Szijjártó: Mi továbbra is Győr fejlődését akarjuk

ugytudjuk.hu 2024-08-22 07:26:43
Dézsi Csaba András búcsúztatójára érkezett egykori mentoráltja, a győri származású külügyminiszter.

Szijjártó Péter külügyminiszter is vendége volt annak a Zichy-palotában tartott búcsúztatónak, amit Dézsi Csaba András fideszes polgármester szervezett Győrben, mivel október 1-től átadja a stafétát Pintér Bencének (TSZV-LMP-Momentum), a város júniusban megválasztott polgármesterének.

Az eseményen a külügyminiszter, Dézsi egykori mentoráltja elmondta: Győr elmúlt évtizede szerinte igazi sikertörténet, 2014 óta ötszázmilliárd forintnyi beruházást sikerült odavinni, és a Fidesz-KDNP-nek a város a szívügye, ezért továbbra is a fejlődését fogja szem előtt tartani.

„Az évek, amelyek itt Győrben úgy teltek el, hogy a Fidesz és a KDNP viselte a városvezetés felelősségét, azok egyértelműen sikeres évek. Az nem is kérdés, hogy Győr egy bezzegváros. Az nem kérdés, hogy amikor a magyar gazdasági növekedésre pozitív példákat keresünk, akkor Győrt mindig ott mondjuk az élmezőnyben” – sorolta. „Én azt hiszem, hogy az elmúlt évek sikertörténetének az egy nagyon fontos oka volt, hogy itt, Győrben a Fidesz egy csapatsport, a Fidesz-KDNP egy csapatsport kifejezéssel volt egyenlő. Tehát akik itt dolgoztak, dolgoznak, akik itt vagyunk, mind-mind csapatként, közösségként tekintünk magunkra” – tette hozzá.

Az önkormányzati választással kapcsolatban elmondta, hogy a Fidesznek kétharmados többsége lesz a következő közgyűlési testületben, huszonkettőből tizennégy helyet szerezve. Majd hozzátette, hogy a polgármester-választáson is speciális helyzet állt elő, amelynek következtében most nem sikerült nyerni, de szerinte beszédes, hogy mindhárom jelölt elindult egyéniben is, és hármójuk közül egyedül Dézsi Csaba András győzött.

A miniszter arról számolt be, hogy terveket kell készíteni a következő időszakra vonatkozóan, azonban az elsődleges szempontnak továbbra is annak kell lennie, hogy a kormánypártoknak a szívügye Győr.

„Tehát mi továbbra is a város fejlődését akarjuk, mert a város fejlődése eddig is a nevünkhöz fűződött, és mi szeretnénk, hogy ez a város tovább fejlődjön” – közölte. „Ami egész biztos, hogy ez az új helyzet egy sokkal nagyobb fegyelmet fog megkövetelni a frakciónktól, mint eddig, hiszen mindenfajta kihívások fognak érni minket természetesen, és ezeknek a kihívásoknak a kezelésében a gerincességre, a karakánságra és a lojalitásra nagyon nagy szükség lesz” – fűzte hozzá.

Szólj hozzá!

Elbontják a szombathelyi városháza Bejczy utca felőli kerengőjét

Üvegkorlátot kap az emeleti terasz. Szegecses lesz a homlokzat.

Június 21-én Győrben is Múzeumok Éjszakája

9 helyszínen több, mint 50 program várja az érdeklődőket. 

Karácsony Gergely: a főváros megrendezi a szabadságünnepet

A főpolgármester szerint a BRFK "egy nem létező gyűlésről hozott tiltó határozatot, ezzel az erővel az unikornisok sétáltatását is betilthatta volna".

Új trend hódít a szemüvegpiacon!

Idén ismét a szemüvegdivaton van a fókusz.

Fullba nyomja a Voks X 2025 propagandát Kőszeg hivatalos Facebook-oldala

A város polgármestere az önkormányzati lapban hívta fel a figyelmet a sorsdöntő “népszavazásra”.

Hivatalosan is tulajdonosa lett a Haladás 1919 Labdarúgó Kft.-nek Schäfer András

40 millió forint plusz támogatást kap a szombathelyi önkormányzattól a focicsapat. 

Gábor Máté a Falco KC új ügyvezetője

A friss cégvezető eddig technikai vezetőként dolgozott a csapatnál. Gráczer György senior menedzseri kinevezést kapott.

Mutatjuk, mi alapján vásárol mosógépet egy kényszeresen maximalista ember!

Steve Jobs neve ma már mindenki számára ismerősen cseng, akit ugyan nehezen kezelhetőnek tituláltak munkatársai, ám sikereit valószínűleg épp ennek köszönhette.

Töretlen siker - Már most betelt a Vasi Vasember nevezési listája

Csak a váltókra tudnak fogadni, mindössze 8 jelentkezést a szervezők.

Üvegszilánkokat találtak a Szentiváni homokozóban

Példás gyorsasággal lépett az ügyben a Győr-Szol.

Több, mint 15 millió forintot gyűjtöttek a kórháznak a győriek a Richter egészségnapon

2000-nél is több szűrővizsgálatot végeztek el a Dunakapu téren.

Teljes útlezárás van az M86-os autóúton

Felsővezeték rongálódott a szombathelyi szakaszon.

Bezárta a szobába a barátnőjét egy sárvári férfi

Késsel fenyegette, és ütlegelni is kezdte.

Helyt adott a bíróság a fővárosi önkormányzat azonnali jogvédelem iránti kérelmének

A bíróság elrendelte, hogy a Magyar Államkincstár fizessen meg a budapesti önkormányzatnak 10 milliárd 171 millió 449 ezer 24 forintot és annak május 29-től a teljesítés napjáig számított kamatát.

Mentális betegség a sorozatokban: 4 főhős, 4 kórkép

A sorozatok és a filmek világa gyakran tükrözi a valóságot, néha egészen meglepő hitelességgel.