Hivatalos: Dézsi Csaba András lemondott a győri egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumának tagságáról

Farkas Bazsi 2024-09-13 17:36:00
A kuratórium elnöke, Palkovics László erősítette meg.

Legutóbb a múlt héten volt téma Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) győri leköszönő polgármester egyetemi kuratóriumi tagsága. Akkor több helyről is azt lehetett hallani, hogy a fideszes politikus kikerült a kuratóriumból, ám ezt akkor az őt elérő 444.hu-nak az érintett nem erősítette meg. 

Most a Telexnek nyilatkova a kuratórium elnöke Palkovics László erősítette meg a hírt. Az elnök a szerkesztőségnek kijelentette, hogy Dézsi Csaba András lemondott, majd hozzátette hogy

„Professzor úrnak köszönjük az alapítványért tett munkáját, a továbbiakban sok sikert, jó egészséget kívánunk.”

A kuratóriumi tagság akkor került reflektorfénybe, amikor Győr újonnan megválasztott polgármestere Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) szóba hozta azt és úgy fogalmazott, hogy szerinte az egyetemi alapítvány kuratóriumában a település hivatalban lévő polgármesterének kell, hogy állandó helye legyen. Így Dézsinek át kell adnia a helyét neki.

Dézsi korábban havi 1 millió 500 ezer forintos juttatást vett fel a kuratóriumi tagságáért, Pintér korábban kijelentette, hogy ő ezt a pénzt nem venné fel, hanem ösztöndíjat alapítana hátrányos helyzetű hallgatóknak.

Amikor a múlt héten az Ugytudjuk.hu a 444 cikkét szemlézte Dézsi egy posztban szerlesztőségünket vette elő, szerinte ugyanis megjelent cikkünk nem más, mint támadás az ő személye ellen.

"Ejnye, Főszerkesztő Úr, azért ez a “teljesítmény” nem lesz elégséges Győr város vezetéséhez. Előbb vagy utóbb majd az álhírek gyártása vagy az emberek, intézmények bántása helyett majd dolgozni is kell." - írta akkor.

Kérdés, hogy mivel időközben kiderült, hogy Dézsi valóban lemondott kuratóriumi tagságáról a fent idézett mondat milyen álhírre is utal.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a TISZA programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

Mind a 7 sárvári önkormányzati képviselőjelöltet nyilvántartásba vették

Augusztus 30-án időközi választást rendeznek a városban.

Májusban is tovább nőttek a bérek, az elemzők szerint idén akár 10 százalékos emelkedés is jöhet

A reálkeresetek is jelentősen emelkedtek, ami tovább erősítheti a lakossági fogyasztást.

Lezárás a Révai utcában és új funkció a Parkolás Győr appban – ezekre figyeljenek az autósok

Aszfaltjavítás miatt több napra változik a forgalmi rend a belvárosban, miközben már a Dunakapu téri mélygarázs telítettsége is követhető mobiltelefonról.

Szakács István: Az ügyészség ejtette ellenem a vádat!

A Fővárosi Főügyészség megvizsgálta a nyomozás iratait és a gyanúsítás elleni panasznak helyt adott, míg a kutatás, lefoglalás és motozás elleni panaszt elutasította.

Főszerepben a bor és a vizek - íme a legjobb hétvégi győri programok

Fröccsnapok, lampionos hajós felvonulás, jet-ski vb, miegymás. 

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki pénteken délután a nyugati országrészben

A zivatarrendszert a Dunántúlon és az Alföld nyugati részén nagyobb területen viharos, óránkénti 60-90 kilométeres széllökések, két centiméternél nagyobb jég és intenzív csapadék kísérheti.

Rekordlétszámú mezőnnyel rajtol a Jet-Ski Európa-bajnokság és Junior Világbajnokság Győrben és Győrzámolyon

Huszonnyolc országból érkeztek versenyzők, a hétvégén látványos futamok és színes kísérőprogramok várják az érdeklődőket.

A kormány elrendelte a szennyezett zúzott kő eltávolítását Szombathelyen

A kormány a leginkább szennyezett területen, a szombathelyi Oladi plató városrészben elrendelte az érintett útszakaszokon az azbeszttel szennyezett zúzott kő eltávolítását - jelentette be Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön Budapesten.

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.