Most már biztos, hogy nem fog tudni önálló frakciót alakítani a Fidesz a szombathelyi közgyűlésben

Farkas Bazsi 2024-09-10 16:50:00
Nemény András polgármester nem fog SZMSZ módosítást benyújtani a frakció alakításhoz szükséges létszám csökkentéséért.

Ahogy az ismert a június 9. önkormányzati választáson csúfos vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP Szombathelyen. A kormánypárt a polgármester választást sem tudta megnyerni, és a 12 városi körzet egyikében sem tudott mandátumot szerezni. Ez végül azt jelentette, hogy mindössze 4 listás mandátumot kapott a Fidesz-KDNP, így a jelen állás szerint Lenkai Nóra, Illés Károly, Ágh Ernő és Horváth Gábor kap mandátumot a következő ciklusra.

A szombathelyi közgyűlés szervezeti működési szabályzata, vagyis SZMSZ-e szerint jelenleg 5 fő kell ahhoz, hogy külön frakciót alapíthasson egy jelölő szervezet. Jelenlegi állás szerint tehát a Fidesznek nem lehet frakciója. Az SZMSZ-t azonban a közgyűlési többség meg tudja változtatni. Hogy erre van-e hajlandóság a városvezetés részéről, azt Nemény András (Éljen Szombathely!) újrázó polgármestertől egy interjú során kérdeztük meg.

"Nem. Mégpedig azért mert ez - akár csak a júniusi választási eredmény - a választók döntése volt. Ők határoztak úgy, hogy ne legyen egyetlen körzetben sem fideszes képviselő, nem gondolom, hogy nekünk ezt az akaratot felül kellene írnunk."

A választás eredménye szerint a testületben 12 Éljen Szombathely!, 4 Fidesz-KDNP, 1 Mi Hazánk és  független képviselő ül a következő ciklusban. A Fidesz abban az esetben tudna frakciót alakítani, ha a Mi Hazánk képviselője, Danka Lajos vagy a független Czeglédy Csaba ötödiknek beülne közéjük. Erre azonban még a nullánál is kisebb esély van. 

A Nemény Andrással készült nagy interjúnkat hamarosan teljes egészében olvashatják az Ugytudjuk.hu-n.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Távozott a Vas Népe, a Kisalföld, és a KEMMA összevont divízió főszerkesztője

A továbbiakban Pásztor Zoltán megbízott főszerkesztőként irányítja a szakmai munkát.

A lakás komfortja sokszor egyetlen rossz döntésen múlik

Egy otthon kényelmét könnyű természetesnek venni egészen addig, amíg valami nem működik úgy, ahogy kellene.

Felolvasólánccal és ingyen elvihető könyvekkel ünneplik az Olvasás Világnapját Győrben

Szeptember 8-án a Honvéd Ligetben várja programokkal a győrieket a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér.

Locsolással kezelték a felbontott azbesztes zúzalékot Bükön

Megkaptuk a 25 tonna szennyezett kőzet felszedésének protokollját.

Női seriff lesz a városban: megválasztotta az Országgyűlés Unger Annát a vagyonvisszaszerzési hivatal élére

137 képviselő támogatta az NVVH új elnökét - a hivatal szeptember 1-jén kezdi meg működését.

Ismét nem működik a röntgengép Sárváron 

Celldömölkre kell utazniuk a betegeknek.

Az önálló varrógépkezelés művészete: tanfolyamok, amik segíthetnek

Sokan álmodoztak már arról, milyen lenne önállóan kezelni a varrógépet és saját ruhadarabokat alkotni.

Gyere! Mutatjuk, mit csinálj Győrben a nyár utolsó hétvégéjén!

Zajlanak a bornapok, de rengeteg minden mást is kínál a város. 

Jó hír a győrieknek: szeptember 1-jén újra megnyitják a Zrínyi utat, és a buszok is visszatérnek eredeti útvonalukra

Az iskolakezdésre befejezik a legfontosabb munkákat, a járdák helyreállítása azonban még szeptember első felében is folytatódik.

Diószegi Judit: A jogerős ítélet előtt is van lehetőség kényszerintézkedések alkalmazására

A TISZA Párt győri országgyűlési képviselője szerint félreértésre adhat okot az NVVH elnökjelöltjének meghallgatásán elhangzott kijelentés a jogerős ítéletekről.

DÖNTÉS - Leaszfaltozza az azbeszttel szennyezett utakat a szombathelyi önkormányzat!

Jövő hét hétfőn rendkívüli testületi ülésen engedhetnek zöld utat a képviselők Nemény polgármester akaratának.

Jelentős változások jönnek Győr vasúti közlekedésében: több vonat helyett pótlóbusz közlekedik hamarosan

Szeptember 11. és 22. között pályakarbantartás miatt vágányzári menetrend lép életbe, az utazóknak hosszabb menetidővel is számolniuk kell.

Győriek figyelem: szombaton ismét a Tarcsay utcába költözik a Dunakapu téri piac

A Győri Bornapok miatt egy napra visszatér korábbi helyére a sokadalom, a Tarcsay parkolóban pedig már péntek estétől változik a forgalmi rend.

Borítékolható einstand: állami kézbe kerül az MCC, a Batthyány Lajos Alapítvány és Áder János Kék Bolygója

Augusztus 31-től megszűnik a három szervezet különleges vagyonkezelői státusza, feladataikat és vagyonukat az állam veszi át – jelentette be Magyar Péter.

Jelentett a KSH: 754 700 forint volt a bruttó átlagkereset júniusban

A nettó átlagkereset 529 700 forintot tett ki, a medián ugyanakkor ennél jóval alacsonyabb, nettó 438 ezer forint volt.

Iskolafelújítások Győrben: idén 19 intézményben végeznek munkákat önkormányzati forrásból

Az állami fenntartású iskolák karbantartására 39 pályázat érkezett közel 123 millió forint értékben, ezek közül 19-et tudott támogatni a város.

Mi is az a központi hővisszanyerős szellőztetés?

A modern technológia már az otthonok légcseréjében is kulcsszerepet játszik.

Újabb igazgató távozik a Sárvár Fürdőről

Tőzsér Zoltán műszaki és szolgáltatási igazgatóval augusztus 31-vel bont szerződést a létesítmény. Úgy tudni, a fiktív foglalkoztatási ügybe bukott bele ő is.