A hétvégén a Mogyorósy Szilárd Emléktornán folytatja a felkészülést az Egis Körmend

Farkas Bazsi 2024-09-17 14:48:10
Zalaegerszeg, Oberwart, és Lasko lesznek az ellenfelek.

 A héten pénteken és szombaton rendezi meg a XVIII. Mogyorósy Szilárd Emléktornát, az Egis Körmend élvonabeli férfi kosárlabda csapata. Zalaegerszeg, Oberwart, és Lasko lesznek az ellenfelek.

Menetrend:

2024. szeptember 20. péntek

16.30  Zalakerámia ZTE KK - Unger Steel Gunners Oberwart / AT / (Tavalyi osztrák bajnok)

18.45  Megnyitó

19.00  Egis Körmend - KK Zlatorog Lasko  / SLO /

2024. szeptember 21. szombat

16.00 mérkőzés a 3. helyért

18.30 mérkőzés az 1. helyért

20.15 Eredményhirdetés

A torna kapcsán nyilatkozott Forray Gábor vezetőedző, és Bebes István, a torna egyik alapítója.

Forray Gábor, az Egis Körmend vezetőedzője, aki nem csak a tornáról, hanem a felkészülésről is beszélt:

Amikor aláírtam a szerződést, tisztában voltam azzal, hogy egy tradíciókkal rendelkező klubhoz érkezem, amelyet szenvedélyes, fanatikus légkör vesz körül. Amikor elkezdtük a közös munkát, ez még inkább nyilvánvalóvá vált számomra. Néhány hete, a mérkőzések kezdetével tapasztaltam meg igazán, milyen mély szenvedély és elhivatottság jellemzi a körmendi kosárlabdát. Bár sejtettem, tudtam, de ez leírhatatlan. A közönség óriási erőt ad a csapatnak, és kötelességünk, hogy minden nap a maximumot nyújtsuk nekik. Ezt minden egyes alkalommal hangsúlyozom a játékosoknak is.

Fotó: Bálizs Zsuzsa

Az emberek támogatása nap mint nap érezhető, azt látjuk, hogy mindenki mögöttünk áll. Az első hazai edzőmérkőzésünkön, közel ezer néző előtt léphettünk pályára, ami egyszerre volt felemelő és megható. Ezt követően Szlovéniában, egy eredetileg zártkapusnak hirdetett mérkőzésen is elkísért minket két kisbusznyi szurkoló, és ekkor kezdték igazán megérteni az új játékosok, mit is jelent Körmenden játszani. A zalaegerszegi Göcsej Kupa tetézte mindezt, hiszen több száz szurkolónk is ott volt velünk, akik hihetetlen derbihangulatot teremtettek.

Nagy örömmel tölt el, hogy ismét hazai pályán, a XVIII. Mogyorósy Szilárd Emléktornán léphetünk pályára, csodálatos szurkolóink előtt. Célunk, hogy minél több néző látogasson ki a mérkőzésekre, és minél többen vásároljanak bérletet. Személyes célom, hogy soha ne maradjanak üres székek a csarnokban. Ehhez természetesen kiemelkedő teljesítményt kell nyújtanunk. Bár nem nyerhetünk mindig, megígérhetem, hogy minden tőlünk telhetőt megteszünk a sikerért. A kulcs az, hogy minden mérkőzésen az utolsó percig harcoljunk. Körmenden a közönség mindig elismerte a küzdőszellemet, és hiszem, hogy akkor is megtapsolnak minket, ha éppen egy erősebb csapat győz le bennünket.

Szeretnénk visszatérni elődeink útjára, amikor az ellenfelek félve léptek pályára ellenünk. Ehhez elengedhetetlen a szurkolóink támogatása, mert ők tudják megteremteni a megfelelő hangulatot, mi pedig a pályán igyekszünk bizonyítani. Csak összefogva lehetünk sikeresek, és ez mindig is a körmendi kosárlabda alappillére volt, amit most meg fogunk erősíteni. Az idei szezonban a legfontosabb célom az, hogy ne fenyegessen bennünket a kiesés veszélye, és küzdhessünk a legjobb nyolc közé jutásért. Ehhez a hazai mérkőzéseink többségét, vagy akár mindet meg kell nyernünk, és az idegenbeli meccsekből is el kell csípnünk néhány győzelmet.

Még sok munka áll előttünk, hiszen csak a múlt héten állt össze a teljes keret. Bízom benne, hogy a jelenlegi felállás így marad, és a csapat tagjai jó formában lesznek. A rend, a hierarchia kialakulóban van, és mindenki úgy látom, hogy mindenki tudja a feladatát. Az idő sürget, hiszen közeleg a bajnokság kezdete, de év közben is folyamatosan finomítjuk majd a játékunkat. Azt hiszem, ezek a játékosok megérdemlik a közönség támogatását, hiszen mindenki maximálisan odateszi magát. Ez elengedhetetlen, mert célunk, hogy kiszolgáljuk csodálatos szurkolóinkat.

Fotó: Kártyás Gergő

Bízom benne, hogy hamarosan teljes harmóniában leszünk a közönséggel. Bár az anyagi lehetőségeink korlátozottak, hálás vagyok a menedzsmentnek és a klub minden dolgozójának az áldozatos munkáért. Úgy érzem, jó úton járunk, és szurkolóink közreműködésével igazán veszélyesek lehetünk bárkire. Csak így lehetünk méltók nagy elődeinkhez.

Bebes István, aki a Mogyorósy családdal együtt alapította meg a Mogyorósy Szilárd emléktornát: 

"Minden évben fontosnak tartjuk, hogy megemlékezzünk volt játékosunkról, Mogyorósy Szilárdról, aki a körmendi kosárlabda múltjának és jelenének egy nagyon fontos kapocsa.

