Hamarosan még az aszfaltot is feltörik Szombathely számos pontján, hogy még zöldebb legyen a város

Farkas Bazsi 2024-09-06 16:54:00
Ha megállítani nem is tudják, mérsékelni szeretnék a forróságot.

Nem egy melegrekord dőlt meg idén nyáron Magyarországon. A globális felmelegedés hatásai gyakorlatilag ránk rúgta az ajtót. Bár lokálisan nehéz tenni bármit is a bolygó összes pontján tapasztalható éghajlatváltozás ellen, azért amit önkormányzati szinten meg lehet tenni, azt megteszi a szombathelyi városvezetés.

Az Ugytudjuk.hu interjút készített Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármesterrel, ahol a város első embere többek között erről is beszélt.

Fotó: Farkas Bazsi

"A következő ciklus egyik legfőbb feladata lesz, hogy kezdjünk valamit a felgyorsult klímaváltozással. Szombathelyt fel kell készíteni erre. Amit most tudunk megtenni, azt most kell megtennünk, mert majd számon kérik 10-15 év múlva, hogy miért nem történt mindez meg. A feladat nem az, hogy megállítsuk a klímaváltozást, hiszen mindez csak helyben nem lehetséges. De fel tudjuk készíteni a várost a forró nyarakra, a szélsőséges természeti jelenségekre, hogy ezekre a lehető legjobban tudjon reagálni. Ezt láthatóvá is szeretném tenni, ennek nagyon sok komponense van, ebbe most nem is mennék bele, de ezt tartom az egyik legfontosabb feladatnak." 

Azt mondja, hogy ennek lesznek látható jelei. Ez konkrétan azt jelenti, hogy akár aszfaltot is hajlandóak lesznek feltörni?

"Több új zöldfelület lesz, ez egészen biztos. Mostani nem zöldfelületek terhére. Ezzel a szemmel nézzük meg a város teljes felületét. Megnézzük a világban fellelhető példákat, és amit csak lehet adaptálni fogunk Szombathelyre. Erőforrásokat akarunk ebbe az irányba vinni" - szögezte le Nemény.

A szombathelyi polgármesterrel készült interjú teljes terjedelmében hamarosan olvasható lesz az Ugytudjuk.hu felületén. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

„A dolgozók mennek, a vezető marad?” – belső információk szerint Holló Bernadett megtarthatja vezető állását és fizetését az éppen megszűnő Győr+-nál

Miközben a médiacég a hullámsírba merül, a frissen kinevezett vezető átevezhet egy új céges struktúrába. 

Új kerékpárút épülhet a Nagy Imre úton Győrben

A Vasvári Pál utca és a Szauter utca közötti szakaszon fejlesztené tovább a városi kerékpáros hálózatot a helyi önkormányzat.

Lázár Szombathelynek is elengedte a Volán tartozás jó részét

Összesen négy önkormányzat volt érintett a leköszönő miniszter gesztusában.

„Pár napig halkabb, aztán minden megy tovább” – évek óta küzd egy győri család a szeszgyár zajával

A Tátika utcában élők szerint a Győri Szeszipari Zrt. működése rendszeresen túllépi az éjszakai zajhatár-értéket, a hatóság viszont rendre azt állapítja meg, hogy minden szabályos.

Május végén újraindul a vasúti forgalom Veszprém és Ajka között

Hónapokig tartó helyreállítás után május 30-tól újra közvetlen kapcsolat lesz Budapest, Veszprém, Ajka, Szombathely és Zalaegerszeg között. 

Ukrán gyerekrajzokból nyílik megrendítő kiállítás a győri Rómer Házban

A háború legkisebb áldozatainak történeteit mutatja be a tárlat.

“Ne aláírásokat gyűjtsenek, hanem gyereket szüljenek.”

Megszólalt V. Németh Zsolt a gersekaráti iskola kapcsán.

Hamarosan az Oxygen Music szól a Győr+ Rádió helyett a 100.1 MHz-es frekvencián

A frekvencia tulajdonos Oxygen Media már beadta a váltáshoz szükséges papírokat a Média Hatósághoz.

4 százalékkal kellett túlárazni a kivitelezőknek a Győr-Szollal kötött szerződéseket, amit aztán vissza kellett adni a cégnek 

Tegnapi cikkünkre reagálva, most névvel vállalta állításait egy volt társasházkezelő hozzátartozója, aki túlárazott munkákról és furcsa lomtalanításokról mesélt lapunknak.

A Győr-Szol Zrt. igazgatósága a Győr Plusz médiumok megszüntetése mellett döntött

A médiacég közleményben tudatta, hogy a megszűnés tényét.

A szombathelyi Dobó SE elnöke arra kérte a TISZÁ-ra szavazókat, hogy töröljék őt az ismerősei közül

Miközben a klub szövetségi alelnöke a TISZA-kormány alatt próbálja megújítani a magyar atlétika belső viszonyait. Furcsa együttállás ez.

Visszahívták a gyanús sárvári foglalkoztatásban érintett Lágler Pétert a Sportfólió Kft. felügyelőbizottságából

Gagyi Levente kikerült a Fürdő FEB-jéből, Klimits István lett a Humán Erőforrás Bizottság elnöke. Sárváron újraosztották a bizottsági és felügyelőbizottsági helyeket.

Terméskővel betört egy boltablakot, majd autót rongált Nyúlon egy férfi

A vádlott ugyanazon az estén több helyszínen is garázdálkodott, végül egy családi ház udvarára is bement jogtalanul, ahol megivott egy üveg italt. 

Konkrét lépéseket fogalmazott meg a kormány a Nyugat-Magyarországi azbeszt-üggyel kapcsolatban

Azonnali kockázatcsökkentő intézkedések, behozatal felfüggesztése, és a felelősök számonkérése.

Német testvérváros kórusa ad koncertet Győrben a Szentlélek-templomban

Ingyenes hangversennyel érkezik Sindelfingen nagy múltú együttese, a Cappella Nuova és a Stiftshoforchester.

Lakossági fórumot tartanak a győri zártkertekről a városházán

A városvezetés szerint fontos tisztázni, milyen szabályok és lehetőségek vonatkoznak a zártkerti ingatlanokra.

Újra tervezték a kőszegi történelmi belvárost övező Várárok és Várpark zöld területét

Az év junior tájépítésze pályázatra klímatudatos, fenntartható megoldásokat vártak, melyek érzékenyen viszonyulnak a műemléki környezethez, a meglévő zöldfelületi értékekhez és a terület közösségi használatához.

Már nem Kántás Zoltán a Magyar Fürdőszövetség elnöke

A Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője nem is indult újra a posztért.