Pénz nincs, havi több százezer forintért lízingelt autó van a GYTP-ben

Farkas Bazsi 2024-10-25 16:00:29
Tavaly 172 millió, idén júliusig 150 millió forintos mínuszt hozott össze a győri önkormányzati cég.

A mai győri városi közgyűlésen új ügyvezetőt neveztek ki a Győri Térségfejlesztési és Projektmenedzsment Kft. élére, Csörgits Lajos személyében.

A napirendi pontnál Kósa Roland (TSZV-LMP-Momentum-MSZP) alpolgármester ismertette a cég sarokszámait.

A Kft.-t 2016-ban alapították, a tavalyi évet pedig 172 millió forintos mínusszal zárták. 

Annak ellenére, hogy a cég ilyen komoly veszteséget termelt, amit a győri önkormányzatnak kellett finanszíroznia, megszervezte az első Győri Bált, amire 40 millió forintot költöttek el - mondta Kósa. 

A cég az idei év első félévében 150 millió forintos mínuszt termelt, annak ellenére, hogy az üzleti tervben 18 millió forintos pluszt terveztek be.

Kósa egy kimutatást is ismertetett. Ezek szerint 2021-ben 18 fő dolgozott a cégnél, személyi ráfordításra 174 millió forintot könyveltek el. Ekkor 67 millió forintos nyereséget könyveltek el.

2022-ben 20 főt foglalkoztattak, az ő bérük 263 millió forintot emésztett fel, 82 millió forint volt ekkor az adózott eredmény.

2023-ban aztán már 25 főt foglalkoztattak a Kft.-nél, az ő bérük 337 millió forintba került, ekkor pedig 172 millió forintos veszteséget könyveltek el. 

Az alpolgármester kiemelte, hogy jelenleg is 2 PR-ost és 2 marketingest foglalkoztat az önkormányzati cég, ám a GYTP weblapja utoljára tavaly decemberben lett frissítve. Social media felületeit pedig egyáltalán nem találta Kósa. 

Ezzel szemben van két felsőkategóriás autó, lízingelve. Egy Volkswagen Arteont havi 390 ezer forint + ÁFA áron, míg egy Skoda SuperB-t, havi 370 ezer forint + ÁFA áron lízingel a Kft. 

Kósa azt kérte az új ügyvezetőtől, hogy állítsa meg ezt a folyamatot.

A testület 15 igen és 4 tartózkodással elfogadta Csörgits kinevezését. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

A szimfonikusokkal húzza el a nótánkat az Ocho Macho

Itt az év végi nagy szombathelyi programajánló. Mutatjuk a városi Szilveszter minden részletét is.

Fórumot tartottak Győrben a fogyatékossággal élők helyzetének javításáról

A városvezetés azt ígéri, hogy a felvetett problémákat ütemezetten beépítik a döntéshozatalba.

Ha csütörtök, akkor programajánló

Mikulás minden mennyiségben Győr környékén.

Digitálisra vált a parkolás Győrben – 2026-tól megszűnik a papíralapú bérlet

A Győr-Szol Zrt. szerint egyszerűbb és gyorsabb lesz az ellenőrzés, de több fontos szabályváltozásra is érdemes figyelniük az autósoknak.

Közös adventi éneklést tartottak a Győri Zsinagógában 

Az EESZI és a Széchenyi Egyetem idei adventi rendezvényén majd’ kétszáz rászoruló és fogyatékkal élő vett részt.

„Papírjuk lesz róla” – Magyar Péter szerint újabb pofont kapott a kormányzati propaganda

A TISZA elnöke azt állítja: a budapesti ítélőtábla döntése bizonyítja, hogy a Fidesz médiája rendszeresen valótlanságokat terjeszt a pártról.

Nem kell a TISZA Pártra várni ha brutális adóemelést keres az ember - elég csak Győrújbaráton élni

A település nagyra nyitotta a kassza ajtaját. A letelepedési díj után most itt vannak az újabb sarcok. 

Nagy István szerint 2030-ra Európa élvonalába emelné a magyar agráriumot a kormány

Csak bízni tudunk benne, hogy nem Nagy Márton varázsgömjéből jósolt. 

Baleset bénítja a forgalmat az M1-esen Tatabánya térségében

A Hegyeshalom felé vezető oldalon már 8 km-es a torlódás.

Megszólalt a Szőlő utcai ügy koronatanúja – súlyos részletek kerültek nyilvánosságra

Az áldozat videóinterjúban mondta el, hogyan használta ki és erőszakolta meg Juhász Péter Pál.

5 év börtönt kapott a két hetes gyermekét súlyosan bántalmazó szombathelyi anya

A Győri Ítélőtábla helyben hagyta a Szombathelyi Törvényszék korábbi ítéletét.

Adventi moziestek Győrben, az Olimpiai Sportparkban

Meghitt filmélmények egész decemberben. 

December 5-én újra jótékonysági főzés lesz a győri vásárcsarnoknál 

Egy tál meleg étellel bárki segíthet a gyerekeknek és a rászorulóknak.

Korszerű karbantartóbázist építene a GYSEV Szombathelyre

A létesítmény a Szolnokon gyártott szuper-vonatokat szolgálná ki.

Ötmilliárd forintos szociális tüzelőanyag program indul

Nagy István szerint kétszázezer család juthat így segítséghez.

Pintér Bence - 23 milliárd forint forog kockán

Józan döntést kér a képviselőktől a fürdő ügyében.

Adventi programkavalkád a Rómer Múzeumban

Kézműves foglalkozás, tárlatvezetés, koncert és könyvvásár várja az érdeklődőket decemberben.