Megtiltják a parkolást a Márton Áron utca egy szakaszán

Farkas Bazsi 2024-09-25 09:18:27
Kilenc utcában változik meg a forgalmi rend Szombathelyen.

Kedden ülésezett a szombathelyi Városstratégiai, Idegenforgalmi és Spot Bizottsága. Ez az a grémium, ami többek között a város által üzemeltetett utak forgalmi rendjéről is dönt. A tegnapi napon összesen 9 beterjesztést tárgyaltak a témában. Ezeket mind el is fogadták, vagyis az alábbi forgalmi váltzások lépnek életbe:


1.    A Pinkafői utca 1. sz. ingatlannal szemközti oldalon kerül bevezetésre megállási tilalom, mely kiterjed a padkára vonatkozó tilalomra is.
2.    A Hargita utcában a Paragvári úti csomópontnál 20 méter megállási tilalom kerül bevezetésre.
3.    A Bem József utca 1-5. számú ingatlanokkal szemközti oldalon, a Paragvári úti csomópont felől megállási tilalom kerül bevezetésre a Szabó Miklós utcai kereszteződésig, annak érdekében, hogy a Paragvári útról beforduló gépjárművek akadályoztatás nélkül tudjanak behajtani a Bem József utcába.
4.    A Jáki és az Alsóhegyi útra a „Tehergépkocsival behajtani tilos” jelzőtábla, 10 tonnás súlyhatár megjelölésével kerül kihelyezésre (KRESZ 44. számú ábra). A két utca közötti lakóterület élhetőségét biztosítandó (pl. áruszállítás, költözés) a jelzőtábla alá „Kivéve célforgalom” feliratú kiegészítő táblákat is kihelyezik.
5.    A Szabadságharcos utca 8-12. sz. ingatlannal szemközti oldalra kerül kihelyezésre megállási tilalom közúti jelzőtábla a padkán történő megállás tiltásával együtt. Ezzel egyidejűleg az utcában már kint lévő megállni tilos jelzőtábla áthelyezésre kerül 5 méterrel a Körmendi út irányába.
6.    A Márton Áron utca 2-12. számú ingatlanok előtt kihelyezésre kerül a megállási tilalmat jelző tábla, a padkán történő megállási tilalommal együtt.
7.    A Körmöc utca 39. számú ingatlan előtti várakozni tilos és megállni tilos jelzőtáblákat eltávolítják
8.    A Felsőőr utca 36. számú ingatlan Szalónak utca felőli oldalán a villanyoszlopra megállási tilalmat jelző tábla kerül kihelyezésre.
9.    A Pázmány Péter körút 9. számú ingatlan garázsok előtti területén kihelyezik a parkoló tábla személygépkocsik részére jelzést.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Az energiatakarékosság jegyében Győr is lekapcsolja a díszkivilágítást

A rendkívüli hőhullám és az országos takarékossági intézkedésekhez csatlakozva 77 helyszínen kapcsolják le fokozatosan a városi díszfényeket.

Tizenhét országból, harminc fiatal: sikeresen zárult a Széchenyi Egyetem és az Audi közös nemzetközi képzése

Robotikát, mesterséges intelligenciát és nemzetközi csapatmunkát tanultak az Audi Development Camp résztvevői, a legjobb csapat pedig különdíjat is kapott.

Újabb hűsítőpontokat jelölt ki az önkormányzat a hőségriadó idejére Győrben

A Tourinformmal szemben újranyitott belvárosi hűsítőhely mellett több klimatizált közösségi tér és öt párakapu is segíti a győrieket a tartós kánikulában.

Kulcscsonttörést szenvedett Kondora István Sárvár polgármestere

A város első embere augusztus 10-ig szabadságon van, utána ígért részletes tájékoztatást az állapotáról.

Egy hétre teljesen lezárják a Hecsei úti felüljárót Győrben

Augusztus 3. és 10. között nem hajthatnak át autóval a felüljárón, a Szentiváni úti körforgalmat pedig két napra szintén lezárják.

A vártnál lassabban nőtt a magyar gazdaság a második negyedévben

Az elemzők szerint ugyan elmaradt a GDP-bővülés a várakozásoktól, de a gazdaság már ötödik egymást követő negyedévben növekedett, ami a tartós stagnálás végét jelezheti.

Még nem késő jelentkezni: több mint ötven szakra hirdet pótfelvételit a Széchenyi István Egyetem

Augusztus 7-ig lehet jelentkezni a győri egyetem önköltséges és államilag finanszírozott képzéseire, összesen több mint nyolcvan képzési lehetőség közül választhatnak az érdeklődők.

Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet

A miniszter szerint egy tízmilliárd forintos beruházással, az új paksi szivattyútelep megépítésével ez a leállás és a most tízmilliárdos többletköltséget jelentő áramimport elkerülhető lett volna.

Augusztusban is folytatódnak a Rómer Múzeum népszerű, nyitott tárlatvezetései

Az Arrabona római kori emlékeitől a XX. századi magyar és európai művészetig több különleges kiállítást is szakértő tárlatvezetésen fedezhetnek fel az érdeklődők.

Újra megnyílt az önkormányzati hűsítőpont a Baross úton, Győrben

Az újabb hőhullám miatt ismét ingyenes felfrissülési lehetőséget biztosít az önkormányzat a belvárosban.

Magyar Péter: akár teljesen leállhat a paksi atomerőmű a Duna alacsony vízállása miatt

A miniszterelnök szerint az energiaellátás jelenleg biztosított, de a kormány már az esetleges ipari korlátozásokra is felkészül a rendkívüli hőség okozta helyzet miatt.

Három napra bezár az Aranypart I. Győrben, a maraton világbajnoki válogató miatt

Augusztus 3. és 5. között nem lehet fürdeni a Mosoni-Duna ezen szakaszán, az Aranypart II. azonban a megszokott rend szerint várja a strandolókat.

Dinnyével köszönték meg a győri kukások nyári hőségben végzett munkáját 

A GYHG ezúttal magyar dinnyével lepte meg valamennyi dolgozóját, ezzel is elismerve a kánikulában végzett munkájukat. 

Orbán Viktor kedvenc lapja arra buzdítja a fideszeseket, hogy a hőhullám alatt járassák csúcsra a klímákat és a fagyasztókat, hogy “lerohadjon az ország” - reagált a miniszterelnök

Magyar Péter szerint elfogadhatatlan, hogy egyes orgánumok az ország nehéz helyzetében pazarlásra buzdítanak és a közműrendszerek összeomlásában reménykednek.

Csütörtök estétől lezárják a győri vasútállomás utascsarnokát

A felújítás ideje alatt a csarnok nem lesz használható, a jegyvásárlás az aluljárónál kihelyezett automatákból, illetve online is biztosított.

Az M86-os és az M87-es fejlesztéseket nem állította le véglegesen a kormány!

Ez derül ki Vitézy Dávid miniszter Rápli Róbert képviselőnek írt leveléből.

Döntött a kormány az oktatásirányítás teljes átalakításáról

Augusztus 20-án az összes tankerületi igazgatói pozíciót nyílt pályázaton hirdetik meg és szemben a korábbi gyakorlattal, a polgármestereket is bevonják a döntésekbe; a kiválasztott igazgatók öt évre fognak megbízást kapni.