Jövő héten megalakulhat az a szombathelyi önkormányzati Kft., ami a város első számú focicsapatát működtetheti 

Farkas Bazsi 2024-09-20 08:01:52
20 millió forintot utal a HVSE-nek a városvezetés.

Szokás szerint a hónap utolsó csütörtökén, vagyis jövő héten ülésezik a szombathelyi képviselő-testület. A napirendi pontok között szerepel a Haladás 1919 Labdarúgó Korlátolt Felelősségű Társaság nevű új önkormányzati cég megalapítása.

A cégre a modell szerint azért van szükség, mert a 2025/2026-os bajnoki szezonban ez a Kft. versenyeztetné Szombathely első számú csapatát. 

A cég tervezett tulajdonosi szerkezete: 

-    Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata: 79 %
-    Szombathelyi Haladás Vasutas Sportegyesület: 10 %
-    Illés Labdarúgó Akadémia: 10 %
-    Viktória FC Szombathely: 1 %

Ez alapján pedig az az elképzelés, hogy mivel a Haladás VSE résztulajdonos lesz a cégben, így az egyesület átadja a frissen alapított Kft.-nek az NB III-as versenyeztetési jogot, a HVSE pedig megye 1-ben indít csapatot a 2025/2026-os bajnokságban.

Azt pedig, hogy a HVSE hajlandóságot mutat a versenyzési jog átadására, az előterjesztés is tartalmazza:

A Szombathelyi Haladás Vasutas Sportegyesület a lehető legrövidebb időn belül át kívánja ruházni az indulási jogot, ezért a végleges tulajdonosi struktúra és a társaság üzleti tervének kidolgozása előtt már most indokolt létrehozni a társaságot.

A tényleges működés megkezdéséig, vagyis a leendő csapat felépítéséig a céggel járó költségeket minimalizálni kívánja az önkormányzat. Ez abból is látszik, hogy a cég székhelye a városháza címére lenne bejelentve. 

Az előterjesztés szerint ügyvezetőnek, a Haladás Szurkolói Kör elnökét, Keringer Zsoltot kívánja kinevezni a városvezetés. Az anyag szerint  javadalmazás nélkül töltené be ezt a posztot.

A testület feladata lesz, hogy a céghez három tagú felügyelő bizottságot delegáljon, a tagokat várhatóan az ülésen nevezik meg.

A Kft. a törvényileg előírt minimum 3 millió forinttal alakulna meg.

Plusz pénz a Haladás VSE-nek

Szintén közgyűlési előterjesztés, hogy a Haladás VSE a 2024-es önkormányzati költségvetésből 20 millió forintos támogatást kap. Ezzel is a, jelenleg az NB III-ban szereplő focicsapatot szeretné segíteni a városvezetés.

Kérdés, hogy az előterjesztést meg is szavazzák-e képviselők, a Haladás VSE ugyanis mindeddig nem adta le a 2023-as pénzügyi beszámolóját, amit ez év május 31-ig kellett volna. Így ugyanis nem lehet tudni az egyesület pénzügyi helyzetéről szinte semmit.

Ugyanakkor a klub nyitott az együttműködésre, hiszen egy a város által delegált személynek elnökségi helyet kínáltak fel, és szintén egy önkormányzati delegált lehet a felügyelőbizottságba. Az elnökségbe Kovács Elődöt, a FEB-be Czeglédy Csabát javasolja a városvezetés.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.

Fodor Roland szerint a győri városvezetés kommunista

A bérlakás-rendszer kapcsán jutott erre a képviselő, aki független- és fideszes társaival leszavazta a jövedelmi plafon bevezetését.

A hétvégén is borult, párás, ködös idő várható

6-8 fok közötti csúcsértékek várhatóak.

A TISZA határon túl született politikusai nyílt levélben állnak ki a Lázár János által szlováknak nevezett Strompová Viktória és a külhoni magyarság mellett

A magyar nemzet nem születési hely kérdése, hanem közös nyelv, kultúra, sors és közös felelősség - írják.

Egy meccs után kiesett a darts vb-ről Kovács Patrik

Az egyetlen magyar induló sima 3-0-ás vereséget szenvedett.

Az intim élmények mögötti mozgatórugók

Gondolkodtál már azon, hogy valójában miért is szeretkezünk? Egy nemrégiben közölt kutatás új szempontokat hozott felszínre: arra utal, hogy az intimitáshoz kapcsolódó motivációink nagyban befolyásolják az aktus utáni elégedettséget.

Embert gázolt a vonat Győrben

A súlyos közlekedési baleset az Egressy Béni úti vasúti átjáróban történt. 

Győr környéki programok a hétvégére advent negyedik ünnepén

Élményfestés, slam poetry, karácsonyi brunch party és egy csomó program vár mindenkit a győri régióban. 

Magyar Péter: Lázár János tűnjön el a közéletből, vagy nyilvánosan kérjen bocsánatot, amiért leszlovákozta a TISZA felvidéki származású képviselőjelöltjét!

Liszt Ferenc szerinted magyar volt? Az aradi vértanúk? Mádl Ferenc elég magyar volt neked? - teszi fel a kérdést a pártelnök.

245 közadat-pert bukott el az állam az elmúlt 5 évben

Mit titkolnak az állami cégek, és leginkább: miért?

Szlovákiában akár 6 hónapos börtönbüntetés is kiszabható azokra, akik megkérdőjelezik a Beneš-dekrétumokat

Újabb lendületet vett a németek, és magyarok kollektív bűnösségét kimondó jogszabálycsomag.

Pezsgős évbúcsúztató a győri Esterházy-palotában

Ingyenes tárlatvezetéssel és koccintással zárul az év a város egyik legszebb kiállítóterében.