Szilárd elkötelezett körmendi fiatalember volt, akit tragikus körülmények között elveszítettünk, és az ő emlékére rendezett tornán igyekszünk lehetőséget biztosítani a megemlékezésre, valamint a csapatnak, hogy színvonalas tornán készüljön fel a bajnokságra, Szilárd emlékének szellemében. Az idei tornán a tavalyi osztrák bajnok, az Unger Steel Gunners Oberwart, a szlovén KK Zlatorog Lasko, illetve a magyar Zalakerámia ZTE KK is résztvevő.

Mindent a családdal közös egyetértésben teszünk, ennek a tornának keretein belül adjuk át a kupát a annak a legtöbbet fejlődött, 21 év alatti körmendi játékosnak, aki a későbbiekben a csapat egyik oszlopos tagja lehet."

A klub tájékoztatása szerint a torna ideje alatt a lehetőség lesz a bajnoki szezonra megvásárolni a bérletet.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Nem várt helyen is okozhat problémákat az extrém hőség: a talajközeli ózon az új veszélyforrás

A forró, napos időjárás kedvez a talajközeli ózon kialakulásának, amely irritálhatja a légutakat, ronthatja a tüdő működését és különösen veszélyes lehet a krónikus betegek számára. 

Igazi ritkaság: kilenc nappal korábban nyitják meg a felújítás alatt álló Hecsei úti felüljárót

Hétfőn hajnali négy órától ismét minden közlekedő használhatja az átkelőt, az autóbuszok is visszatérnek eredeti útvonalukra.

Kicserélték a győri kórházban meghibásodott transzformátort

Megkezdték az elhalasztott egészségügyi ellátásokat.

Kánikula 2026 - enyhül a hőség, de még nincs vége: szombattól már “csak” másodfokú riasztás lesz érvényben

A július vége óta tartó harmadfokú hőségriasztást mérséklik, de a tartós meleg miatt továbbra is fokozott óvatosságra van szükség.

Két részletben érkezik a 100 ezer forintos iskolakezdési támogatás, amit nem kell külön igényelni

Az első 50 ezer forintot még a tanévkezdés előtt folyósítja a Magyar Államkincstár, a második részlet novemberben, utalvány formájában érkezik.

Piknik italok: ízek és élmények a szabadban

Ahogy tavaszodik és a nap egyre tovább marad velünk, sokaknak támad kedve kirándulni a természetbe.

Örömhír: tíz éve nem volt ilyen alacsony az infláció Magyarországon

Júliusban mindössze 1,2 százalékkal emelkedtek éves összevetésben a fogyasztói árak, miközben az élelmiszerek ára már csökkent. 

A barokk összes árnyalata és még egy sor kiváló program vár mindenkit ezen a hétvégén Győrben

Középpontban a hagyományőrzés, de lesz Pogány Induló és Majka koncert, jóga szeánsz, “borhajózás” és egy csomó minden más. 

Energiatakarékosság: korábban kezdődik a Győri Audi ETO KC pénteki felkészülési mérkőzése

Az energiaellátás tehermentesítése érdekében másfél órával előrébb hozták a Brest Bretagne Handball elleni találkozó kezdését.

Barokk pompába öltözik a belváros: hétvégén rendezik meg a XXXIII. Győri Barokk Esküvőt

Jubileumi fogadalom megerősítés, történelmi felvonulás, tűzshow és vezetett séták is várják az érdeklődőket augusztus 7–8-án.

Extra: a Vásárcsarnokban nyitja új évadát a Győri Filharmonikus Zenekar

A „Zenélő piac” című különleges koncerttel szeptember 7-én rendhagyó helyszínen találkozhat a közönség a klasszikus zenével.

Átadják a megújult Erzsébet ligeti KRESZ-Parkot Győrben – családi programokkal ünneplik a felújítást

Ügyességi versenyek, KRESZ-kvíz, ingyenes kerékpár- és e-rollerjelölés is várja a családokat augusztus 8-án.

Nőverő szombathelyi férfi ellen emelt vádat az ügyészség

A férfi a nyílt utcán kezdte verni áldozatát.

A rómaiaktól az agyagkatonákig – tárlatvezetések, workshop és közönségtalálkozó várja a látogatókat a győri Rómer Múzeumban

Ingyenes programokkal és különleges kiállításokkal készülnek a hét második felére, a hőségriadó idején ráadásul a Várkazamata – Kőtár is díjmentesen látogatható.

Czunyiné harca a gmail és az önkény ellen - letiltotta a Google a Védvonal levelező fiókját

Nem vicc! A Fidesz maradéka tényleg egy ingyenes e-mail szolgáltatást használt, hogy megvédje a Fidesz maradékát.

Kedden megválaszthatja az Országgyűlés Magyarország új köztársasági elnökét

A TISZA Párt frakciója kezdeményezte az államfőválasztás augusztus 11-re való kitűzését - a kormánypárti jelölt személye ugyanakkor egyelőre nem ismert.

Szakértő a Duna alacsony vízállásáról: a vízlépcső sem csodaszer önmagában, a klímaváltozás miatt új szemléletre van szükség

A BME vízmérnöke szerint a Paksi Atomerőmű helyzetére sem jelentene automatikus megoldást egy új dunai vízlépcső - a jövő vízgazdálkodását pedig már a klímamodellekre kell alapozni.

Megrázó videó Bábolnáról: hajléktalan férfit bántalmaztak és aláztak meg - helyi információink szerint a rendőrség már intézkedik az ügyben

A felvételen egy padon alvó férfit ütnek meg, majd arra kényszerítik, hogy térdre ereszkedve megcsókolja egyikük bakancsát.