793 ezer forint körül van most a győri ingatlanok négyzetméterára

Farkas Bazsi 2024-09-13 12:23:14
Tovább élénkült a lakáspiac augusztusban.

A lakóingatlanok drágulásának üteme éves összevetésben 6,5 százalékra gyorsult augusztusban a júliusi 6,4 százalék után, a kereslet élénkülésével együtt a lakásárak is egyre nagyobb tempóban emelkednek - közölte az ingatlan.com az MTI-vel pénteken.

Az ingatlanhirdetési portál adatai szerint területi bontásban nagy eltérések figyelhetők meg. Éves összevetésben még mindig Pest vármegyében volt a legmérsékeltebb drágulás, csak 3,2 százalékot tett ki. A legnagyobb áremelkedés tavaly augusztushoz képest a Debrecent is magában foglaló észak-alföldi régióban történt, ahol 8,3 százalékkal nőttek az ingatlanárak. A második helyen a nyugat-dunántúli régió áll 8,1 százalékos növekedéssel, a főváros pedig 7,8 százalékos áremelkedéssel a harmadik.

A legfrissebb adatok alapján a budapesti lakáspiac ugyan lendületet kapott a nyáron, de gyűlnek a felhők fölötte - fogalmazott Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője a közleményben.

Példaként említette, hogy a VI. kerületben az újszerű és felújított lakások kínálata csak az elmúlt egy hónapban közel 3 százalékkal nőtt, már 815 ilyen ingatlanra keresnek vevőt. A prémium minőségű ingatlanok átlagos négyzetméterára viszont egy hónap alatt alatt 1 százalékkal csökkent, 1,45 millió forintról 1,43 millióra.

A szakember értékelése szerint a terézvárosi lakáspiacot "megcsapta" az airbnb-tiltás szele. A kerületben szeptember 15-én zárul a lakáshotelek tiltásáról szóló népszavazás, a következő hetekben pedig kormányzati szabályozást is bejelenthetnek az airbnb-k korlátozásával kapcsolatban.

Az ingatlan.com adatai szerint szeptember első két hetében Budapesten az átlagos négyzetméterár 1,06 millió forintot tett ki. Tizenegy kerületben - I., II., III., V., VI., VII., IX., XI., XII., XIII. és XIV. - már elérik, vagy jóval meghaladják az árak az 1 milliós szintet. A fővárosban csak négy kerületben - XVII., XXI., XX. és XXIII. - maradtak az átlagos négyzetméterárak 800 ezer forint alatt.

A vármegyeszékhelyek közül öt városban már 700 ezer forint fölött járnak az átlagos négyzetméterárak.

Debrecen vezet 833 ezer forinttal, megelőzve a
győri 793 és a veszprémi 791 ezres átlagot, majd
Székesfehérvár és Szeged következik 782 ezer, illetve 771 ezer forinttal.

Számos vármegyeszékhelyen ugyanakkor 500 ezer forint alatt van az eladó lakások átlagára négyzetméterenként, Salgótarjánban, Békéscsabán, Miskolcon, Kaposváron, Szolnokon és Szekszárdon 281 és 472 ezer forint közötti az átlagos ár.

Szólj hozzá!

Járműveket szanál a Győr-Szol 

Ha seprőgépet, öreg furgont, vagy konténerszállító-teherautót venne, most licitálhat!

Az airsoft és a szükséges felszerelések

Az airsoft egy izgalmas, taktikai csapatsport, amely az elmúlt évtizedekben világszerte hatalmas rajongótáborra tett szert.

Magyar–osztrák nyugdíjtanácsadó napokat szervez a Magyar Államkincstár Győrben és Szombathelyen

A rendezvények specialitása, hogy a kihelyezett ügyfélszolgálatokon egyszerre vannak jelen mindkét ország nyugdíjügyintézői, akik segítenek az igénylésben, a jogosultsággal kapcsolatos kérdésekben, és átveszik a szükséges dokumentumokat.

2:1-re legyőzte az ETO FC a Rapid Wien-t a Konferencia-liga play-off első körében

Mindegy mit írtak az osztrák lapok, nem volt ‘megoldása’ a győriek ellen a bécsi alakulatnak. 

21 millió forintból valósult meg több fejlesztés Győrszentivánon, a képviselői keretből

Új játszótér, buszmegálló és felújított óvoda is szerepel a listán.

980 ezer forintért árulják a Haladás NB II-es csapatának levetett mezeit

Ugyanennyi a kikiáltási ára a csapat megmaradt ajándéktárgyainak.

Mi befolyásolja az internetcsomag kiválasztását?

Biztosan te is gondolkodtál már azon, hogy milyen internetcsomag lenne a legjobb számodra.

A Március 15. téren mond beszédet szombaton Szombathelyen Magyar Péter

A nem hivatalos információk szerint 16 órától lehet meghallgatni a politikust.

Ellepték Szombathelyt a visszaváltó üveg gyűjtők

A város 15 pontján helyeztek ki ilyen szerkezeteket.

Győri az ország idei második legjobb közutas gépkezelője

Benis Martin így is ott lesz a nemzetközi megmérettetésen.

4 milliárd 400 millió forintból újulnak meg az utak Győrben

Több városrészben, egymással párhuzamosan folyik a munka.