Miért tűnt el a közlekedésért felelős államtitkár? 

Farkas Bazsi 2024-08-29 15:56:00
Az LMP tette fel a nagy kérdést.

A MÁV kritikus állapotban van, a közlekedésért felelős államtitkár viszont eltűnt a nyilvánosság elől: úgy tűnik, elbujdokolt. Bár az LMP szerint erre minden oka megvan, mégis azt kérjük tőle, hogy - amíg a tisztséget viseli - térjen vissza és adjon magyarázatot arra, ami a magyar vasútnál történik és mondja el, hogyan állítják helyre rövid- és hosszabb távon a vasúti közlekedést.

1848. áprilisa óta a miniszter felelős mindenért, ami a területén türténik. A MÁV összeomlása közepette az építési és közlekedési miniszter például több napra eltűnt. Feltűnő viszont Nagy Bálint közlekedésért felelős államtitkár hiánya is, aki még ennél is több ideje nem közölt önálló gondolatot a magyar vasút állapotáról a nyilvánosság előtt, pedig neki már a megnevezésében is konkrétan szerepel az, hogy a "közlekedésért felelős".

Bár a szégyenkezésre minden oka megvan, jobb lenne, ha az emberek és a rengeteg kárt szenvedett utasok elé állna, elmondaná, miért történnek a balesetek, miért nincs légkondicionálás ott sem, ahol lehetne, miért omlik most össze a vasúti rendszer. El kellene mondania, hogyan állítja helyre a kormány a vasúti közlekedést, hogyan szán rá jelentős többletforrásokat mind anyagi, úgy szakmai téren is. A presztízsberuházások és vásárlások, mint a repülőtér vagy a baráti irodaházak várhatnak, sokkal fontosabb dolgok vannak ma ezeknél - írta közleményben az LMP, Magyarország Zöld Pártja. 

Szólj hozzá!

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.