Többszöri próbálkozás után kapták el a győri kábítószerneppert a rendőrök

Farkas Bazsi 2024-10-24 08:23:08
Rendszeresen vezetett jogsi nélkül kábítószer hatása alatt.

A Győri Járási Ügyészség tájékoztatása szerint vádat emeltek egy 38 éves férfi ellen, akit többször igazoltattak a rendőrök, és mindig volt nála kábítószer.

A vádirati tényállás szerint a 38 éves férfit 2022 szeptemberében próbálták meg igazoltatni a rendőrök, azonban a tettes elhajtott, majd leparkolta a járművet és gyalog próbált távozni. A rendőrök azonban követték, és elfogásakor a közeli szemetesben megtaláltak 11 zacskó különböző típusú kábítószert, amit az elkövető dobott el. A terhelt ruházatának és járművének átvizsgálásakor további kábítószerek, kábítószer fogyasztáshoz szükséges eszközök, és több mint 250 ezer Ft is előkerült. A szakértői vizsgálat alapján a járművezetéskor a vádlott vérében is kimutatható volt többféle kábítószer hatóanyaga.

2022 novemberében újra járművezetés közben igazoltatták az elkövetőt, és a járműben ismét többféle kábítószert, tablettákat, kristályos anyagot találtak, valamint ismét bebizonyosodott, hogy a vádlott kábítószer hatása alatt vezette az autót.

2023 januárjában egy győri benzinkúton igazoltatták a férfit, amikor is a ruházatában és a járművében újra kábítószert találtak, és a vizsgálatok azt is alátámasztották, hogy ekkor is kábítószer hatása alatt vezetett.

A vádlott minden alkalommal úgy vezette a járművét, hogy őt korábban a Győri Járásbíróság több eljárásban is eltiltotta a járművezetéstől.

Végül 2023 szeptemberében ismét igazoltatták a terheltet, aki ekkor gyalogosan közlekedett, de mind a ruházatában, mind a szervezetében ismét találtak kábítószert.

Az ügyészség a terheltet minősített kábítószerbirtoklással, több rendbeli bódult állapotban elkövetett járművezetéssel, eltiltás hatálya alatti járművezetéssel vádolja. A halmazati szabályok alapján vele szemben akár tizenöt évig tartó szabadságvesztés is kiszabható.

Az érdemi döntést az ügyben várhatóan a Győri Járásbíróság fogja meghozni.

Szólj hozzá!

A győrszentiváni önkéntes tűzoltók is bekapcsolódtak a szúnyogmonitorozásba

A program segítségével pontosabb képet kaphatnak a környéken élő szúnyogfajokról, ami a hatékonyabb és környezetkímélőbb védekezést is segítheti.

Csinger Márk távozik Győrből, a holland élvonalban folytatja pályafutását

A 23 éves válogatott középhátvéd négy évre írt alá az FC Groningenhez, miután az ETO-val tavasszal magyar bajnoki címet szerzett.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz kerülnek az MCC ingatlanjai

Egy külön portfóliókezelő társaság dönt majd a székházakról. Akár el is adhatják őket.

Jól vizsgázott az új rendszer: már 85 győri belvárosi üzlettől viszi el a csomagolóanyagot a GYHG

Egy hónap alatt több mint egy tonna műanyag-, papír- és fémhulladéktól tehermentesítette a belvárost az új szolgáltatás.

Hamarosan bor, zene és nyár végi hangulat költözik a Dunakapu térre – nyakunkon a Győri Bornapok

Augusztus 27. és 29. között 15 borvidék 45 pincészete, borlovagrendi felvonulások és három estén át koncertek várják a közönséget Győr belvárosában.

FONTOS: három napra lezárják a Zöld utcát Győrben - újabb fontos szakaszához érkezik a Fehérvári úti csomópont fejlesztése

Augusztus 26. és 28. között építik be az aszfalt kopórétegét, a 81-es főúton csak egyenesen lehet majd haladni, két napon pedig a buszokat is elterelik.

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.

Tegye fel a kezét aki meglepődött: jogsértő volt, hogy Rogánék politikai propagandára használták a vakcina-regisztráció e-mail címeit

Az oltással kapcsolatos információk mellett, az Orbán-kormány éveken át politikai üzenetekkel is bombázta őket.

Az Orbán-rendszer családbarát politikája: Magyarország az uniós sereghajtók között, már Bulgáriában is magasabb a nettó átlagjövedelem

A kétkeresős, kétgyermekes magyar családok jövedelme is az EU legalacsonyabbjai közé tartozik, miközben az elmúlt tíz évben szinte teljesen eltűnt a magyar előny Romániával és Bulgáriával szemben.

Cseh védelmi ipari óriás száll be a győri Rábába, a 4iG eladhhatja a vállalat több mint egyharmadát – ezzel új lendületet kaphat a Gidrán-gyártás is

A CSG Defence közvetve csaknem 37 százalékos részesedést szerez a győri járműipari vállalatban, amely a tervek szerint a Tatra katonai járművek és a Gidránok gyártásába is bekapcsolódhat.

Elindulhat a győri elővárosi vasúti közlekedés fejlesztésének előkészítése

Kormányhatározat született a régóta tervezett beruházásról, amely új lehetőséget teremthet Győr és a környező települések közösségi közlekedésében.

Vitézy Dávid: augusztus végén indul a kőszegi intermodális csomópont kivitelezése

3 év után végre funkciót kaphat a sehova sem vezető híd.

Államalapítás: koszorúzás, népi játszóház és családi programok várják a győrieket augusztus 20-án

A Szent István-napi ünnepség a Bécsi kapu téren kezdődik, majd a Radó-szigeten kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal folytatódik a program.

Méltatlan kabaré: az a Fidesz–KDNP nem tekinti legitim államfőnek Baka Andrást, amelyik plágiumbotrányban elveszítette anno Schmitt Pált, majd a kegyelmi ügyben Novák Katalint 

A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs. 

TNT-nagykoncerttel, vízi programokkal és fáklyás felvonulással jön a Pinnyédi Hídpiknik Győrben

Augusztus 19-én hatodik alkalommal rendezik meg a családi programot a Rábca partján, a régi pinnyédi hídnál – valamennyi program ingyenesen látogatható.