Marketing level 9999: Amennyiben Hámori Luca kiütötte volna azt az “izét” úgy olcsóbb lett volna a rántott hekk a körmendi Ökocentrumban

Farkas Bazsi 2024-08-04 10:27:55
Miután többen is felháborodtak az ótvar marketing eszközön, és egy ember megalázásán, törölték a posztot.

Régen szolgáltatott olyan mértékben beszédtémát a sport, mint most a párizsi Olimpia női ökölvívó mezőnye. Akik esetleg az elmúlt napokat a Marson töltötték, az ő kedvükért foglaljuk össze, hogy az történt, hogy az első magyar női ökölvívó olimpikon, Hámori Luca a legjobb 8 között összetalálkozott az algír Imane Khelif-fel. Khelif egy nemi kromoszóma rendellenességgel járó nemi fejlődési zavarokat okozó betegségben, egy úgynevezett DSD nemi kromoszóma rendellenességgel küzd. 

Az érintett lányoknál elmaradhat a serdülőkori nemi érés, aminek a beindításához ezekben az esetekben hormonterápiára van szükség.

Mivel azonban Khelif Algériában él, ott pedig mindenféle hasonló beavatkozást tilt az állam, így ez nála elmaradt.

A tájékoztalanságból fakadó butaság pedig úgy terjedt a Facebook-on, mint covid járvány 2020 idején, így nagyon sokan egyből azt kiáltották, hogy Khelif igazából férfi, amivel maga is tisztában van, és csak azért indul el a nők között, hogy így előnyt szerezzen magának. Bizonyításul pedig azt hozták fel, hogy bizony bizony már a Nemzetközi Ökölvívó Szövetség is kizárta őt a magas tesztoszteron szintje miatt, ami ugye - szerintük - azt bizonyítja, hogy Khelif férfi.

Csak éppen azt nem jegyezte meg senki, hogy a Nemzetközi Ökölvívó Szövetség orosz befolyás alatt van - emiatt sem engedi az NOB az olimpiai ökölvívó számok közelébe a szövetséget - Khalifet pedig három nappal azután zárta ki a nemzetközi szövetség, hogy a ringben legyőzte Azalia Aminevát, orosz ökölvívót.

Az algír ökölvívó egyébként 2021-ben nevezett a Bocskai István Nemzetközi Ökölvívó Tornára, ahol a magyar szervezők a női mezőnybe fogadták el a nevezését.

Valamit pedig talán megmutat emberi minőségéből, hogy az UNICEF algír nagykövetének választotta 2024 januárjában.

A “Khalif-jelenség” pillanatok alatt nőtt túl azon, hogy az egyenlő sportolói feltételekről szóljon. Nagyon hamar beleállt a közélet, és többek között Kovács “Koko Orbán Viktor mögött ülök a Fidesz-pódiumon” István is megszólalt az ügyben, mondván attól, hogy hűtőszekrénynek képzelem magam, még nem leszek hűtőszekrény.

Hogy éppen Koko nyilatkozata volt-e a gyújtópont, vagy az egyébként is a béka segge alatt lévő magyar közbeszéd minősége előre láttatta, hogy hova fog süllyedni a téma, nem tudni, minden esetre a körmendi Ökocentrumnak sikerült Khalifot, egy sportolók, egy olimpikont, és elsősorban embert “izének” titulálnia. 

Csavaros marketing eszközt fabrikáltak Hámori Luca szombati mérkőzéséből:

Vagyis az Ökocentrum üzemeltetői két lábbal szálltak bele az emberi méltóságba, ami egyébként a magyar Alaptörvény egyik alapvető, a személyhez fűződő jogban biztosít.

A bejegyzés gyorsan végigsöpört a Facebookon, többek között a “Nem tehetsz róla, tehetsz ellene”-oldal is írt egy bejegyzést róla.

“Azt sem szeretnénk megszokni, hogy a hétköznapi szexizmust marketingeszközként használja nem egy és nem kettő cég, vállalkozás, de a dehumanizálás mint marketingeszköz valami új és ezen a ponton tényleg legyen egy éles határ, mondjuk ki, hogy ez nemcsak felháborító, de teljes mértékben elfogadhatatlan.
Függetlenül attól, hogy mit gondolunk arról, hogy a küzdősportokban milyen szabályoknak kellene lenni.

