Illegális "Dacia Clubot" számolt fel a NAV Győr mellett

Farkas Bazsi 2024-07-15 13:43:36
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei egy Győr melletti faluban tartott akció során tetten érték azt az illegálisan tevékenykedő autószerelőt, aki különös érdeklődést mutatott az illegális Dacia szoftverek és autódiagnosztikai eszközök iránt.

A NAV Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatóságának munkatársai júliusban tartott helyszíni razzia során számolták fel azt az illegális autószerelő műhelyt, ahol több tucat hamisnak minősülő autódiagnosztikai eszközzel és illegális szoftverrel dolgozott a tetten ért autószerelő. A NAV nyomozói a Járműipari Forgalmazók Szellemi Tulajdonvédelmi Szakmai Egyesületének szakértőjével és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem pénzügyőr tisztjelölt hallgatóival megerősítve jártak el a helyszínen. 

A kényszerintézkedéssel érintett személy az egyik internetes közösségi oldal, Dacia tematikájú csoportjában nyíltan hirdette bűnös tevékenységét. Az illegális autószerelő műhely megtalálásában a NAV Bűnügyi Információ-technológiai és Adatmentő Főosztály munkatársai nyújtottak segítséget a közösségi oldalon talált profil alapján. Az elkövető nem rendelkezett autószerelői végzettséggel, tevékenységét teljesen feketén végezte.   

A kutatáskor a fináncok különféle informatikai és diagnosztikai eszközöket, valamint szoftver telepítőkészleteket foglaltak le. Az eseti szaktanácsadó megállapítása alapján a becsült vagyoni hátrány összege közel 20 millió forintot tesz ki. A hatóság által lefoglalt termékek jelentős vagyoni hátrányt okoztak a jogtulajdonosoknak, ezért a tetten ért autószerelőt a pénzügyi nyomozók a felmerülő szerzői vagy szerzői jogokhoz kapcsolódó jogok megsértése bűntett, valamint iparjogvédelmi jogok megsértése vétség miatt hallgatják ki.

Figyelem! A NAV rendszeresen ellenőrzi, hogy az autószervizek, szerelőműhelyek jogtiszta szoftverekkel dolgoznak-e. Aki kétes eredetű helyről vásárol, az nem csupán önmagát veszélyezteti, hanem másokat is bajba sodorhat. A hamisított autódiagnosztikai eszközök használata – ellenőrizetlen pontosságuk, esetleges értéktorzításuk miatt – a járműveknél téves beállításokhoz vezethet, így alkalmazásuk közvetve a közlekedésbiztonságra is fokozott kockázatot jelenthet! A jelenlegi szabályozás szerint, olyan személy végezhet bontási tevékenységet, aki az arra vonatkozó engedélyekkel rendelkezik.

Szólj hozzá!

Nehéz szülés volt, de végre újra nyit a Győrszentiváni Lakossági információs Iroda

Hosszú hónapok vitáját sikerült pozitívan lezárni, jövőbe mutató tanulságokkal.

Ismét elszabotálta a Fidesz, hogy legyen második alpolgármestere Győrnek

Pintér Bence kabinetfőnöke másodszori nekifutásra sem kapta meg a pozíciót.

Mesés bőrápolási lehetőségek tű nélküli kezelésekkel

Gondoltál már arra, hogy a szép és egészséges bőr elérése ma már egyszerűbben is kivitelezhető?

Június 13 és 16 között rendezik idén a Bloomsdayt Szombathelyen

Ez évben is bővül Közép-Európa legnagyobb szabadtéri kortárs kiállítása.

Folytatódik a győri városháza luxusautótalanítása

Pintér polgármester visszaadja a harmadik Audi A6-ost is.

Megkezdődött a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia pénzügyi átvilágítása

Az egyesület akkor kaphatja meg az önkormányzat 40 millió forintos támogatását, ha a vizsgálat mindent rendben talál.

Megbüntette a bíróság azt a férfit, aki tévéket dobott ki a szombathelyi Erdei iskola úton

A készülékekből akár nehézfémek is a talajba kerülhettek volna.

Szombathelyi szupermarketből akart rabolni 2 férfi

Szeszesitalt és csoki szemeltek ki zsákmányul.

Az autófóliázás egy közkedvelt marketingeszköz

Ugyan az utóbbi években az online marketing pörgött fel a leginkább, egyre több vállalkozás található meg a digitális térben, de ez közel sem jelenti azt, hogy fizikai, “offline” promóciók már kevésbé lennének hatékonyak, sőt! Néhány okos megoldással még költséghatékonyabban érhetjük el a potenciális vásárlókat.

Nem jelenthető ki egyértelműen, hogy Bábolnán soha többé nem földelnek el fertőzött állati tetemeket!

Nagy István nem tudott határozott válasszal felelni a kérdésre a zárt ajtók mögött tartott szakmai értekezleten.

Hiányoltad már a szalagvágást? Pedig Sárváron tegnap nyisszant az olló

A Nádasdy-vár kapott macskakövek közé szorított új fákat. Szegények.

Nem ülhet le az Egis Körmend kispadjára a pénteki meccsen Forray Gábor

Vezetőedző nélkül kell helytállnia a Rába-partiaknak a Szolnok ellen.

A mese szerepe gyermekkorban

Folyamatosan hallhatjuk a híreket arról, hogy a gyerekek manapság túl kevés mesét hallanak, helyette mindig a képernyőt nézik. A hírek középpontjában ennek a jelenségnek a káros hatásai állnak. De mit tehet a szülő, ha szeretne ezen a helyzeten javítani?

Pénteken újabb alpolgármester csatlakozhat a győri városvezetéshez

A pletykákkal ellentétben Antal Imre nem lesz jelölt.

Nem maradtak némák a bábolnaiak

Nagy István agrárminiszter szerint a szigetközi magas talajvíz miatt hoztak Bábolnára több ezer leölt szarvasmarhát.