Saját platformján közvetíti a bajnoki mérkőzéseket a kosárszövetség

Farkas Bazsi 2024-09-25 15:34:50
A pénteken rajtoló 2024/2025-ös szezontól a saját platformján közvetíti a bajnoki mérkőzéseket a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége (MKOSZ).

Bodnár Péter főtitkár az MKOSZ honlapján elmondta, hogy együttműködő partnerük, az Antenna Hungária Zrt. olyan átalakuláson megy keresztül, amely miatt új fejlesztés vált volna szükségessé az együttműködés folytatásához.

"Ha pedig már fejleszteni kell, akkor inkább úgy döntöttünk, a saját platformunk fejlesztésére költünk: az élvonalbeli streamek a hunbasket.tv oldalra költöznek át, ahol eddig az NB I-es összefoglalók és az alsóbb osztályú bajnokik voltak láthatók. Az első hetekben ingyenesen, de regisztrációhoz kötve lesznek megtekinthetőek a mérkőzések, és csak a tesztidőszak letelte után indul az előfizetéses rendszer" - jelentette ki a főtitkár.

"A csapatoknak továbbra is lehetőségük van választani, hogy a városi tévé vagy más szolgáltató által legyártott jelet, ember által mozgatott kamerával rögzített jelet, vagy az automata kamera jelét adják fel terjesztésre a helyszíni szerveren keresztül. Ez az ő döntésük, hasonlóan ahhoz, hogy alkalmaznak-e speakert a közvetítés alatt vagy sem. Az amatőr mérkőzések természetesen továbbra is ingyenesen nézhetőek majd."

Ami a küszöbön álló idényt illeti, Bodnár Péter kifejtette, a férfiaknál változatlanul 14 csapat vesz részt a bajnokságban, a nőknél viszont újra 12 csapat versenyezhet a legfelsőbb bajnoki osztályban.

A férfiaknál ugyanakkor már nem lesz kötelező az U23-as sportoló szerepeltetése a mérkőzések első félidejében, a jegyzőkönyvbe viszont legfeljebb 4 nem hazai nevelésű sportoló írható be csapatonként, azaz legalább egy hazai nevelésű sportoló a mérkőzés teljes időtartama alatt a pályán tartózkodik majd.

"Ez a mai adatok alapján mintegy 15 százalékkal csökkentette az ide igazolt külföldiek létszámát az előző évihez képest. Ami a közönséget illeti, januárban a teremcsapatsportágak bajnoki nézettségi sorrendjében az első 12 helyezésből 8-at a férfi élvonalbeli helyszínek foglaltak el, és az első helyezést is a mi sportágunk szerezte meg a szombathelyi Arena Savaria révén. Ha bizonytalan a mérkőzések kimenetele, vagyis bárki nyerhet bárki ellen, akkor nagy számban mennek ki a nézők. Minél kevesebb csapat rendelkezik kimagasló vagy túl alacsony költségvetéssel a többiekhez képest, annál nagyobb az esélye, hogy kiegyenlített küzdelmeket lássunk a pályán. Az általunk kialakított támogatási rendszer éppen a versenyhelyzet fokozását segíti elő, bizonyos szegmensben ezért annál több támogatást kap egy csapat, minél kisebb a költségvetése" - sorolta a főtitkár, majd kitért a női élvonalra is.

"Mindent elmond, hogy a FIBA az egyik legstabilabb élvonalbeli bajnokságnak tartja a magyar női NB I-et Európában, három csapatunk kapott helyet az Euroligában, válogatottunk hajszál híján maradt le az olimpiáról, majd nyáron, Ruandában, az előselejtező megnyerésével hatalmas lépést tett a 2026-os vb-kvalifikáció felé" - fűzte hozzá Bodnár Péter.

Szólj hozzá!

Számoljuk együtt a fülesbaglyokat!

Tavaly 1300 példányt számoltak össze megyénkben az önkéntesek. 

Az aHang szerint Rogán Antal minisztériuma jogsértő módon hallgat a legutóbbi nemzeti konzultáció milliárdos költségeiről

Miközben 10-ből 6 ember úgy gondolja, hogy a kormány simán csak politikai kampánycélra használta a felmérést.   

12%-kal vezet a TISZA a Fidesz előtt a biztos pártválasztók körében

A Medián januári mérése alapján 51%-on áll az ellenzéki kihívó.

Újabb 50 millió forintos támogatás kap a körmendi tanuszoda

A létesítmény fejlesztésére tavaly is ekkora összeget szánt a Honvédelmi Minisztérium.

200 ezer forint átlagosan a lakbér Győrben

Ezzel lakhatási szempontból szinte a legdrágább város.

Ónos eső bénítja Győrt - óvatosságra int a polgármester

Pintér Bence azt kéri, csak akkor induljunk útnak, ha feltétlenül muszáj.

Rendkívüli közgyűlést tart a RÁBA Nyrt. január végén

Alapszabály-módosításról, vezetőváltásról és saját részvények vásárlásáról is dönthetnek.

Orbán Viktor egy…

Komoly üzenet jelent meg a szombathelyi Árkádia Üzletközpont fényreklámján.

Elaludt vezetés közben egy ittas sofőr Szombathelyen

Előbb padkára hajtott, majd összetört egy parkoló autót.

Hóban, fagyban is dolgoznak a kukásautók Győrben

Zavartalan a hulladékszállítás, de egyes utcákban később érkezhetnek a járatok.

Balesetet okozó embercsempészt ellen emelt vádat a Győri Járási Ügyészség

A rendőrök elől menekült, végül fejtetőre rakta az autót amiben hét embert rejtegetett. 

Szombathely 700 millió forintot kap vissza a magyar államtól

Navracsics Tibor bejelentése szerint, működési támogatásként jár az összeg. 

Emberrablás Győrben: rendőrkézen az összes elkövető

Elfogták azt a férfit is, aki hónapokig bujkált a hatóságok elől - a brutális kényszerítésnek rendőri beavatkozás vetett véget.

Két új teherautó áll munkába a győri Hajléktalanokat Segítő Szolgálatnál

Összesen 28 millió forintért cserélték le a korábbi 18 és 10 éves kocsikat - szalagátvágás nem volt.

Ingyenes filmvetítés és beszélgetés Győrben az Alzheimer-kórról

Díjnyertes dokumentumfilm, majd közérthető, őszinte párbeszéd szakemberekkel.