Imane Helif nem "izé", hanem nő.
És mindenekelőtt: ember.”

Úgy néz ki, hogy ez a marketing fegyver hamar visszafelé sült el, az Ökocentrum oldalának kezelője pedig törölte bejegyzését, mintha ezzel meg nem történtté tette volna a dolgot. 

A szombati meccset egyébként Khalif nyerte, Hámori és az algír lány a legsportszerűbben álltak egymáshoz, mind a ketten gratuláltak a másik teljesíményéhez.

Az olcsósított hekk pedig több indokból is, de elmarad.

Hámorinak pedig körültekintőnek kell lennie a következő időszakban, mert úgy tűnik, hogy nagyon hamar politikai eszközzé válhat, hiszen a magyar kormánynak mikor máskor, mint most, különösen kapóra jött az ügy, hiszen egyből a gender-propaganda egyik, mindenki számára jól látható, jelenségét kezdték el definiálni az olimpián történtek kapcsán.

Az pedig, hogy Fürjes Balázs fideszes politikus, a MOB tagja már a mérkőzés lefújását követő sajtótájékoztatón ott tobbzódott Hámori mellett igen csak fekete felhőket sejtet felvonulni erre az égboltra.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

4 százalékkal kellett túlárazni a kivitelezőknek a Győr-Szollal kötött szerződéseket, amit aztán vissza kellett adni a cégnek 

Tegnapi cikkünkre reagálva, most névvel vállalta állításait egy volt társasházkezelő hozzátartozója, aki túlárazott munkákról és furcsa lomtalanításokról mesélt lapunknak.

A Győr-Szol Zrt. igazgatósága a Győr Plusz médiumok megszüntetése mellett döntött

A médiacég közleményben tudatta, hogy a megszűnés tényét.

A szombathelyi Dobó SE elnöke arra kérte a TISZÁ-ra szavazókat, hogy töröljék őt az ismerősei közül

Miközben a klub szövetségi alelnöke a TISZA-kormány alatt próbálja megújítani a magyar atlétika belső viszonyait. Furcsa együttállás ez.

Visszahívták a gyanús sárvári foglalkoztatásban érintett Lágler Pétert a Sportfólió Kft. felügyelőbizottságából

Gagyi Levente kikerült a Fürdő FEB-jéből, Klimits István lett a Humán Erőforrás Bizottság elnöke. Sárváron újraosztották a bizottsági és felügyelőbizottsági helyeket.

Terméskővel betört egy boltablakot, majd autót rongált Nyúlon egy férfi

A vádlott ugyanazon az estén több helyszínen is garázdálkodott, végül egy családi ház udvarára is bement jogtalanul, ahol megivott egy üveg italt. 

Konkrét lépéseket fogalmazott meg a kormány a Nyugat-Magyarországi azbeszt-üggyel kapcsolatban

Azonnali kockázatcsökkentő intézkedések, behozatal felfüggesztése, és a felelősök számonkérése.

Német testvérváros kórusa ad koncertet Győrben a Szentlélek-templomban

Ingyenes hangversennyel érkezik Sindelfingen nagy múltú együttese, a Cappella Nuova és a Stiftshoforchester.

Lakossági fórumot tartanak a győri zártkertekről a városházán

A városvezetés szerint fontos tisztázni, milyen szabályok és lehetőségek vonatkoznak a zártkerti ingatlanokra.

Újra tervezték a kőszegi történelmi belvárost övező Várárok és Várpark zöld területét

Az év junior tájépítésze pályázatra klímatudatos, fenntartható megoldásokat vártak, melyek érzékenyen viszonyulnak a műemléki környezethez, a meglévő zöldfelületi értékekhez és a terület közösségi használatához.

Már nem Kántás Zoltán a Magyar Fürdőszövetség elnöke

A Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője nem is indult újra a posztért.

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.