Mit lehet tenni, ha elromlik a golyósoros teherautó kormánymű?

ugytudjuk.hu 2024-07-22 11:22:52
A nagyobb járművekben megtalálható golyósoros csavarorsós kormánygépek gyors ütemben terjedtek el. Ez a hidraulikus szervókormány fejlesztett verziójának köszönhető.

 

Hogyan működik ez a kormánygép?

A szóban forgó kormánygép működését és a kormánymű javítását a Szervokormány javítás csapata foglalta össze. A kormánygép orsóját a kormánykerék tengely kardáncsuklón keresztül forgatja. Az orsó ferde hatásvonalú csapágyazással axiális, valamint radiális irányokon stabilan megtámasztott.

Félkörös profilú, nagy emelkedésű menetet képeznek az orsón, ami golyósor segítségével mozgat egy elfordulás ellen megvezetett fogasléces csavaranyát. A fogasíves kormánykart a fogasléc közvetlenül forgatja. Annak érdekében, hogy minimalizálni lehessen a kopást, valamint emelni lehessen a biztonság szintjét, két, egymástól független golyósor gondoskodik az alakzáró kapcsolat kialakításáról az anya és az orsó között.

Ez a megoldás jó, de meghibásodhat

Idővel egy jármű bármely alkatrésze elhasználódhat, meghibásodhat. Ez a megoldás sem jelent ez alól kivételt. Nem mindegy azonban, hogy kihez fordulunk, ha a golyósoros teherautó kormánymű bemondja az unalmast, és kormánymű javításra van szükségünk.

A Szervokormány javítás csapata már jó ideje foglalkozik személyautók és haszongépjármű kormányrendszerek felújításával, javításával. Vállalják kistehergépkocsik, kamionok vagy éppen buszok kormányművének felújítását egyaránt, függetlenül attól, hogy fogasléces megoldásról vagy golyósorosról van szó. Ha arra van szükség, a szervópumpa meghibásodását is orvosolni tudják.

Nem minden cég nyújt ugyanolyan komplex szolgáltatást

Kormánymű javítással nem foglalkoznak minden magyar településen. A Szervokormány javítás csapata sem rendelkezik szervizközponttal mindenütt az országban, viszont vállalják a meghibásodott alkatrész díjmentes elszállítását és visszaküldését is. Ez azt jelenti, hogy házhoz mennek a problémás komponensért, és ezért külön nem kell fizetni, csak a javítás díját számítják fel.

Amennyiben az élet úgy hozza, cseredarabot is biztosít a cég. Felújított kormánymű esetén természetesen számlát adnak az elvégzett munkáról, amit érdemes megőrizni, hiszen egy év garancia szól az ilyen kormányművekre, és még a megtett kilométerek számát illetően sem állítanak fel korlátokat.

Könnyű felvenni a kapcsolatot a céggel

A vállalkozás honlapján van egy online kapcsolatfelvételi űrlap, így még csak telefonálni sem kell probléma esetén. Elég ezt kitölteni, majd a futár a megadott helyre megy a hibás alkatrészért. Beszállítja a szakszervize, ahol bevizsgálják a hozzáértők.

A futárrendelő űrlapon a kapcsolattartáshoz szükséges adatokat, azaz a neved, telefonszámod, e-mail-címed és a fizikai címet szükséges megadni. Ki kell választani egy legördülő listából a problémás alkatrészt, néhány szóban ki kell fejteni a pontos hibajelenséget, valamint az autó márkáját kérik még. Aki szeretné, természetesen telefonon is felhívhatja a céget.

Szponzorált tartalmat olvastál!

Szólj hozzá!

Előkerült Fekete Dávid és megszólalt a Győr-Szol ügyében – Most már jöhet Magyar Péter? 

A Fidesz frakcióvezetője támogatásáról biztosította Pintér Bencét – kérdés, eddig miért nem volt ekkora az egyetértés.

Egyelőre néma maradt Ágh Péter, nem örül választási győzelmének a mindig up to date Facebook-oldalán

Nem sikerült elérnünk telefonon sem a képviselőt, sem pedig a titkárát.

Magyar Péter: Ágh Péter csalással nyert. Nem ismerjük el legitim képviselőnek!

A TISZA elnöke felszólította a fideszes képviselőt, hogy ne vegye fel a mandátumát, és ezzel legyen új választás a választókerületben.

Nem sikerült fordítania Strompová Viktóriának, Ágh Péter nyert Vas02-ben

258 szavazat lett a különbség. A “kamu” Magyar Péter 909 voksot kapott.

Pintér Bence szerint drámai válságban van a Győr-Szol - a helyi Fidesz a vonat elé lökte a városüzemeltető céget

A polgármester a következő kormány segítségét kéri, Magyar Pétert tárgyalásra hívta a városba.

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.

650 millió forintból újul meg Győr vízi és vízparti élete - a folyók városa szintet lép

Akadálymentes horgászstég, vízitúra-központ és új szabályozási rendszer is érkezik a következő években.

Eltűnt Vámos Zoltán 

A választások utáni héten a Fidesz-KDNP jelöltje nem jelentkezett.

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.

Nincsen ivóvíz a szombathelyi kórház sürgősségi tömbjében

Nem hivatalosan fagyálló került a rendszerbe. Palackos vízzel biztosítják a betegek ellátását.

Újabb győri társasházakat von be az ingyenes szelektív hulladékgyűjtésbe a GYHG

Több száz címen jelennek meg tavasszal a sárga fedeles kukák.