Megindította a törvényességi felülvizsgálatot Pintér Bence, győri polgármester

Farkas Bazsi 2024-10-08 17:51:13
Az szmsz nem szabhatja szűkebbre a polgármesteri hatásköröket az önkormányzati törvénynél.

Törvényességi felügyeleti eljárást indított a kormányhivatalnál és panaszt tesz az Alkotmánybíróságon az új szervezeti és működési szabályzat (szmsz) miatt Pintér Bence (Tiszta Szívvel a Városért Egyesület – TVSZ), Győr ellenzéki polgármestere – tudatta a városvezető kedden sajtótájékoztatón.

Pintér Bence elmondta, hogy szerintük a szeptember 24-én elfogadott új szmsz arra tesz kísérletet, hogy bizonyos polgármesteri jogköröket, amelyeket az önkormányzati törvény rögzít, elvonjon.

Fotó: Balog-Farkas Renáta Facebook

Álláspontjuk szerint az szmsz nem szabhatja szűkebbre a polgármesteri hatásköröket az önkormányzati törvénynél.

Kiemelte, hogy részletesen átvizsgálták az szmsz-t és meglátásuk szerint nemcsak a szabályzat, hanem annak elfogadása is aggályos, mert a polgármesteri hivatal munkatársainak az elfogadás előtt 90 percük volt arra, hogy átnézzék.

Hozzátette: az előző közgyűlésen „megszavazták, hogy a döntéseket a polgármester kizárólag a Fidesz frakcióvezetőjének” a hozzájárulásával hozhat, és létrehozták a frakciók értekezlete nevű „kamuszervezetet”.

A frakcióvezetők értekezlete véleményező szervként van jelen, ugyanakkor a véleménye köti a polgármestert, emellett a döntési mechanizmusban a Fidesz frakcióvezetőjének többsége van – mondta.

Az ellenzéki polgármester beszélt arról is, hogy az október 11-én tartandó alakuló közgyűlés elé egy új szmsz-t terjesztenek, amelynek tartalma függ attól, hogy a jelenleg is folyó tárgyalásokon a Fidesz frakcióvezetőjével miben tudnak megegyezni.

Pintér Bence hangoztatta, hogy míg az előző szabályzat a „skála egyik végén volt, addig a mostani a másik végén”. Az lenne előnyös, hogy a „skála közepén megtaláljuk azt a pontot, ahol a város jól tud működni”.

Szólj hozzá!

Miért fontos átgondoltan redőnyt választani?

Volt már olyan, hogy redőnyödet próbáltad leengedni egy zord esős napon, de csütörtököt mondott a rendszer?

Tárolásra fel: az akkumulátorok gyorsabban alakíthatják át az energiarendszert, mint sokan gondolják

Ausztrál és európai példák is azt mutatják, hogy az akkumulátoros energiatárolás egyre nagyobb szerepet játszik az áramárak csökkentésében.

Íme a gyereknapi programdömping Győrben

Ha ezekből nem találsz a hétvégére kedvedre valót, a hiba nem a mi készülékünkben van. 

Megyei Jogú Városok polgármesterei: a kormány tárgyaljon az önkormányzatokkal a szolidaritási adóról, hatásköri reformokról, ahogy ígérte!

A városvezetők arra kérik a Magyar-kormányt, hogy vizsgálja felül és mérsékelje a szolidaritási adót, hogy a városok kiszámítható, a feladataikhoz igazodó finanszírozást kapjanak a közszolgáltatások működtetéséhez.

Megnyílik az uniós pénzcsap: 6000 milliárd forintnyi forrás érkezik Magyarországra

Az Európai Bizottsággal kötött megállapodás nyomán felszabadulnak a korábban befagyasztott támogatások, a kormány csatlakozik az Európai Ügyészséghez.

Június elsején indul a Hecsei úti felüljáró felújítása Győrben

Két és fél hónapos munkára készülhetnek az autósok, a szerkezet hibáit több mint 500 millió forintos állami támogatásból javítják ki.

A munkaviszony megszüntetésének buktatói a Kúria határozata alapján

A munkajogi konfliktusok gyakran elhúzódó és összetett ügyek.

Így készülj fel a grillezésre: hogyan lesz felejthetetlen élmény?

Van valami egészen sajátos atmoszférája annak, amikor előkerül a grill.

Az ergonómia új dimenziója: a konyhai praktikum

A kényelmet szolgáló ergonómia fogalmával már találkozhattál irodabútorok vagy autós ülések kapcsán.

Új kerékpárút épül a Pápai út mellett Győrben - 2027-ben indulhat a kivitelezés

Megkezdődik a beruházás előkészítése, amely a biztonságosabb és fenntarthatóbb közlekedést szolgálja.

Formáljuk együtt Győr jövőjét – kérdőívet tett közzé az önkormányzat

A győriek június végéig mondhatják el véleményüket a város fejlesztési irányairól és zöld infrastruktúrájáról.

Megnyílt az új Tourinform Pont a Dunakapu téren Győrben

Június 1-től modern, mobil információs központ várja a turistákat a város egyik legforgalmasabb helyszínén.

Visszaeső árbevétellel és veszteséggel zárta az első negyedévet a győri Rába

Csökkentek az értékesítési számok a járműipari vállalatnál, ugyanakkor a vezetés szerint egy tudatos építkezés zajlik a cégnél.

Amit mindenki kipróbál, de senki sem magyarázza el igazán

A táplálékkiegészítők világa tele van olyan megoldásokkal, amelyek gyorsan népszerűvé válnak, mégis ritkán beszélünk róluk igazán érthetően.

Szombathelyre gurulnak a street food gasztronómia mesterei: a városi gyereknappal együtt jön a Food Truck Show

Ezen a hétvégén a nemzetközi ízeké lesz Szombathely főtere: május 29. és 31. között érkezik a magyarok kedvenc gasztro-karavánja, a Food Truck Show.

Fekete Dávid nem tudta, hogy Kecskés Cordula a Győr+-nál is dolgozott

Kohán Mátyás szerződéséről szerinte Dézsit kellene kérdezni - nagyjából ennyi jutott eszébe a csődbe ment médiavállalatról. 

Nyomoz a NAV az NKA 17 milliárdos támogatási csomagja miatt

A hatóság már korábban megkezdte a tanúkihallgatásokat.