Végre egy kormánypárti képviselő, aki maximálisan elégedett volt a párizsi Olimpiával

Farkas Bazsi 2024-08-13 19:21:00
Lendvai Ferenc biztonságban érezte magát és hihetetlen jó élményekkel távozott.

Egyrészt a nyári uborkaszezonnak, másrészt pedig a magyar kormány egyik fő ellenségképének, a gender-lobbi kapóra jövő olimpiai megnyitó, majd aztán az algír ügy miatt is propaganda eszközzé vált az idei ötkarikás játékok.

Tegnap például a Hír TV-nek nyilatkozva a magyar sportélet felkent pápája, Szöllősi György azt mondta, hogy végtelen cinizmus volt a párizsi szervezés mögött. Ugyanis a franciák, miután az amerikaiakkal összefogva elvitték a magyarok elől a 24-es, majd a 28-as Olimpia rendezési jogát, pökhendien viselkedve mutatták meg, hogy mi mindent tehetnek meg következmények nélkül.

A “szaros” Szajna, az algír bokszoló ügye, a megnyitón mutatott LMBTQ-lobbi is mind-mind arculköpése volt a normális értékrendnek - szerinte, és a stúdióban helyet foglaló többi vendég szerint is.

A kormányzati propaganda egyébként továbbra is múníciót lát az ötkarikás játékokban, amely ugyan szerintük maga a nyugati elkorcsosulás mintapéldája volt, de a magyar csapat részvétele és annak eredménye spártai harcosok módjára teremtett hősöket a kis emberek számára.

A közmédia, a kormányközeli média pedig még ezekben a napokban is ontja azokat a grafikákat, ahol Magyarország a legeslegelső régiós, vagy európai mutatóban a megszerzett érmek, a lakosságszámhoz arányított sportolói részvétel és minden más számunkra kedvező konstellációban.

Ezért is volt furcsa, és egyszerre üdítő a szombathelyi fideszes önkormányzati képviselő, Lendvai Ferenc Facebook-posztja, aki a helyszínen tekintette meg az Olimpiát.

“Fantasztikus élmény volt, csodálatos emlékekkel lettem gazdagabb! 
Párizs kitett magáért, nyugalom volt, biztonság volt és hihetetlen jó érzésekkel távoztam.” - foglalta össze a lényeget a politikus, szembemenve a kormány narratívájával.

Lendvai Ferenc egyébként már “kifele megy” a politikából. Az idei választáson már nem indult el mandátumért, bár 2019-ben képviselőjelölt volt, végül nem szerzett elég szavazatot ahhoz egyéni képviselőként mandátumot kapjon. Listás helyet kapva futott be a közgyűlésbe a vonata. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

220 centis harcsát fogott Borkai Zsolt

80 kilós vadállattal birkózott meg Győr volt polgármestere.

Magyar állampolgárt nem lehet fenyegetni - Magyar Péter Zelenszkij és Putyin kijelentéseire reagált

A TISZA Párt elnöke szerint sem Ukrajna, sem Oroszország nem gyakorolhat nyomást Magyarországra, az ország szuverenitása nem lehet geopolitikai játszmák eszköze.

Új terveket készítenek a győri Radó-sziget északi részének megújításához

A belváros egyik legfontosabb zöldterülete megújulhat, a koncepciókat tájépítész hallgatók dolgozzák ki.

„Nyisd ki a füled!” - most bárki ellenőrizheti a hallását a győri Richter Teremben

A Hallás Világnapjához kapcsolódva ingyenes hallásszűrő állomást helyeztek el a koncertteremben.

Budai Gyula feljelentést tett a győri nénikkel kiabáló imposztor miatt 

A rendőrség garázdaság vétségének gyanúja miatt nyomoz, de az továbbra sem derült ki, hogy ettől miért lenne tiszás a troll-videós.

Szombathelyi érem az első magyar pizza bajnokságon!

Csapatversenyben kanalaztak be egy bronzérmet a gasztroguruk.

Marton Ferenc: Mint közgyűlési alelnök nem jártam el a győrvári böllérnap 12 millió forintos állami támogatásánál

A disznóölés szüleink, nagyszüleink, a családok tradíciója, családi hagyománya - írta a politikus.

Egyesítették a nyomozásokat a győri Városrendészet ügyében

A Pintér Bence által tett feljelentés nyomán indult ügyet egy másik, már folyamatban lévő büntetőeljárással vonták össze.

Körmenden tart fórumot Szentkirályi Alexandra

A színházban lesz a Fidesz zárt eseménye.

Orbán Viktor: „Magyarország készültségben”

A miniszterelnök szerint a közel-keleti konfliktus miatt erősítették meg a biztonsági intézkedéseket.

Kósa Roland - Nem zsarolhatja Fidesz a győrieket a közszolgáltatásokkal

Az alpolgármester szerint a számok mást mutatnak, mint amit a Győr+ Média sugall a költségvetés kapcsán.

Hajtó Péter a mindenkori polgármester jogkörébe adná a győri városüzemeltetést

A független képviselő szerint a jelenlegi rendszer jogsértő lehet, ezért új közbeszerzési eljárást kellene kiírni.

Több győri szervezet is eredménnyel pályázott a Nemzeti Kulturális Alapnál

16 millió forint jut az idei Öt Templom Fesztiválra, de kapott pénzt a Balett, és a Színház is.

A Závecz szerint a TISZA Párt 50-38 arányban vezet a Fidesz előtt

A felmérés szerint több százezer szavazó lehet a különbség a két legnagyobb politikai erő között.

Súlyosabb büntetést indítványozott a győri ügyészség a gyerekeket szexuálisan molesztáló férfinak

Arra is rávette a lányokat, hogy pornográf felvételeket készítsenek magukról és azokat elküldjék neki. 

Bár a DK állítja, nem lesz mind a 106 egyéni választókerületben saját jelöltje

Czeglédy Csaba DK támogatással, de függetlenként indul el a választáson. Így csak 105 egyéni jelöltje lesz a pártnak, amivel kampánytámogatást is buknak.

A zártkerti ingatlanok 10%-os beépíthetőségről döntött a győri közgyűlés

Ha nem lassítják a folyamatot, 2026. szeptember 1-jén léphet hatályba az új szabályozás.