300 millió forintot költ el a sárvári önkormányzat a volt cukorgyár területén találtató utak korszerűsítésére

Farkas Bazsi 2024-08-30 16:29:00
Pedig a terület túlnyomó részben magánkézben van.

Tegnap tartottak testületi ülést a sárvári önkormányzat képviselői. Ahogy arról beszámoltunk már, a városatyák támogatásukról biztosították Kondora István (Fidesz-KDNP) polgármester azon ötletét, hogy a Nádasdy-vár az önkormányzat tulajdonába kerüljön.

A volt cukor-gyár területén található utak fejlesztése is téma volt.

A gyárat 1993-ban privatizálták, 1999-ben volt az utolsó év, hogy a gyártósor működött.

Fotó: Sárvár Lendületben Facebook-oldal

A sárvári önkormányzat hivatalos Facebook-oldala szerint is hamarosan lakó övezetté válhat az egykori cukorgyár épülete.

“Az 1999-ben megszűnt sárvári cukorgyár területén meglévő ipari létesítményeket, épületeket, építményeket 2005-ben nagyrészt elbontották. Az így felszabaduló ingatlanokat a tulajdonos építési területként szeretné hasznosítani, rajta lakó- és pihenőövezeti fejlesztéseket tervez. A barnamezős ipari terület rehabilitációját a sárvári önkormányzat és a Vasivíz Zrt. vízvezeték és szennyvízelvezető - hálózat kiépítésével, út- és csapadékvíz-elvezetés fejlesztéssel támogatja. 

A cukorgyári területen a vízvezeték és a szennyvízelvezetés kiépítése már megtörtént. A Vasivíz a Szatmár utcai keresztezés és a régi szennyvíztelep előtti szakaszoló akna között a szennyvíz-nyomóvezetéket már kicserélte. A közlekedési és közműterületek önkormányzati tulajdonban vannak, ezért az úthálózat egy kisebb részének és az ahhoz kapcsolódó csapadékvíz-elvezető rendszer fejlesztésére a sárvári önkormányzat beruházási céltartalékából kíván fedezetet biztosítani. Ez az önkormányzati szerepvállalás új lendületet ad annak a magánerős beruházásnak, amely meghatározza ennek a városrésznek a további fejlődését.” - írt az önkormányzat.

Az azonban már csak a nemrég közzétett közgyűlési anyagból derül ki, hogy az önkormányzat 300 millió forintot fizet ki a fent említett utak építésére.

A tervezett utak alatti terület a privatizáció után került az önkormányzat tulajdonába, ajándékba kapták.

Igaz arra a poszt szövege is kitér, hogy az utak önkormányzati tulajdonban vannak, azonban a terület, amelyen így a fejlesztés megnyílhat magántulajdon.

Vagyis az önkormányzat közpénzen teremti meg a magánberuházás fejlesztésének további lehetőségét. 

És nem ez volt az első eset, hogy ez így történt. A sárvári önkormányzat 2023-ban közel 250 millió forintot költött a volt cukorgyári területen ivóvíz- és csatornahálózat kialakítására.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Tóth Péter lett Győr harmadik alpolgármestere

Három a magyar és a győri igazság: harmadszori nekifutásra lett a polgármester harmadik jobbkeze a korábbi kabinetvezető. 

NER cégkapcsolatok számokban: 1866 cég, a teljes hazai gazdaság profitjának 10%-a és több, mint 8400 milliárd forint közbeszerzés

Az elmúlt 16 évben felépült Magyarország egyik legdurvább üzleti-politikai hálózata. A kérdés ma már nem csak az, hogyan jutott idáig, hanem az, hogy mi történik vele egy új korszakban.

Breaking: a 2024-es “bosszú-SZMSZ” után, új szervezeti és működési szabályzata van Győrnek

Lesz végre harmadik alpolgármester, több forrás fölött rendelkezhet az önkormányzat, és nagyobb beleszólása lesz a városi cégek ügyeibe.

A hőségben is odafigyel dolgozóira a GYHG

Ivóvízzel, hűtőládákkal, klimatizált pihenőhelyiségekkel és további munkavédelmi intézkedésekkel segíti munkatársait a nyári kánikulában a hulladékgazdálkodási társaság.

Szerelmet színlelt, és megpróbálta kiforgatni mindenéből áldozatát egy körmendi nő

A sértett férfi egy több mint 43 millió forint, és egy 27 millió forint értékű ingatlant ajándékozott a nőnek és a fiának.

Lovas felvonulással indulnak a Szent László Napok Győrben

Szombat délelőtt hetven lovas és százötven hagyományőrző idézi meg a lovagkirály korát, a felvonulás idején több belvárosi utcában forgalmi torlódásokra kell készülni.

Egymás után sérültek meg a fürdőzők a Sárvári Gyógyfürdő hétvégén átadott, 700 millió forintba kerülő csúszdáiban

A csúszdákat egy időre le is zárták. Most a gyártó és a kivitelező bevonásával vizsgálják át a szerkezeteket. A csúszdák jelenleg használhatóak, de felére csökkentették a súly terhelést.

Ezt is megértük: benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

Az előterjesztés teljes körű iratfelülvizsgálatot, szakértői kontrollt és a titkosszolgálati múlt feltárásának felgyorsítását célozza.

Másfél hónapra lezárják a Zrínyi út egy szakaszát - nagy felújítás kezdődik a Győr-Nádorvárosban

Burkolatcsere és közműfelújítás miatt július 6. és augusztus 19. között jelentős forgalmi változásokra kell készülni a vidéki buszpályaudvar szomszédságában.

A modern mosdók gépi evolúciója

Az innováció korában a mosdók már nem csupán a higiénia kérdését szolgálják, hanem komplex élményt kínálnak. Ezt a trendet a nagy forgalmú létesítmények, mint például egy szálloda vagy bevásárlóközpont egyaránt magukénak érzik.

Meghosszabbították a hőségriasztást, szombattól pedig a III. fokú figyelmeztetés lép életbe

Az országos tisztifőorvos június 30-ig hosszabbította meg a másodfokú hőségriasztást, a hétvégétől pedig már a legmagasabb fokozat lesz érvényben az ország egész területén.

Fontos: menetrendváltozás lesz a győri vasútvonalakon

Június 27. és július 3. között több távolsági és regionális járat közlekedése módosul karbantartási munkák miatt.

Lovagok, solymászok és tüzes bemutatók – hétvégén Szent László Napokat tartanak Győrben

Június 27. és 28. között ismét benépesül az Aranypart, ahol két napon át a középkor világa elevenedik meg. 

Megosztva lettek gólkirályok, a Sárvár FC játékosa mégsem kapott serleget

A Király SE játékosa azonban kapott trófeát. Frissítve.

Az Országgyűlés elfogadta a hatósági üzemanyagár megszüntetéséről szóló törvényt

Ugyanakkor rendkívüli helyzetben a kormány később ismét beavatkozhat a piaci árakba.

Lézeres szemműtét kockázatok és mellékhatások: mire számíthatsz a felépülési idő alatt?

Egyre többen döntenek a lézeres szemműtét mellett, hiszen a modern technológiáknak köszönhetően a beavatkozások gyorsak, biztonságosak és rendkívül hatékonyak.

Az időtálló cseréptető: klasszikus megoldás modern igényekre

A cseréptetőt évtizedek óta az egyik legismertebb opcióként tartják számon, és ennek megvannak a jó okai.