Dézsi Csaba András valótlanságot terjesztett az Ugytudjuk.hu-val kapcsolatban

ugytudjuk.hu 2024-09-06 11:04:13
Pedig csak a cégjegyzéket kellett volna megnéznie Győr leköszönő polgármesterének.

Úgy néz ki, ahogy közeledik Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) Győr leköszönő polgármesterének hivatali idejének vége, annál jobban kezd egyre extrémebb posztokat megjelentetni Facebook-oldalán.

Nem túl elegáns módja ez a búcsúnak.

Ma reggel újabb posztot jelentetett meg a politikus, amelyben lapunkkal kapcsolatban is tett egy téves állítást.

“Ma már köztudott, hogy leendő polgármesterünket az Úgytudjuk oldal résztulajdonosa, egy ismert győri építési vállalkozó juttatta a polgármesteri székbe.” - írta.

Igaz, mielőtt az oldal, pontosabban az azt kiadó gazdasági társaság tulajdoni körével kapcsolatban a valótlanságot leírta jobban tette volna, hogyha utána néz a kiadó Kő A Mezőn Nonprofit Kft.-nek. Erre ugyanis minden állapolgárnak lehetősége van, az ingyenes kormányzati oldal, az e-cégjegyzék használatával.

Ugyanis, ha Dézsi vette volna a fáradságot, akkor láthatta volna, hogy a cégnek két tulajdonosa van: Ungár Péter és a cég ügyvezetője, a lap főszerkesztője, Farkas Balázs. Egyikük sem győri építési vállalkozó.

Ebből is látszik, hogy bár Dézsi szerint az újságírás nem munka, és nincsen mögötte valódi teljesítmény, azért mégiscsak szükséges hozzá a tények alapos ismeretének feltérképezése.

Lapunk főszerkesztője egyébként sms-ben értesítette Dézsit arról, hogy tévedett. Ezután a polgármester gyorsan átírta az érintett szövegrészt, mintha mi sem történt volna. Most ez olvasható:

“Ma már köztudott, hogy leendő polgármesterünket az Úgytudjuk oldal finanszírozója egy ismert győri építési vállalkozó juttatta a polgármesteri székbe.” 

Ez azonban megint csak tévedés, sőt hazugság. Egyetlen hirdetést sem vásárolt az elmúlt években az Ugytudjuk.hu-n egyetlen győri építési vállalkozó sem, de a kiadó cégnek adományban sem juttatott el egyetlen győri építési vállalkozó sem pénzt. Így semmiféle ismert győri építési vállalkozó nem finanszírozta lapunk kiadóját. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Kerékpárral követte, majd brutálisan megtámadta áldozatát a rábatamási rém – vádat emeltek a többszörös visszaeső ellen

A férfi előbb egy kerékpárkereket lopott el a vasútállomáson, később két biciklivel közlekedő nőt támadott meg – az ügyészség végrehajtandó fegyházbüntetést indítványozott.

Hogyan használhatod ki a Google hirdetések új kampányait?

Az online marketing világában az újítások folyamatos megjelenése állandó kihívást jelent a vállalkozások számára.

Tárlatvezetésekkel és kiállításmegnyitóval folytatódik a Rómer Múzeum augusztusi programsorozata Győrben

Agyagkatonák, modern művészet és a Győri Nemzetközi Művésztelep zárókiállítása várja a közönséget.

Nem csak vetítőterem: a mozi mint városi közösségi tér

A mozi jövőjéről legtöbbször nézőszámok, jegyárak és streamingplatformok kapcsán beszélünk, pedig legalább ilyen fontos kérdés, hogy milyen szerepet tölt be egy mozi a város közösségi életében.

Közel 1000 milliárddal csökkent a költségvetési hiány – Magyar Péter szerint ehhez csak annyi kellett, hogy nem lopják el az adófizetők pénzét

A kormányfő állítja, az elmúlt három hónap költségvetési fordulata megmutatja az új gazdaságpolitika eredményét, a július önmagában 524,3 milliárd forintos többletet hozott.

Halász Bence első dobásával döntős kalapácsvetésben

Szabados Ármin is ott lesz a fináléban.

KÉSZ: átadták a megújult az Erzsébet ligeti KRESZ-parkot Győrben – ezzel közel 90 millió forintot spórolt a város

Kósa Roland alpolgármester szerint a beruházással egyszerre rendezték az étterem korábbi szabályozási problémáját és újították fel a gyerekek, családok által közkedvelt területet.

A Savaria Karnevál idején akarnak a szombathelyi városháza előtt demonstrálni az Oladi Plató lakói

A drasztikus megmozdulással arra kívánják felhívni a figyelmet, hogy régóta nem mozdult előre az azbeszt helyzet megoldása.

Érmet várnak a kalapácsvető Halász Bencétől a ma kezdőd atlétika Európa-bajnokságon

De a másik szombathelyi dobó, Szabados Ármin is szép helyezést érhet el.

Húszezer forintért, vizsgálat nélkül írt fel nyugtatót – a Győri Ügyészség vádat emeltek az orvos ellen

A Kapuvári járás egyik állami pszichiátriai szakrendelésén dolgozó férfi receptenként 10 ezer forintért állított ki vényeket. 

Megszüntették a nyomozást abban a feljelentésben, amit a tiszás előválasztás kapcsán Németh Martin tett meg

A politikus jelölt akkor úgy nyilatkozott, hogy szerinte választási beavatkozás történt, amiben akár a Fidesznek is szerepe lehetett.

Győr továbbra is takarékoskodik: nem kapcsolják vissza a díszkivilágítást, és a legtöbb szökőkút sem indul újra

Pintér Bence polgármester szerint az enyhülés csak átmeneti, ezért az újabb hőhullámra készülve fenntartják a víz- és energiahasználat csökkentésére hozott városi intézkedéseket.

Mit lehet tenni, ha a baba nem fogadja el a cumisüveget?

Sok szülő találkozik azzal a helyzettel, hogy a baba egyszerűen elutasítja a cumisüveget.

Nem várt helyen is okozhat problémákat az extrém hőség: a talajközeli ózon az új veszélyforrás

A forró, napos időjárás kedvez a talajközeli ózon kialakulásának, amely irritálhatja a légutakat, ronthatja a tüdő működését és különösen veszélyes lehet a krónikus betegek számára. 

Csillagok, hullócsillagok és napfogyatkozás: különleges csillagászati programok jönnek Győrben és Nyúlon

Három estén is az égbolt kerül a középpontba: távcsöves megfigyelések, zenés installációk és lézeres csillagtúrák mellett augusztus 12-én egy látványos részleges napfogyatkozást is megfigyelhetnek az érdeklődők.

Igazi ritkaság: kilenc nappal korábban nyitják meg a felújítás alatt álló Hecsei úti felüljárót

Hétfőn hajnali négy órától ismét minden közlekedő használhatja az átkelőt, az autóbuszok is visszatérnek eredeti útvonalukra.

Kicserélték a győri kórházban meghibásodott transzformátort

Megkezdték az elhalasztott egészségügyi ellátásokat.

Kánikula 2026 - enyhül a hőség, de még nincs vége: szombattól már “csak” másodfokú riasztás lesz érvényben

A július vége óta tartó harmadfokú hőségriasztást mérséklik, de a tartós meleg miatt továbbra is fokozott óvatosságra van szükség.

Két részletben érkezik a 100 ezer forintos iskolakezdési támogatás, amit nem kell külön igényelni

Az első 50 ezer forintot még a tanévkezdés előtt folyósítja a Magyar Államkincstár, a második részlet novemberben, utalvány formájában érkezik.