Továbbra is a tekések üzemeltethetik a szombathelyi VAOSZ tekepályát

Farkas Bazsi 2024-10-17 10:07:20
A következő 4 évben több mint 8 és fél millió forintot költenének az épületre.

2022 júliusában írtunk a szombathelyi VAOSZ tekepálya áldatlan állapotairól. Az akkori helyzet szerint a létesítményt 2006 szeptemberében újították fel utoljára. 2010-ben a Szuperliga előírásainak megfelelően újították fel a pályatesetet, majd 2018-ban a gépészetre költöttek. Azonban a tetőre, öltözőkre, zuhanyzókra, nyílászárókra, padozatra, nézőtérre lassan 15 éve semmit sem költöttek.

A tető beázott, a zuhanyzó penészes és rozsdás volt, az öltözőkben mindössze székek szolgálták ki a versenyzőket. Komolyan kellene költeni a létesítményre, erre azonban a létesítményt üzemeltető Szombathelyi Sportiskolának nem volt pénze.

Csakhogy ez egykor szinte minden kocsmában megtalálható tekesport lehetőségei szombathelyi viszonylatban is nagyon beszűkültek. Egyedül a VAOSZ maradt meg a városban az összes többi pályát vagy teljesen elbontották, vagy teljesen leamortizálódott és játékra már alkalmatlan.

Ebből kifolyólag komoly forgalmat bonyolított le a VAOSZ, a tekések pedig úgy döntöttek, hogy nem hagyják az utolsó pályát az enyészetnek, így megalapították a Vasi Tekesportért Alapítványt. Az önkormányzattal való egyezkedést követően pedig az alapítvány ingyenesen kapta használatba a pályát, cserébe az nekilátott a létesítmény felújításának.

Az Alapítvány az üzemeltetéssel járó feladatokat a fent említett időszakban magas színvonalon, megfelelő hozzáértéssel elvégezte, továbbá 10-11 millió Ft értékben korszerűsítési munkálatokat valósított meg a pálya működésének fenntartása érdekében. Többek között álmennyezet kiépítése, nyílászárók cseréje, tekegolyók cseréje, fűtéskorszerűsítés, világítótestek cseréje történt meg - ezt már a jövő héten ülésező városi bizottságok hivatalos előterjesztései írják. 

Az első, felújítási kötelezettséggel járó ingyenes használatbavételi időszak 2023. március 1-től 2024. szeptember 30-ig tartott.

Az Alapítvány pedig azzal a kéréssel fordult az önkormányzathoz, hogy szeretnék az együttműködést meghosszabbítani 2024. október 1-től 2029. szeptember 30-ig.

A városvezetés nyitott a dologra. Az Alapítvány a használatért cserébe az alábbi munkák elvégzését vállalta:

2024. december 31. napjáig:
•    golyó visszafolyó csatorna cseréje a 4 pálya vonatkozásában, valamint a golyótartó állvány korszerűsítése – becsült költsége bruttó 1.200.000 Ft

2025. december 31 napjáig:
•    bejárati portál csere – becsült költsége bruttó 600.000 Ft
•    a bejárati portál előtti pihenő, lépcső újra burkolása – becsült költsége bruttó 450.000 Ft
•    biztonsági kamerarendszer kiépítése, udvari világítással – becsült költsége 200.000 Ft

2026. december 31 napjáig:
•    nézőtér teljes felújítása – becsült költsége bruttó 800.000 Ft

2027. december 31 napjáig:
•    melegvíz ellátásának napkollektorral történő kiváltása – becsült költsége bruttó 2.000.000 Ft

2028. december 31. napjáig:
•    golyók, bábuk, golyótartó állvány cseréje – becsült költsége bruttó 2.800.000 Ft
•    2 db irányító pult modernizálása – becsült költsége bruttó 600.000 Ft

Anyagköltség és munkadíj becsült költsége összesen: 8 millió 650 ezer forint.  


Ezért cserébe a Vasi Tekesport Alapítvány az alábbi feltételekkel kapja ingyenes használatba a pályát:

-    a helyiség fenntartásával, üzemeltetésével kapcsolatos költségek a használót terhelik,
-    a használó a helyiséget kizárólag a feladatainak ellátására használhatja,
-    a használó a pályát átadhatja más használónak, amiért bérleti díjat szedhet,
-    a használó a térítésmentes használat megszűnésekor ráfordításainak, illetve azok időarányos részének
megtérítésére nem tarthat igényt,
-    a használó tudomásul veszi, hogy amennyiben az ingatlant a használatba-adási megállapodásban
meghatározottól eltérő célra, rendeltetésellenesen használja, rongálja, vagy a megállapodásban
vállalt kötelezettségeit nem teljesíti, kártérítési felelősséggel tartozik, illetőleg ez olyan oknak minősül,
melynek következtében a használatba-adó a megállapodást azonnali hatállyal felmondhatja,
-    a használati jogviszony fenti okokból történő megszűnése esetén, a használó köteles az általa használt ingatlant a használatba-adó részére visszaadni. 
-    a használó kötelezettséget vállal arra, hogy Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata számára évente 5 napon, előzetesen egyeztetett időpontban ingyenes használatot biztosít a létesítményben,
-    a használó a létesítmény használatát a jelenleg bérlő sportszervezetek részére változatlan feltételekkel biztosítja,
-    a használó a nyilatkozatában vállalt karbantartási és korszerűsítési munkákat az előterjesztésben felsorolt és részletezett tartalommal határidőig elvégzi.

A végleges döntés jövő héten várható.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Fekete Dávid nem vett részt a szerdai rendkívüli győri közgyűlésen

A Meta összeesküvés-elmélet felderítése fontosabb volt.

A garázskapu mérete számít: amit érdemes tudnod

Sokan hajlamosak alábecsülni a megfelelő garázskapu méretének fontosságát. Persze, sokan csak arra gondolnak, hogy elég széles és magas legyen az autójuk számára. Azonban ennél azért jóval több tényezőt kell figyelembe venni.

Nyári, estébe nyúló futóversenyt szerveznek Szombathelyen

A város olyan pontjain is lehet majd nyargalni, ahol egyébként nem lehet futni.

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.