November 14-én végre kiderül, hogy milyen pénzügyi mérleggel zárta a 2023-as évet a Haladás VSE

Farkas Bazsi 2024-10-30 17:48:00
Ennek a kötelezettségének május 31-ig kellett volna eleget tennie az egyesületnek, de hát ne legyünk elégedetlenek.

November 14-re összehívta az egyesület küldött gyűlését a Haladás VSE - adta közzé az információt Czeglédy Csaba (független) szombathelyi önkormányzati képviselőre hivatkozva a Nyugat.hu.

Czeglédy azt már az Ugytudjuk.hu kérdésére mondta el, hogy a napirendi pontok között ott szerepel a 2023-as év pénzügyi mérlegének elfogadása is. 

Fotó: Farkas Bazsi

Ez azért fontos, mert a civil szervezetek előző évi mérlegeit a következő év május 31-ig kell elfogadni a szervezet arra delegált tagjainak. Vagyis a HVSE 2023-as mérlegét 2024 május 31-ig kellett volna ismerteni és elfogadnia a küldöttgyűlésének. Ez a szervezet törvényes működésének egyik alapja.

November 14-én tehát pótolhatja az egyesület az eddigi mulasztását.

Az egyesület 2021-ben közel 65 millió forintos nyereséget könyvelt el, 2022-ben azonban negatív eredménnyel, 285 millió forint mínusszal zárt. 

Szintén napirendi pont lesz a labdarúgó csapat majdani működését biztosító Haladás 1919 Labdarúgó Kft. ügye. A HVSE 10%-os tulajdonrész vállalásról és az NB III-as csapat versenyjogának, a Kft. részére való átadásról kell dönteni a küldötteknek.

Az elnökségben is változás lehet. A szombathelyi önkormányzat ugyanis azzal a feltétellel szavazott meg pénzügyi támogatást a HVSE-nek, ha a szervezet elnökségi tagjává választja Kovács Elődöt, a polgármesteri kabinet jelenlegi vezetőjét, a HVSE korábbi elnökét. A felügyelőbizottságban pedig Czeglédy Csabának biztosít egy helyet.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Több pénz jut idén a kultúrára a győri költségvetésben 

Pintér Bence szerint a 2026-os büdzsé jelentős többletforrást biztosít a város kulturális intézményeinek és programjainak.

A Széchenyi téren emlékeznek március 15-re Győrben

Kósa Roland a történelmi helyszínre hívja a győrieket, ahol egész napos családi programokkal idézik fel az 1848-as eseményeket.

Küszöbön a győri Tavaszi Fesztivál 

Március közepétől koncertek, kiállítások és családi programok várják az érdeklődőket a város több pontján.

Tavalyi áron kerülhet a tojás a húsvéti asztalra

90 és 110 forint között lesz az ára.

Benzinárstop friss - az automata kutakra nem vonatkozik a védett ár ha nincs személyes ellenőrzés a helyszínen

A kutasoknak ráadásul fel kell jegyezniük a rendszámot vagy a forgalmi vonalkódját, az adatokat pedig a NAV felé is továbbítani kell.

Nyílt napok lesznek a győri bölcsődékben és óvodákban

A város több intézménye is megnyitja kapuit a szülők és a gyerekek előtt.

Várostörténeti séták Győrben - indul a Rómer Múzeum idei programsorozata

Forradalmi történetek, költészet, művészet és vallási emlékek.

Önkormányzati pénzből újulnak meg a győri iskolák

Torna- és tantermek illetve eszközök korszerűsítésére jutott támogatás több intézményben, a tavaly sikeres program idén is folytatódik. 

Magyar Péter: „Összehangolt csalások és orosz beavatkozás nélkül nem tud győzni a Fidesz”

A TISZA elnöke a választások előtt komoly lejárató kampányra számít a kormány részéről. 

Antikommunistának tartja magát a korábbi MSZP-s Czeglédy Csaba

AI orosz katonák kerültek Szombathelyre a politikus legutóbbi posztjában.

A településeken fészkelő vetési varjakat veszi számba a Magyar Madártani Egyesület

A lakosság is bekapcsolódhat, sőt, várják a segítségüket.

Buszsofőrre támadt egy férfi Győrben

Vezetés közben bántalmazta, veszélybe sodorva ezzel a többi utast is. 

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.