Egis Körmend: a begyűrűzött gazdasági válság miatt tovább csökkent a csapat költségvetése

Farkas Bazsi 2024-09-10 17:29:09
Bebes polgármesternek hiába küldtünk kérdéseket a témában, egyelőre nem válaszolt. 

Ahogy arról elsőként az Ugytudjuk.hu beszámolt lemondott az Egis Körmend NB 1-es férfi kosárlabda csapatát működtető BASKETBALL Körmend Sport Kft.-nél nemrég ügyvezető változás ment végbe. Kozma Gergő korábbi ügyvezető augusztus végével lemondott a posztról, helyét Gál László vette át. 

A tegnap általunk közreadott változásra most egy közleményben reagált a klub:

"Tisztelt sportbarátok, Tisztelt Egis Körmend szurkolók!

Az elmúlt hetek történéseivel kapcsolatban szeretnénk tájékoztatni Önöket.
Először is elnézést szeretnénk kérni Önöktől az elmúlt hetek kommunikációval kapcsolatos felfordulásaiért, melyek részleteit a cikkben részletesebben kifejtjük.

Klubunkban nemrégiben történt egy személyi változás. Kozma Gergő helyett átmenetileg Gál László (Boxi) vette át az ügyvezetői teendőket, szerződése december 31-ig tart. Boxi több évtizede erősíti klubunkat, így nem “rookie”-ként érkezik a klubhoz, sok mindenbe belátást nyert az évek során. 

Gergőnek ezúton is köszönjük áldozatos munkáját, sok sikert kívánunk neki a továbbiakban.

Csapatunknál az elmúlt év végén nemcsak személyi, de szakmai, gazdasági szempontból is kihívásokkal teli időszak köszöntött be. Láthatóan a begyűrűzött gazdasági válság előrevetítette, hogy sajnos jóval kisebb költségvetéssel kell az idei évben kalkulálnunk, mint ahogy ezt tettük az előző években. Ahogy sokuk számára is ismeretes, kisvárosként minden forrásunk az utolsókig ki van számolva. (Gazdasági ügyekkel kapcsolatban még fogunk tájékoztatás adni Önöknek, de jelenleg a klub anyagi stabilizálása folyik a háttérben.)

A kommunikációval kapcsolatban:

Klubunk a tavalyi szezonban 6 főt foglalkoztatott, akik az irodán háttérmunkát végeztek. Ez az idei szezonban 2 főre redukálódott. Ebből kifolyólag a tájékoztatásért felelős munkatársunk sem állt rendelkezésünkre, de dolgozunk rajta, hogy újra megfelelő pénzügyi kondíciókat teremtsünk, hogy ezt a kellemetlenséget elhárítsuk, és újra tiszta, átlátható kommunikáció legyen a csapatnál, ezért szíves türelmüket kérjük. Ahogy a szurkolóknak a csapat buzdítása, nekünk a szurkolók és a csapat megfelelő kiszolgálása a legfőbb célunk. 
Hamarosan megkeressük a szurkolói csoportok képviselőit, hiszen célunk a további jó együttműködés a csapat szimpatizánsaival. Az elmúlt években úgy gondoljuk, sok dologban sikerült kompromisszumképes, előremutató ötleteket, döntéseket hozni a szurkolókkal és szurkolói csoportokkal közösen, ezt a gyakorlatot a továbbiakban is fent szeretnénk tartani. Célunk, hogy ne csak szakmai, de gazdasági sikereket is elérjünk az elkövetkezendő szezonban.

Egyelőre tehát csökkentett üzemmódban, de töretlenül dolgozunk a körmendi kosárlabdáért.

Ebben kérjük szíves megértésüket, támogatásukat, kitartásukat.

Az Egis Körmend csapata"

Az Ugytudjuk információi szerint komoly konfliktus alakult ki a cég szponzorai, és a leköszönő polgármester, Bebes István (Fidesz-KDNP) között. Kozma pedig a rá nehezedő nyomás miatt mondott végül fel.

Hétfőn telefonon értük utol Bebes Istvánt, a körmendi polgármester azt kérte, hogy írásban jutassuk el kérdéseinket.

Az alábbi kérdéssort küldtük el a városvezetőnek:

"Információink szerint feszültség alakult ki a csapat szponzori csoportja és Ön között. Kozma többek között az ebből fakadó rá nehezedő nyomást nem bírta már és emiatt mondott fel. Valóban van feszültség a szponzorok és Ön között? Amennyiben igen, úgy ez milyen kihatással lehet a csapat működésére?

Több forrásból is úgy értesültünk, hogy a BASKETBALL Körmend Sport Kft.-nek jelenleg is nagy összegű tartozásai vannak. Ezt meg tudja erősíteni?

A csapat jelenlegi anyagi helyzetét látva biztosítottnak látja-e az Egis Körmend NB I-es férfi kosárlabda csapatának működését a teljes 2024/2025-ös bajnoki szezonra?"

Választ egyelőre nem kaptunk. 

Szólj hozzá!

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.

Jövő héten fut Szombathely!

Szombaton rendezik meg a mára már hagyományosság vált futóversenyt.

Nyolcéves autóbusz szerződés kiírására készül Győr

Hosszabb távra tervezne a tömegközlekedéssel a város, de átmeneti időszak szinte biztosan lesz.

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein.