásokat, tollat és hangszert ragadni, zenébe önteni a legbelsőbb gondolatokat és érzelmeket".

A műfaji sokszínűséget támogató dalválasztóra 2.30-3.30 perc terjedelmű, magyar nyelvű dallal lehet pályázni, amely még nem vagy legkorábban június 15. után került kereskedelmi forgalomba, médiafelületre (televízió, rádió, internet), illetve eddig az időpontig nem hangzott még el nyilvános előadásban sem - írták, hozzátéve, hogy a heteken át tartó versenyben a legújabb magyar dalok mérettetnek meg, de közülük csak egy lehet az ország legjobbja.

A pályázatra érkezett dalok közül szakmai zsűri választja ki a legígéretesebbeket, amelyek esélyt kapnak bemutatkozni az élő show-ban.

Az új évad egyik nagy változása a közlemény szerint, hogy az élő válogató adásokba mindössze 32 dal juthat be. További újdonságnak nevezték, hogy a válogatóból továbbjutó dalokról a televíziós zsűri dönti el, hogy öt különböző zenei stílus közül milyen átdolgozásban térjenek vissza az elődöntőbe.

A győztes produkció előadója a Magyarország dala 2025 cím mellett lehetőséget kap lemezfelvételre, videoklip készítésére, mindemellett a közmédia további fellépési lehetőséget kínálhat más műsoraiban és rendezvényein az előadóknak - írták.

Kiemelték, hogy A Dal több mint egy évtizede hazánk könnyűzenei életének meghatározó zenei eseménye, a televíziós produkcióként bemutatkozó dalok országos ismertségre tehetnek szert.

A műsorban olyan neves előadók versenyeztek már, mint Nagy Bogi, Radics Gigi, Szőke Nikoletta, Wolf Kati, Ganxta Zolee, Kamarás Iván, Szekeres András, Takács Nikolas, valamint a Kaukázus, az Ocho Macho, a Sugarloaf és a Titán együttes.

A verseny a kevésbé ismert vagy a zenei pályán most induló előadóknak, zenekaroknak is kiugrási és bemutatkozási lehetőséget kínál - tették hozzá.

Az előző évad győztes dalának előadója, László Evelin idén Petőfi Zenei Díjat kapott Az év dala kategóriában, míg egyik döntőse, a fiatalokból álló Arcidra Az év felfedezettje elismerést vehette át.

Jelentkezni november 19-én, kedden 22 óráig lehet az online jelentkezési lap kitöltésével és a szükséges mellékletek feltöltésével az adal.hu oldalon. A hivatalos felületen további részletes információk találhatók - áll a közleményben.

Szólj hozzá!

Miért fontos a kerítésnél a professzionális kivitelezés?

Egy jól megtervezett és kivitelezett kerítés nem csupán határvonalat jelent egy telek szélén. A kerítés a biztonság, az esztétikum és a funkcionalitás hármas egységét képviseli – legyen szó családi házról, ipari területről vagy mezőgazdasági birtokról.

Többek között a vasszécsenyi polgármester sem szavazta meg azt, hogy Szombathely pénzt kapjon a Versenyképes Járások Programból

Kétharmados támogatottság kell ahhoz, hogy egy település pénzt kapjon. Szombathely esetében ugyan a többség megvan, de a kétharmad nincs meg. Nemény polgármester bizakodik.

Amit a fogpótlásról tudni érdemes

Tény, hogy a genetikánk is meghatározza azt, hogy mennyire ellenállóak a fogaink, ugyanakkor mi magunk is sokat tehetünk annak érdekében, hogy megőrizzük a fogsorunk esztétikáját, egészségét.

Közös levelet írt Pintér Bence, Kósa Roland és Fekete Dávid Győrben

A jövő évi választások tisztasága és a szabad politizálás a cél. 

Hogyan formálják át a videojátékok a szabadidőnket?

Napjainkban, amikor egyre több időt töltünk otthon, sokan a videojátékok világában keresnek kikapcsolódást és szórakozást.

Idén már 4 naposra duzzad a szombathelyi Bloomsday

Sörcsapolás, Nádasdy Ádám, fényfestés, koncertek.

Bár 3 millió 493 ezer forintot autózott el tavaly Simon Róbert Balázs, a Parlamentben mindössze egyszer szólalt fel

Akkor sem Győr, hanem a költségvetés kényszerítette szólásra a képviselőt.

Látszani kell, ha dolgozol – miért éri meg LED-munkalámpára váltani?

A mezőgazdasági munkák jellemzően nem kérdeznek időt.

Megvált a Győr+ Herkely Ákostól

Többek között a Kósa Roland alpolgármesterrel készített interjú miatt kellett távoznia a műsorvezetőnek.

Elkészül a szombathelyi nyugati elkerülő

Teljes lehet a várost elkerülő útgyűrű.

Az amerikai nagykövet is Győrben járt

Pörög a diplomácia a Városházán.

58 millió forint önkormányzati támogatást kap a Haladás VSE

Ez nem a foci, hanem a sok sportágas egyesület.

Hozzuk el otthonunkba a kávézás élményét és a biztonságos sütés örömét!

Gondoltunk már arra, hogy milyen eszközök tehetik igazán kényelmessé és biztonságossá a konyhai élményeket?

Megint fel kéne újítani a szombathelyi oladi fahidat

Egyelőre sebességkorlátozást vezetnek be a hídon. A végső megoldást egy teljesen új híd jelentené.