LMP: Elképesztő, hogy a kormány nem hajlandó szélenergiát használni

ugytudjuk.hu 2024-07-25 12:00:00
Az LMP azt várja a kormánytól, hogy engedjen végre zöld utat a szélenergiának.

Szijjártó Péter Bukarestben a Transzatlanti Energia- és Klímaügyi Együttműködési Partnerség rendezvényén arról beszélt, hogy a kormány továbbra sem számít a szélenergiára, nem akarja „tönkretenni országunk gyönyörű tájait szélerőművekkel”.

Az LMP erre reagáló közleményében azt írta: elképesztő, hogy 2024-ben még mindig ott tartunk, hogy a kormány nem hajlandó kihasználni az egyik legzöldebb és legolcsóbb energiaforrást, a szélenergiát.

„Egész Európában, sőt szinte az egész világon mindenhol épülnek szélerőművek anélkül, hogy elcsúfítanák a szép tájakat. Megfelelő szabályozással és területi tervezéssel ugyanis elkerülhető, hogy szélturbinák létesüljenek természetvédelmi vagy tájképvédelmi övezetekben. Máshol viszont a szélerőművek nagyban segítik a zöld energiatermelést. Zsákutcába vezet a kormány energiapolitikája, ami szinte kizárólag az atomenergiára és a napenergiára épít. Utóbbi mellé nagy szükség lenne a szélenergiára is, ami képes kiegyensúlyozni az önmagában nagy ingadozásokat mutató napenergia-termelést” – írja a párt.

Az LMP – Magyarország Zöld Pártja azt várja a kormánytól, hogy engedjen végre zöld utat a szélenergiának: emelje négyszeresére, 4 GW-ra a szélenergia célszámot 2030-ra és biztosítson hálózati csatlakozást a szélerőműveknek.

Szólj hozzá!

Péntektől érkezik a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyede

Korábban kezdi a kézbesítést a Magyar Posta, a kifizetések egy utalványon érkeznek.

Bírósági szakaszba lépett a győri GYHG-mutyi - a vád szerint 758 millió forint tűnt el a város cégéből

Éveken át a veszteséges önkormányzati vállalkozást használták fel túlárazott és indokolatlan szerződésekhez.

Ideiglenesen lezárták a marcalvárosi futópálya egy szakaszát Győrben

Garanciális javítás miatt mintegy 40 méteren nem használható a körpálya, a sportolóknak átmeneti megoldást alakítottak ki.

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

Van számukra egy rossz hírünk: nem hagyjuk!

Február végéig érdemes kihelyezni a méhecskehoteleket

Sokat segíthettek a beporzók esélyein.

442 alkalommal csalt hamis aranylapokkal két győri férfi

Webáruházon keresztül csapták be amerikai vevőiket, a kár több mint kétszázmillió forint. 

Nem oszlatta fel magát a győri közgyűlés

Csupán a Tiszta Szívvel A Városért frakció szavazott az oszlatás mellett.

Fekete Dávid már a közgyűlés közben is a háborúval kampányol a Facebookon

Hallomásokra épített riogatás, miközben a város ügyei épp az ülésteremben vannak  napirenden.

Parkolási botrány Győr - bűncselekmény nem történt, Borsi Róbert mégis feljelentést tesz

A Fidesz az ügy kapcsán eljutott odáig, hogy Pintér Bence szerelmes Magyar Péterbe. 

8 milliárd 300 millió a propagandára - ennyiből szórta tele a médiát a kormány a hamis „TISZA-adós” nemzeti konzultációval

Az aHang szerint a kabinet ezúttal is teljes hadrendbe állította a komplett médiabirodalmát. 

Pintér Bence helyretette az Ugytudjuk szerződését és visszaadta a hólapátot Fekete Dávidnak

Azzal talán vissza lehet hordani a Győr-Szol-ba a hiányzó 1 milliárd 700 millió forintot.

Vágányzár a Győr-Budapest vonalon - több járat menetrendje módosul februárban

Pályakarbantartás miatt egyes vonatok nem érintik a Keleti pályaudvart, a nemzetközi és elővárosi közlekedésben is változások lesznek.

"Hosszú évek óta hitvallásom, hogy egy dolog szent az maga a fesztivál."

Olvasói levelet kaptunk a Győr-Logistic Kft. ügyvezetőjétől, Lakatos Gyulától.

Egy szombathelyi születésnapon tört ki verekedés

Félreérthető szituba keveredett egy nő és egy férfi.

Pintér Bence: Újra indulok a polgármesteri székért!

Az is kiderült, hogy a TSZV-nek van 15 egyéni jelöltje.

Pintér Bence: Fekete Dávid és a Győr-Szol hülyének néz mindenkit

A polgármester szerint a cég cáfolata csak trükk a számokkal, és továbbra sem tudni, hogy hol a pénz!