Lendvai Ferenc: Ez a választási eredmény egy tragédia

Farkas Bazsi 2024-10-02 09:54:54
A szombathelyi Fidesz elnökségi tagja, önkormányzati képviselőként tartott utolsó sajtótájékoztatóján summázott.

Tegnap elkezdődött a következő 5 éves önkormányzati ciklus. Szombathelyen mindez annyi változást hoz, hogy az Éljen Szombathely frakció még nagyobb létszámban képviselteti magát a közgyűlésben. Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester pedig újabb 5 évre vezetheti a várost.

Fotó: szombathely.hu/Bonyhádi Zoltán

Teljes vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, ugyanis a polgármester választás mellett, egyetlen választókörzetet sem sikerült megnyerniük. Így 2029-ig mindössze 4, kompnezációs listáról bekerült képviselő ül majd a kormánypártoktól a közgyűlésben.

A múlt héten nagy vitát váltott ki a Fidesz-KDNP frakció részéről a Haladás VSE-be való városi delegáltak személye. Egészen pontosan az, hogy szerintük illene adni az elnökségi, és felügyelő bizottsági tagságból legalább egyet az ellenzéknek. 

A közgyűlés utáni sajtótájékoztatón is téma volt az ügy. Ahol Lendvai Ferenc (Fidesz-KDNP) leköszönő frakcióvezető-helyettes, annak kapcsán fakadt ki, hogy felvetettük, a választási eredmény tükrében, vagyis az ott elért eredmény arányaiban szoktak a városvezetésben bizottsági és FEB helyeket osztani, így a HVSE delegálás e tekintetben, lehet, hogy igazságosnak is mondható.

Ez a választási eredmény egy tragédia, nyilván nekünk. Másoknak meg nem - summázott a szombathelyi Fidesz elnökségi tagja. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.

Titkok a templompadláson – 400 év történelme kel életre a győri bencéseknél

Interaktív kiállítás nyílik a rendház és a templom tetőterében, ahol szó szerint új nézőpontból ismerhetjük meg a múltat.

Nem jelent meg a bíróságon Borsi Róbert a GYHG-ügy tegnapi tárgyalásán - állítólag háztartási balesetet szenvedett

A vádirat szerint több mint 758 millió forintos vagyoni hátrány érhette a győri önkormányzati céget.

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal.