LMP: Akkumulátorgyarmat után akkuhulladék-feldolgozó lehet Magyarország

ugytudjuk.hu 2024-08-22 17:22:00
A zöldpárt szerint kormány ahelyett, hogy megerősítené a környezetvédelmi hatóságot, újabb veszélyes üzemeket szabadít az országra.

Beigazolódni látszik, amire az LMP – Magyarország Zöld Pártja többször figyelmeztetett: az akkumulátorgyárak mellé hamarosan jönni fognak az akkuhulladék-feldolgozó üzemek is, amelyek tovább súlyosbítják az ágazat környezeti hatásait – írja közleményében a zöldpárt. Szerintük ez olvasható ki Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter és a koreai SungEel Hitech Co. vállalat tárgyalásából. A miniszter szerint még idén dönteni kell arról, hogy mely vállalatok, mely helyszíneken kezdhetik meg a beruházások megvalósítását.

Nagy Márton ráadásul a párt szerint azzal a céggel folytatott megbeszélést az akkufeldolgozó kapacitások kiépítéséről, aminek magyarországi leányvállalata sorozatos szabálysértéseket követett el, és a bátonyterenyei feldolgozóüzemét be is kellett zárni.

Egy eset a sok közül, hogy rákkeltő anyagok veszélyeztették a dolgozókat; a nikkel levegőben mért mennyisége az egyik vizsgálat során kétezerszeresen haladta meg a határértéket.

„A kormány ahelyett, hogy megerősítené a környezetvédelmi hatóságot, újabb veszélyes üzemeket szabadít az országra. A jelenlegi helyzetben, megfelelő környezetvédelmi garanciák és ellenőrzés nélkül csak idő kérdése, hogy az új akkumulátorhulladék-feldolgozó üzemekben mikor történik baleset vagy mikor kerül veszélyes anyag a környezetbe. Nem engedhetjük meg, hogy Európa akkumulátor-hulladéka nálunk kössön ki!” – írják.

Szólj hozzá!

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.

650 millió forintból újul meg Győr vízi és vízparti élete - a folyók városa szintet lép

Akadálymentes horgászstég, vízitúra-központ és új szabályozási rendszer is érkezik a következő években.

Eltűnt Vámos Zoltán 

A választások utáni héten a Fidesz-KDNP jelöltje nem jelentkezett.

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.

Nincsen ivóvíz a szombathelyi kórház sürgősségi tömbjében

Nem hivatalosan fagyálló került a rendszerbe. Palackos vízzel biztosítják a betegek ellátását.

Újabb győri társasházakat von be az ingyenes szelektív hulladékgyűjtésbe a GYHG

Több száz címen jelennek meg tavasszal a sárga fedeles kukák.

Befagyasztotta az Nemzeti Filmintézet a támogatások kiosztását

Megszűnik a Savaria Filmszemle évi több tízmillió forintos finanszírozása?

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.

A Kúria mondta ki, hogy nem sértette meg a választási törvényt Pintér Bence

A fideszes képviselőket bírálta, amiért nem jelentek meg a közgyűlésen, a Nemzeti Választási Bizottság pedig ezért első körben elmarasztalta a győri polgármestert. 

Gagyi Levente aztán igazán érthet a gyógyfürdő üzemeltetéshez

Két vasi - a sárvári, és a celldömölki - gyógyfürdőt üzemeltető cég felügyelőbizottságában is tag a fideszes megyei önkormányzati képviselő. A büki fürdőben pedig fejlesztési üzemeltetési munkatárs.