Kiszökött és emberre támadt egy moszkvai őrkutya Katafán

Farkas Bazsi 2024-10-16 14:11:00
Az állat maradandó sérüléseket okozott.

A Körmendi Járásbíróság tájékoztatása szerint gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés vétsége miatt 375 ezer forint pénzbüntetésre ítélt egy büntetlen előéletű férfit, továbbá kötelezte mintegy 110 ezer forint bűnügyi költség megfizetésére.

A tényállás szerint a vádlott egy katafai kertes háznál tartotta a 2 éves, moszkvai őrkutya fajtájú, nagytestű hím kutyáját úgy, hogy a ház, bár kerítéssel be volt kerítve, azonban annak hátsó udvarát határoló kerítés rossz állapota miatt a kutya – felügyelet nélkül – ki tudott jutni a település közterületére.

Fotó: RTL Híradó

2023. július 29-én 22 óra körül a vádlott kutyája ismét kijutott a lakóingatlan területéről, és a közterületen megtámadta az éppen akkor ott tartózkodó a sértettet. A kutya a sértettre szemből ráugrott, aki ennek következtében háttal a földre esett, majd a sértettet az arcán megharapta, miközben a sértett a kezeivel a fejét és a nyakát próbálta védeni. E védekezés közben a kutya a sértett bal kezének I-es ujját is elkapta, azt szintén megharapta, a sértett az ujját úgy tudta csak kirántani a kutya szájából. Ezután a kutya a körmeivel, illetve szájával a sértett mellkasának bal oldalát tépte meg, majd a támadást hirtelen abbahagyta, s a sértettet otthagyva elfutott.

Rámugrott, leborított a földre, és akkor a számból kiharapott egy darabot, majd legyűrt, elkapta a nagyujjamat, és a felénél leharapta – mondta az áladozat Tóth Albert, az RTL Híradónak nem sokkal a támadás után. 

A sértett sérüléseit okozó kutyatámadás azért következett be, mert a vádlott a lakóingatlannál általa tartott kutya szökésének megakadályozásáról nem gondoskodott.

A sértett a kutya támadás következtében elszenvedett – nyolc napon túl gyógyuló – súlyos testi sérüléseket szenvedett el, nála maradandó fogyatékosság keletkezett, amelynek mibenléte hüvelykujj szinte teljes merevségében, emiatti jelentős fokú mozgás-beszűkülésében, a bal kéz szorítóerejének csökkenésében, a bal kéz finomfunkcióinak jelentős mértékű elvesztésében állapítható meg. Ezen túlmenően a sértettnél az arc és a mellkas egyik oldalának heges elváltozásai miatti esztétikai, kozmetikai károsodása is megállapítható.

Az ítélet jogerős.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein. 

Almásfüzitő lesz a nagykölkedi gumik egyik végső állomása

Lépéscsillapító burkolatként, és zajcsökkentő falként születnek újjá. De lesz olyan, ami egészben, egy telepen nézi végig az idők végeztét.

Tarr Zoltán és Tanács Zoltán miniszterek, Bódis Kriszta kormánybiztos lesz a TISZA-kormányban

Tarr Zoltán miniszterként felel majd a színház-, a tánc- és a zeneművészet, valamint a magyar film politikai befolyás alóli felszabadításáért és fejlesztéséért.

Sör, zene és közösség: jön a III. Sör & Művészet Győr Fesztivál

A szervezők idén is négynapos, ingyenes belvárosi programokkall készülnek.

Magyar Péter: a TISZA Párt nem kér Szijjártó Péterből

Az alakuló kormány új jelöltet vár a Fidesz–KDNP-től az Országgyűlés alelnöki posztjára.

Egy évvel a spanyol giga áramszünet után: nem a megújuló energiák buktak meg, hanem a rendszer

Egy részletes nemzetközi vizsgálat szerint összetett hálózati hibák vezettek az Ibériai-félszigetet megbénító áramkimaradáshoz.

Honvédelmi Minisztérium: Indul a jelentkezés a táborokba 

Nyugalom! Továbbra sincs háború, ezek csak nyári programok fiataloknak, ahol közel hatvanféle tematika közül lehet választani.

Vádat emelt a győri ügyészség: nem volt bekötve a biztonsági öv, halálos baleset lett a vége az M85-ösön

Egy fáradtság miatt bekövetkezett vezetői hiba és egy elmulasztott biztonságiöv-használat együtt vezetett tragédiához.

Lépj be az életmentők közé: a plazmaadás hálás feladata

Sokan tisztában vannak azzal, hogy a véradás nélkülözhetetlen a modern orvoslásban, viszont a plazmaadás jelentőségét kevesen ismerik.

Magyar Péter levelet kapott Mészáros Lőrinctől – vagy Várkonyi Andreától – miszerint a TV2 nem eladó

A leendő miniszterelnök szerint dehogynem, csak a milliárdosnak elfelejtettek szólni. Aki  ezzel a levéllel végre beismerte, hogy a csatorna az övé.

Nem áll le a szemétszállítás május 1-jén Győrben

Az ünnepnap a gyűjtést nem érinti, de a hulladékudvarok és az ügyfélszolgálat zárva tartanak.

A Fidesz-frakció tagja lesz a TISZA számára láthatatlan képviselő

Nagyon úgy néz ki, hogy Ágh Péter felveszi a mandátumát.

Pintér Bence visszaszerezte az adatbetekintés jogát Győrben – „Átvilágítjuk az önkormányzati cégeket”

Másfél év után újra ráláthat a városi cégek működésére a polgármester, de a kulcsjogkörök továbbra is a Fidesz kezében maradtak.

Országos sikertörténet Győrben - a szakképzés legtehetségesebb diákjai mutatták meg tudásukat, tehetségüket

A döntő ismét megmutatta, hogy ezekben a diákokban hatalmas potenciál rejlik.

A megállapodás szerint városi delegáltnak is kell lennie az SZKKA felügyelőbizottságában, de úgy delegált a cég új tagot, hogy a szombathelyi önkormányzat erről még csak nem is tárgyalt

Az állami 15 millió forintos mentőöv is kevésnek bizonyult, továbbra is végrehajtás van a helyi profi kézilabdát üzemeltető Kft-én.