Magyar Klipszemle: Pogány Induló videója kapta a fődíjat

Farkas Bazsi 2024-10-18 10:46:08
Pogány Induló Úgy hiszem című dalához készült kisfilm kapta a fődíjat a 8. Magyar Klipszemle-gálán. A nyertesek között van Azahriah, a Carson Coma és Krúbi is.

A csütörtök este a fővárosi Akvárium Klubban tartott díjátadón 22 kategóriában hirdettek győztest. Idén 544 nevezett videóból került ki az a 139 klip, amelyek versenybe szálltak a díjakért. Több kategóriában is osztottak arany, ezüst és bronz elismerést az összesen 38 díjazottnak - közölték a szervezők az MTI-vel.

A fődíjat, a Legjobb klip kockát, a Pogány Induló Úgy hiszem című dalához készült kisfilm kapta. Büki Balázs rendező a legjobb rendezés ezüst díját is elnyerte. A fődíjason kívül 6363-nek, az Elefánt zenekarnak és Azahriah-nak sikerült két-két díjat nyernie, de vannak alkotók, akik ennél több trófeával térhettek haza.

A legjobb sztiló kategóriában például az arany, ezüst és bronz fokozatot is Rádli Bence kapta, és Büki Balázs is kapott egy harmadik díjat Manuel Tiara című klipjéért. Büki Balázs emellett átvehette a szemle kiemelt támogatója, a Yettel különdíját is, így ő készítheti el a következő évben a márka egyik kommunikációs kampányát.

A legjobb operatőr díját Spáh Károly nyerte az Ivan & The Parazol Dancer című klipjéért, a legjobb rendezés Vitó Zsomboré lett Azahriah Cipoe-jéért, a közönségdíjat Moriones, a szervezők különdíját a Platon Karataev kapta. A legjobb látvány kategóriában a Carson Coma Paul McCartney halott? című klipje nyert (rendező Fekete Xénia, látványtervező Illés Richárd), Krúbié lett a legjobb sztori (Ganxsta Zolee tehet mindenről; rendező Forró Boldizsár és Lelkes Botond).

A Klipszemle legnagyobb erénye, hogy minden évben elképesztően színes mezőny áll össze. Itt egy kategóriába kerülhet az alternatív zenekar a kereskedelmi tévés mainstream előadókkal, és mindenki ugyanolyan esélyekkel indul - idézte Vermes Orsolya főszervezőt a közlemény.

A Magyar Klipszemle 2015 óta az egyik legfontosabb zeneipari háttérrendezvénnyé nőtte ki magát: találkozási pont zenészeknek, filmeseknek, és a kreatív szakma sok más képviselőjének. A díjakat odaítélő zsűri munkájában idén Csiszár Virág booking menedzser, "Gróf" reklámszakember, Hevesi-Szabó Lujza fotográfus, Kovács András Péter márka- és marketingkommunikációs igazgató, Kovács Gellért filmkritikus, Mojzes Dóra jelmeztervező-stylist, Pohárnok Gergely operatőr, Sós Bálint Dániel rendező és Török Ferenc rendező vettek részt.

Szólj hozzá!

Miért fontos a kerítésnél a professzionális kivitelezés?

Egy jól megtervezett és kivitelezett kerítés nem csupán határvonalat jelent egy telek szélén. A kerítés a biztonság, az esztétikum és a funkcionalitás hármas egységét képviseli – legyen szó családi házról, ipari területről vagy mezőgazdasági birtokról.

Többek között a vasszécsenyi polgármester sem szavazta meg azt, hogy Szombathely pénzt kapjon a Versenyképes Járások Programból

Kétharmados támogatottság kell ahhoz, hogy egy település pénzt kapjon. Szombathely esetében ugyan a többség megvan, de a kétharmad nincs meg. Nemény polgármester bizakodik.

Amit a fogpótlásról tudni érdemes

Tény, hogy a genetikánk is meghatározza azt, hogy mennyire ellenállóak a fogaink, ugyanakkor mi magunk is sokat tehetünk annak érdekében, hogy megőrizzük a fogsorunk esztétikáját, egészségét.

Közös levelet írt Pintér Bence, Kósa Roland és Fekete Dávid Győrben

A jövő évi választások tisztasága és a szabad politizálás a cél. 

Hogyan formálják át a videojátékok a szabadidőnket?

Napjainkban, amikor egyre több időt töltünk otthon, sokan a videojátékok világában keresnek kikapcsolódást és szórakozást.

Idén már 4 naposra duzzad a szombathelyi Bloomsday

Sörcsapolás, Nádasdy Ádám, fényfestés, koncertek.

Bár 3 millió 493 ezer forintot autózott el tavaly Simon Róbert Balázs, a Parlamentben mindössze egyszer szólalt fel

Akkor sem Győr, hanem a költségvetés kényszerítette szólásra a képviselőt.

Látszani kell, ha dolgozol – miért éri meg LED-munkalámpára váltani?

A mezőgazdasági munkák jellemzően nem kérdeznek időt.

Megvált a Győr+ Herkely Ákostól

Többek között a Kósa Roland alpolgármesterrel készített interjú miatt kellett távoznia a műsorvezetőnek.

Elkészül a szombathelyi nyugati elkerülő

Teljes lehet a várost elkerülő útgyűrű.

Az amerikai nagykövet is Győrben járt

Pörög a diplomácia a Városházán.

58 millió forint önkormányzati támogatást kap a Haladás VSE

Ez nem a foci, hanem a sok sportágas egyesület.

Hozzuk el otthonunkba a kávézás élményét és a biztonságos sütés örömét!

Gondoltunk már arra, hogy milyen eszközök tehetik igazán kényelmessé és biztonságossá a konyhai élményeket?

Megint fel kéne újítani a szombathelyi oladi fahidat

Egyelőre sebességkorlátozást vezetnek be a hídon. A végső megoldást egy teljesen új híd jelentené.