Pintér Bence sikert ért el Győrben: a közgyűlés megszavazta az SZMSZ-t és alpolgármestere is lett a városnak

ugytudjuk.hu 2024-10-26 09:15:01
Egyetlen félállású helyett, két teljes állású alpolgármestere is lehet Győrnek. A közgyűlés a tárgyalások eredményeként a törvényellenes és alkotmányellenes Frakcióvezetők Értekezletét (FÉ) is átalakította.

Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) sikert ért el a tárgyalóasztalnál: így az október 25-i közgyűlésen a Szervezeti és Működési Szabályzat (SZMSZ) újabb módosítása után mostantól - egyetlen félállású helyett - két teljes állású alpolgármestere is lehet Győrnek. A közgyűlés a tárgyalások eredményeként a törvényellenes és alkotmányellenes Frakcióvezetők Értekezletét (FÉ) is átalakította.

„Elkezdjük a működést a megszavazott SZMSZ szerint, és abban egyeztünk meg, hogy fél év múlva a tapasztalatok alapján felülvizsgáljuk az önkormányzat működési rendjét.” - jelentette be a közgyűlésen Győr polgármestere, Pintér Bence.

Fotó: Pintér Bence Facebook

Alpolgármesterek

A tárgyalások eredményeként egyetlen, társadalmi megbízatású, azaz félállású alpolgármesteri munkakör helyett, melyet még szeptemberben írt bele a fideszes többség az SZMSZ-be, immáron két, teljes állású alpolgármestere is lehet a városnak. Az október 25-i győri közgyűlésen Kósa Rolandot, a Tiszta Szívvel a Városért egyesület tagját és önkormányzati képviselőt választották meg az egyik alpolgármesternek. A második alpolgármester személyéről tovább folytatja a tárgyalásokat Pintér Bence polgármester Fekete Dávid fideszes frakcióvezetővel.

Az újabb SZMSZ-módosítással a győri Fidesz-frakció is belátta, hogy Győr irányítása, működtetése nem egyemberes feladat. Több mint 160 ezer ember használja Győr útjait, óvodáit, kulturális és egyéb intézményeit. A város céghálózata kiterjedt, szolgáltatási köre (közösségi közlekedés, óvodai hálózat, színház) sokrétű. Nem véletlen, hogy 2024. szeptember 24. előtt 3 főállású alpolgármester segítette a polgármester munkáját.

Frakcióvezetők Értekezlete

A Frakcióvezetők Értekezlete (FÉ) nevű intézményt is átalakította a közgyűlés. Kivették az SZMSZ-ből a törvénysértő mondatot: ,,A FÉ véleményező szerv, döntési joga nincs, ugyanakkor a véleménye a polgármestert köti.”

„A nyilvánosság erejével elértük, hogy a város működését megalapozó dokumentum, az SZMSZ a választói akaratot kezdje el tükrözni. A munkát folytatjuk, rendbe rakjuk Győrt, rendbe rakjuk a város működését.” - zárta Facebook posztját Pintér Bence, Győr polgármestere.

Szólj hozzá!

Játékkonzolok háborúja: A következő generációs csata

Az új játékkonzolok megjelenése mindig magával ragadja a játékos közösséget, és a jelenlegi helyzet sem kivétel.

Pintér Bence : Több mint 665 millió forint mínuszt „termelt” 2025-ben a Győr+ Média

A polgármester szerint végleg összeomlott a hazug, győri propagandagépezet.

Újra pályázható az idősbarát lakásprogram Győrben

Akár 1 millió forintos támogatást is kaphatnak az idősek otthonaik biztonságosabbá tételére.

Hogyan tarthatók karban a padlótisztító gépek a megbízható működés érdekében?

Az ipari és szállodai területeken elengedhetetlen, hogy a padlótisztító gépek mindig optimális körülmények között üzemeljenek.

Maradhat a rezsicsökkentés, csak teljesen át kell alakítani

Az uniós ETS2-rendszer drágíthatja a fosszilis energiát, de évente akár 500 milliárd forintnyi támogatást is hozhat Magyarországnak.

Alig tucatnyian jelentek meg a kedd esti szombathelyi tüntetésen, ahol állatorvosi ügyelet üzemeltetését követelték

Nemény András polgármester a helyszínen mondta el, hogy Gajdos László miniszter látogatásakor is szóba került az ügyelet ügye, amit a tárcavezető üdvözölt.

A női testbeszéd titkai: kommunikáció az érzelmek által

Az emberi kapcsolatokban, főleg a kezdeti fázisban, a testbeszéd döntő szerepet játszik

Garázsok, üzlethelyiségek és irodák is bérelhetők Győrben

Újabb önkormányzati ingatlanokra lehet pályázni, többféle helyiség szerepel a listán.

Japánná változik szombaton Győr belvárosa – anime, ramen és lampionúsztatás is várja az érdeklődőket

Egész napos kulturális kavalkáddal érkezik a Japán Nap, ahol a tradicionális művészetektől a modern popkultúráig szinte minden helyet kap.

A győriek véleményére is számítanak: készül a város új sportstratégiája

Az önkormányzat kérdőívvel méri fel, hogyan sportolnak a helyiek és milyen fejlesztéseket tartanak fontosnak.

Vágányzár jön a Győr–Celldömölk vasútvonalon

Június első hetében Pápa és Celldömölk között több járat helyett pótlóbusz közlekedik majd.

Megújulás: V.Németh Zsolt lett a vasi Fidesz választmányi elnöke

Alelnöknek Ágh Pétert és Illés Károlyt választották.

Az új generáció kiemelkedése a privát egészségügyi szektorban

A privát egészségügyi szektor jelentős növekedése figyelhető meg Magyarországon, ahol a változás élén a fiatalok állnak. Felmerülhet benned is, miért választják sokan közülük a magánellátást?

Több mint 1 milliárd 200 millió forintos távhőfejlesztés indulhat Szombathelyen

A Szomtáv szerint a beruházás csökkentheti a hálózati hőveszteséget és a földgázfelhasználást is

Tizenkilenc győri iskola kaphat támogatást állagmegóvási és karbantartási munkákra

A városhoz idén 39 pályázat érkezett be mintegy 123 millió forint értékben.

Levendula, brunch és bütykölde a szombathelyi belvárosban

Május utolsó vasárnapján rendezik meg a Mártírok téri levendula napot.

Nehéz örökség: az éves költségvetési hiány több mint 91 százalékát már áprilisra összehozta az Orbán-kabinet

Az új kormány szerint átláthatatlan állapotban vették át a büdzsét a leköszönő kormánytól.