20 ezer forintért vásárolhatnák meg hivatali laptopjaikat a leköszönő kőszegi képviselők

Farkas Bazsi 2024-08-26 17:45:25
Miközben az önkormányzat 3 millió 600 ezer forintért vásárolna új gépeket a helyi óvodának.

Még 2007 augusztusában döntött úgy a kőszegi képviselő testület, hogy elmozdulnak a minél kevesebb papír felhasználásának irányába. Vagyis papír helyett elektronikusan küldik ki az ülések anyagait a képviselőknek. A 2024-es költségvetésben 4 millió 800 ezer forintot különítettek el az új ciklus, 12 önkormányzati képviselőjének laptop vásárlásához.

Vagyis egy laptopot 400 ezer forintért vásárol meg a hivatal.

A mostani képviselői laptopokat 300 ezer forintért vásárolta meg az önkormányzat még 2019-ben. 

Egy friss testületi előterjesztés szerint az azóta eltelt időben értékük a természetes használódás következtében lecsökkent, jelenlegi könyv szerinti értékük: 0 forint.

Az előterjesztés azt tartja kézenfekvő megoldásnak, hogy az egyes laptopkat az eddigi használóik, vagyis a képviselők vásárolják meg. 

Mint minden más önkormányzati vagyontárgy esetében, az adásvétel értékére az értékbecslésben meghatározott érték az irányadó. Ennek érdekében felbecsültettük a laptopok értékét, amely

20 ezer forintot állapított meg - írja az anyag.

A képviselők az augusztus 29. testületi ülésen fognak nyilatkozni arról, hogy ezen az áron meg kívánják-e vásárolni az általuk használt számítógépet.

Amennyiben a városatyák nem élnek a lehetőséggel, úgy az értékesítést a jegyző fogja lebonyolítani.

Fontos hangsúlyozni, hogy ezeket a hivatali gépeket, elviekben csakis a testületi anyagok átnézéséhez használták a képviselők. 2023-ban például 19 ülése volt a képviselőknek. Így különösebb igénybevételnek nem voltak kitéve a gépek.

Ez azért is érdekes, mert miközben 5 éves, megkímélt laptopokat 20 ezer forintért selejtez ki az önkormányzat, addig a kőszegi Meseváros Óvoda és Bölcsőde részére 9 új gépet, 400 ezer forintos darabáron, összesen 3 millió 600 ezer forintért vásárolnának meg, városi büdzséből. 

Furcsa párhuzam, az biztos. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Nyomoz a rendőrség a Győr+ ügyében

Tömeges fiktív foglalkoztatásra gyanakodnak. Volt, amikor 93 alkalmazott volt a cégnél.

Vannak dolgok amik nem változnak: rongyoknak nevezte a szivárványos zászlókat Novák Előd, aki szerint a másság gyógyítani való deviancia 

Az LMBTQ-közösséget sértő kijelentésekkel és a Pride betiltásának követelésével jelentkezett a Mi Hazánk alelnöke.

„A hatalmat a magyar néptől csak kölcsönkapjuk, nem örökbe” - legfeljebb 12 évig lehetnek hivatalban az országgyűlési képviselők Magyar Péter javaslata szerint

Az új szabály célja, hogy a jövőben ne alakulhasson ki ismét olyan politikai hatalmi rendszer, mint amilyet a TISZA Párt szerint az elmúlt évtizedekben kiépítettek.

A nemrég a mentőszolgálattól menesztett Győrfi Pál lesz a szombathelyi MCC vendége

Nézzünk a jövőbe! Egészség 2.0 címmel tartanak beszélgetést a volt Takáts-házban.

Július első hétvégéjén ismét a gyerekeké lesz a város - idén 19. alkalommal rendezik meg a Győrkőc Fesztivált

A rendezvény mára az ország egyik legnagyobb összművészeti gyermekfesztiváljává nőtte ki magát.

Innovatív megoldások az építészetben

Az építőipar és a digitális technológiák találkozása az utóbbi években új lehetőségeket nyitott meg a szakemberek számára.

Borneói kormányzati delegáció járt Győrben

Sarawak miniszterelnök-helyettese vezetésével érkezett 27 fős küldöttség a városba, hogy a térségfejlesztés és a nemzetközi együttműködések tapasztalatait tanulmányozza.

Átformált szemöldökök: a laminálás új trendje

Emlékszel arra az időre, amikor a laminálás csupán a dokumentumok megóvását szolgálta?

A mezőgazdasági naplóvezetés jelentősége és kihívásai

A mezőgazdasági gazdálkodás bonyolult és folyamatosan változó terepén a gazdálkodási napló vezetése szinte elkerülhetetlen tevékenység.

Hőségriadó – vizet oszt és párakapukat telepít a GYSEV

A vasúttársaság Szombathelyen, Zalaegerszegen és Sopronban az utascsarnokban elhelyezett szódaautomatákból biztosít hűtött vizet az utasok részére naponta 10 és 18 óra között.

Fitten időskorban is: így őrizhetjük meg egészségünket

Ahogy egyre több évet számítunk, elkerülhetetlenül felmerül a kérdés: hogyan maradhatunk fizikailag és mentálisan is frissek, hogy a későbbi életszakaszokat is aktívan tölthessük? Az egészség fogalma gyakran félreértett, hiszen nem pusztán a betegségek hiányáról van szó.

Többet internetezünk, de több pénzt is kell költünk rá mostantól – árat emelnek a mobilszolgáltatók

339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.

Új ipari parkot építene? Cserébe állítsa helyre a természetet!

Egy brit modell szerint a beruházásoknak nemcsak csökkenteniük kell a környezeti károkat, hanem mérhetően javítaniuk is kell a természet állapotát.

A hőség miatt módosul a kutyasétáltatás rendje a Győri Állatmenhelyen

Hétvégén csak a délelőtti órákban lehet sétálni a menhely kutyáival, a gondozók a négylábúak védelme érdekében kérik a szabályok betartását.

Fokozott katonai jelenlétre és hanghatásokra kell számítani Győrben a légvédelmi rakétaezred gyakorló terének környezetében

Vaklőszeres kiképzést tart a Magyar Honvédség a hétvégén, a környéken élők erősebb zajokra és katonai járművek mozgására számíthatnak.

Magyar Péter kezdeményezésére kikerült az ukrán csatlakozás gyorsítására utaló rész az EU-csúcs záródokumentumából

Az Európai Tanács ülésén négyórás vita után született meg az a nyilatkozat, amelyet valamennyi tagállam támogatni tudott.

A Győri Ítélőtábla öt év börtönre ítélte a férfit, aki meg akarta fojtani a segítségére siető ismerősét

Az elsőfokú, felfüggesztett büntetést túl enyhének találta az ügyészség, a másodfokú bíróság végrehajtandó szabadságvesztésre súlyosbította az ítéletet.