A Vas Vármegyei közgyűlés alelnöke lehet Melega Miklós

Farkas Bazsi 2024-09-27 11:53:00
A KDNP helyi elnöke szavazati jog nélküli társadalmi alelnök lehet, amennyiben a testület is megválassza.

Lejárt a szombathelyi önkormányzatban a képviselői mandátuma Melega Miklósnak (Fidesz-KDNP). Az érdekesség az, hogy ugyan Melega a KDNP helyi elnöke, azonban így sem bizonyult elég erősnek ahhoz, hogy listás mandátumot kapjon a városi közgyűlés következő ciklusába. 

Értesüléseink szerint a politikus a következő 5 évet a Vas Vármegyei Önkormányzat alelnökeként töltené el. Erről magát az érintettet kérdeztük:

Valóban van erre egy elképzelés, hogy felterjesztenek a pozícióra. Arról azonban majd a frissen alakuló megyei közgyűlés fog dönteni szavazással, hogy be is tölthetem-e az alelnöki tisztet - mondta Melega.

A jelenleg a Vas Vármegyei Levéltár igazgatói posztján dolgozó képviselő szerkesztőségünknek azt mondta, hogy állását nem adná fel, amellett végezné el a vármegye egészét, de leginkább Szombathelyt érintő munkáját.

Hogy pontosan mi is lenne a feladata szavazati joggal nem rendelkező megyei alelnökként arról hiába faggadtuk. 

A megyei önkormányzat alakuló ülése jövő hétre várható.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Bekuckózott méhek okoztak riadalmat Oladon

Egyelőre hagyják őket tovább szenderegni.

Fűkaszát és alkoholt loptak Sitkén

Egy kis munka, egy kis szórakozás.

Közel félmillió forint kárt okozott egy soproni szállodának egy német férfi 

Angolosan távozott, csalással vádolja az ügyészség. 

Csigatörő mester és dalos kedvenc – az énekes rigó lett 2026 év madara

Az MME szavazásán győztes madár nemcsak szép énekével, hanem különleges szokásaival is belopja magát a természetbarátok szívébe.

„A nemzetek korszaka jön” - Orbán Viktor újra lerajzolta alternatív valóságát a Karmelitában

Évnyitó, nemzetközi sajtótájékoztatót tartott Orbán Viktor, ahol a kormányfő külpolitikáról, Brüsszelről, gazdaságról és a 2026-os választás tétjéről beszélt - ismerős panelek, kevés újdonság, önkritika nélkül.

Tömeges rosszullét történt egy zalaegerszegi középiskolában

Több mint 440 diáknak és felnőttnek kellett elhagynia az intézményt.

34 éves korában meghalt Dudás Miklós világbajnok kajakozó

Értesülések szerint otthonában hunyt el a londoni olimpia hatodik helyezettje.

Megvan a Jobbik jelöltje az 1-es győri választókerületben 

Nemesné Nagy Izabella Kornélia indul a mozgalom színeiben - fókuszban a devizakárosultak.

Haszontalan médiaposztokról is beszélt Máhr Tivadar, sárvári alpolgármester újévi köszöntőjében

Ne ezekben lássuk meg az élet értelmét - tette jó tanácsként 2026 tarisznyájába.

Autó ütközött segédmotorkerékpárral Celldömölkön

Nem adott elsőbbséget, most eltilthatják a vezetéstől. 

Új regionális autópálya-matricát vezetnek be az M1-re 2026-tól

A bővítési munkák idejére kedvezményes, négy vármegyére érvényes éves matricát kínálnak az autósoknak.

Hasznos győri információk az évkezdéshez

Autóbusz-menetrend, bérletek, patikaügyelet, miegymás.

Akciósan kapja a közterületet az egyházmegye Kőszegen

Korábban fizetniük sem kellett a templom felújítások miatt foglalt területek után.

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

Napközben fagypont fölött lesznek a maximumok.

Olyan dunaszerdahelyi szervezet kapott 159 millió forintos támogatást a magyar államtól, aminek még honlapja sincs

Miközben a felvidéki magyar jogsérelmekben nincs előrelépés, a pénzosztás olajozottan működik.