Pinnyédi ingatlanmutyi: Pintér Bence kivizsgálja az ügy körülményeit

ugytudjuk.hu 2024-09-30 07:48:00
A 24.hu nyomozott a témában, lekerült a közgyűlés napirendjéről a gyanús ingatlanüzlet. Pintér Bence szerint a nyilvánosság ereje győzött ismét.

Pinnyédi szántók belterületbe vonásáról döntött volna múlt kedden a polgármesteri jogkörök megnyirbálása miatt botrányossá váló győri közgyűlés, a két érintett napirendi pontot azonban levette a tárgyalandók közül Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) leköszönő polgármester.

Az előterjesztés 8 hektár szántó belterületbe vonásáról döntött volna Pinnyéden,

amiről a 24.hu azt írja, hogy Győr egyik legdrágább területe. Az előterjesztés szerint ugyanis a terület egy részén társasházakat is lehetne építeni, amivel a terület lakosságszáma nőne jelentősen, miközben a közművel való ellátottság is elégtelen. A helyieket nem kérdezték meg az ügyben.

A lap arról ír, hogy az átminősítés körülményei között felmerült, hogy a területet az átminősítés után megvásárolná annak jelenlegi tulajdonosától Bozsoki Rudolf György, aki történetesen a döntést előkészítő településfejlesztési főosztály vezetőjének apja.

„Az 1016 négyzetméteres telek vételáraként 20 millió forint szerepelt a dokumentumban azzal, hogy a kétmilliós foglalón felüli teljes összeget a belterületbe sorolás jogerőre emelkedése után kell megfizetni. Vagyis egy szántódarabról állapodtak meg, amely rövidesen sokszorosan drágább építési telekké válhat. A szövegben az is szerepel, hogy az ingatlant a győri önkormányzat elővásárlási joga terheli, de az eladó kijelenti, hogy ez nem képezi akadályát a a jogügyletnek, »a jogosult hozzájárulását legkésőbb a végleges adásvételi szerződés aláírása napjáig megszerzi«”

– írja a 24.hu

Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum), a város október elsején hivatalba lépő polgármestere Facebook-oldalán azt írta: nem fogja támogatni az új összetételű közgyűlésben az eredeti javaslatot, semmilyen „helyi kavarást, és amiről nem kérdezték meg a pinnyédieket”. Az előterjesztéshez köthető hivatali vezetőt pedig október elsején várja az irodájában, hogy tájékozódjon az ügy részleteiről.

Szólj hozzá!

Hófúvás miatt narancs riasztás van érvényben a Dunántúlon

Viharos szél, hótorlaszok és komoly lehűlés nehezíti a közlekedést.

Mecset épül Szombathelyen a Vásárcsarnok mellett

A hírt a Magyar Iszlám Közösség osztotta meg.

Podcastban mutatkoznak be a TISZA jelöltjei - az első adásban Győr is hangsúlyos szerepet kapott

A TISZTA Hang első adásában országos ügyekről és helyi felelősségről is szó esett.

Győr ismét Fehér Miklósra emlékezik a hétvégén

Ingyenes emlékgálát rendeznek január 11-én - futball-legendákkal és egész napos programmal.

Kihűlés közeli állapotban találták meg a férfit Körmend mellett

A hozzátartozók indultak a keresésére annak a 34 éves férfinak, aki munkába indult, de oda nem érkezett meg, majd a rendőrség segítségét kérték.

Kampány helyett lapátol a TISZA

Péntekig egészen biztosan.

Változik a Budapest-Győr-Szombathely-Sopron vasútvonal menetrendje

Karbantartási munkák miatt több ütemben vágányzár lép életbe január közepétől.

Forró tea, nyitott ajtók a hideg napokon - a DK szerint a segítségnyújtás karácsony után is fontos

Országszerte és Győrben is segítő kezet nyújt a Demokratikus Koalíció a rendkívüli téli időben.

Meghalt Tarr Béla 

A magyar film egyik legkövetkezetesebb alkotója 71 éves volt.

Gizi sem grillezik már többet Szombathelyen

Bezárt a Belsikátor népszerű kifőzdéje. 

Bekuckózott méhek okoztak riadalmat Oladon

Egyelőre hagyják őket tovább szenderegni.

Fűkaszát és alkoholt loptak Sitkén

Egy kis munka, egy kis szórakozás.

Közel félmillió forint kárt okozott egy soproni szállodának egy német férfi 

Angolosan távozott, csalással vádolja az ügyészség. 

Csigatörő mester és dalos kedvenc – az énekes rigó lett 2026 év madara

Az MME szavazásán győztes madár nemcsak szép énekével, hanem különleges szokásaival is belopja magát a természetbarátok szívébe.

„A nemzetek korszaka jön” - Orbán Viktor újra lerajzolta alternatív valóságát a Karmelitában

Évnyitó, nemzetközi sajtótájékoztatót tartott Orbán Viktor, ahol a kormányfő külpolitikáról, Brüsszelről, gazdaságról és a 2026-os választás tétjéről beszélt - ismerős panelek, kevés újdonság, önkritika nélkül.

Tömeges rosszullét történt egy zalaegerszegi középiskolában

Több mint 440 diáknak és felnőttnek kellett elhagynia az intézményt.