Pintér Bence: Közgyűlésen tiltakozunk a polgármesteri jogkörök elvétele ellen szeptember 24-én!

ugytudjuk.hu 2024-09-19 15:42:00
Október 1-től szűkítené a választáson bukó Dézsi a polgármester pénzügyi döntéseinek lehetőségeit és venné el az önkormányzati cégeket, ingatlanokat érintő polgármesteri jogosultságokat.

Tiltakozást hirdetett Pintér Bence megválasztott győri polgármester a szeptember 24-ére, 10 órától kezdődő győri közgyűlésre, ahol tiltakozást tart a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület

mivel az átadás-átvétel előtti utolsó győri közgyűlésen a polgármesteri jogkörök elvételére készül a leköszönő fideszes polgármester, Dézsi Csaba András.

A meválasztott polgármester közleménye szerint Dézsi kihasználva azt, hogy a figyelem az árvízi védekezésre irányul, az elmúlt napokban azzal volt elfoglalva, hogy átírja az önkormányzat működésének szabályait, és minél több polgármesteri jogkörétől megfossza a hivatalba lépő következő polgármestert.

A 2024-es választáson a következő közgyűlésbe képviselőként bejutó volt polgármester közgyűlés elé terjesztett javaslata az, hogy október 1-től szűkítse a közgyűlés a polgármester pénzügyi döntéseinek lehetőségeit és vegyék el az önkormányzati cégeket, ingatlanokat érintő polgármesteri jogosultságokat.

A közlemény szerint ezzel akarják megakadályozni, hogy Pintér Bence polgármesterként kikényszeríthesse az átláthatóságot,

hogy például utasításba adhassa a városi cégek vezetőinek, azonnal rakják ki az internetre az általuk kötött szerződéseket, elijesztve ezzel azokat, akik az eddig titkolt alvállalkozói hálózattal lopták meg Győrt. Elvennék azt a jogkört is az október 1-én hivatalba lépő polgármestertől, ami eddig teljesen megfelelt a közgyűlésnek. Eddig ugyanis amennyiben a város új feladattal szembesült, a polgármester 300 millió forintos értékhatárig forrást biztosíthatott rá egy gyors döntéssel. A javaslat most ezt az összeget nullára csökkentené.

„Győrnek például most mihamarabb a közbiztonság fejlesztésére kell költenie: térfigyelő kamerákra, plusz járőrpárok bérére, azonban erre majd nem csoportosíthatok át pénzt Dézsi Csaba András javaslata alapján. Miért jó ez a városnak a leváltott polgármester szerint?” - teszi fel a kérdést Pintér Bence Facebook posztjában. A javaslatból az is kiderül, hogy a volt polgármester, Dézsi Csaba András vigyázott arra, hogy csak az átadás-átvétel után, október 1-től lépjenek hatályba az új szabályok, nehogy akár csak egy percre is vonatkozzanak rá.

Szólj hozzá!

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.

Mit érdemes tudni a lézeres szemműtétek áráról?

A modern orvostudomány egyik érdekes területe a lézeres szemműtét, amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy véglegesen megszabaduljanak szemüvegüktől vagy kontaktlencséjüktől. De vajon mennyibe kerülhet egy ilyen beavatkozás, és mik befolyásolják az árakat?

Eredményvárót szervez a TSZV a választás estéjére Győrben

Pintér Bence szerint a győriek számára sem mindegy, milyen összetételű parlament alakul az április 12-i országgyűlési választás után.

Az FBI és a magyar rendőrség közösen fogott el egy Amerikában körözött férfit Győrben

Gyermekpornográf felvételek birtoklása miatt körözték, kiadatási eljárás indult ellene.

Júniusban újra jön a győri éjszakai futás

Elindult a nevezés a XXIV. Büchl Félmaratonra.

Kerékpárutak, körforgalmak, új tervek – így alakítaná át Győr kétkerekű közlekedését a városvezetés

A polgármesteri hivatalban tartott egyeztetésen több, már előkészített bringás fejlesztést is bemutattak, a kivitelezések egy része 2027 elején indulhat.

A víz világnapját ünnepelték a Győri Városházán

Helyi diákok alkotásait díjazták az ÉDUVÍZIG pályázatán.

2043-ban lenne Európa Kulturális fővárosa Szombathely

Így ünnepelnék a város alapításának 2000. évfordulóját.

Illés Károly kollégája lett Tóth Gabi

Igaz az énekesnő ugyanazzal a munkával majdnem két és félszer annyit keres, mint a Fidesz városi elnöke.

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.