Melega Miklós: Súlyos kudarcot vallottunk és ennek önvizsgálatra kell késztetnie a helyi jobboldal valamennyi szereplőjét

Farkas Bazsi 2024-07-11 09:10:00
A KDNP városi elnöke szerint megújulás, összefogás és erőteljes, tudatos építkezés szükséges ahhoz, hogy a szombathelyi jobboldal kimozduljon a mostani apátiából.

Semmi sem stimmel címmel közölt helyzetképet a szombathelyi önkormányzati választásról a Demokrata. A riport végig vette azokat az elemeket, amik a helyi jobboldal bukásához vezettek. A lap szerint ennek három fő oka volt:

  • a Fidesz–KDNP városi kampánya távolról sem volt annyira összefogott és hatékony, mint az ellenzéké;
  • Lenkai Nóra nem volt megfelelő polgármesterjelölt;
  • végül pedig a Fidesz–KDNP körül megfogyatkoztak a használható emberek, a helyi jobboldal érezhető káderhiánnyal küzd.

A cikkben ugyan a Fidesz részéről senki sem szólalt meg. Ám nyilatkozott Kis-Kádi Tamás, a Frisss.hu főszerkesztője, Hende Csaba fideszes választókerületi elnök egyik fő bizalmasa. Ő arról beszélt, hogy míg a végül minden egyéni választókerületet vivő Éljen Szombathely! plakátjai pártlogóktól mentes, lokálpatrióta érzelmeket erősítő anyag volt, addig a Fidesz-KDNP utcai megjelenése erős politikai vizualitást tartalmazott.

– Az itteni közélet iránt aktívan érdeklődők számára nyilvánvaló lehetett, melyik jelölt melyik párthoz köthető, az átlagembert ugyanakkor egyszerűen nem érdekelte a kérdés, illetve az ÉSZ komoly munkát fektetett abba, hogy az egyesület képviselőinek párthovatartozása ne kerüljön fókuszba. Ebből azt a következtetést lehet levonni, hogy a helyiek többsége az önkormányzati választás során az országos pártszimpátiával szemben a folytonosságot, a kiszámíthatóságot helyezte előtérbe a pártcsatározással szemben - nyilatkozta Kis-Kádi a Demokratának.

Melega Miklós, a KDNP városi elnöke - aki egyébként az önkormányzati választási eredmény hatására bizalmi szavazást kért maga ellen a pártban, majd végül maradt a posztján - értékelt a Demokratának.

– Ez megsemmisítő vereség a helyi jobboldalnak, annál is inkább, mert az eddigi választások alapján Szombathelyt nem lehetett alapvetően baloldali beállítottságú városnak nevezni. Súlyos kudarcot vallottunk és ennek önvizsgálatra kell késztetnie a helyi jobboldal valamennyi szereplőjét.

A folytatást illetően pedig így fogalmazott:

– 2029-re egyelőre az tűnik reális célnak és elvárásnak, hogy a mostaninál jobb eredményt érjünk el, ám ehhez megújulás, összefogás és erőteljes, tudatos építkezés szükséges. Egyebek mellett vissza kell csalogatnunk a közélet világába azokat, akik korábban érdeklődtek iránta, ám mára elfordultak tőle. Ha mindezeket sikerül megvalósítanunk, akkor teremtődhet esély a baloldali városvezetés leváltására.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Pintér Bence: Tiltakozásra hívom a győrieket!

A győri polgármester szerint a Fidesz-frakció meghamisította a győri költségvetés számait, majd megpróbálták eltitkolni a városlakók elől.

Az Osztrák Szabadságpárt főtitkárával fotózkodott Hende Csaba

Ausztriai külképviseletei munkára cseréli a képviselőséget Hende?

Az igazi hollywoodi luxusérzés nyomában

A vasbetonból készült medencék a luxus megtestesítői. Az egyik legnépszerűbb építési móddá vált az elmúlt időszakban, ám a legdrágább kivitelezési igényű is lehet. Ezért is hívják a medencék luxuslimuzinjának.

Kigányolták a szombathelyi Szűrcsapó utcai szolgáltatóházat

Az elkövetkezendő hetekben a közterület-felügyelet is nagyobb figyelmet fordít majd a környékre.

Tóth Péter nem sértegette a Győr Szol, és a Győr Projekt dolgozóit!

Tegnapi cikkünkben tévesen állítottuk, hogy a városi cégek pénzkifizető helyek lennének! Helyreigazítás.

Őrizetben a szombathelyi ámokfutó

Büntetőeljárás indult egy szombathelyi autóssal szemben, aki a rendőrök többszöri jelzése ellenére sem volt hajlandó megállni gépkocsijával. Jogosítvány nélkül, a járművezetéstől eltiltva akart meglépni a rendőrök elől.

Kicsi fürdőszoba berendezése – ötletek és trendek

Bárhogyan is nézzük, a kis fürdőszobák megtervezése mindig kihívást jelent. Egy aprócska térben kell elérni, hogy a funkcionális elemek ne csak praktikusak, hanem esztétikailag is vonzóak legyenek.

Gyurcsány Ferenc elszörnyülködött a győri kórházon

Ez ma egy megyei kórház. Az Audi gyár tőszomszédságában. Világszínvonal és szedett-vedett, pusztuló kórház egymás mellett - fakadt ki a DK elnöke. 

Jobban jársz, ha modern éjjellátó rendszert választasz

Gondolkodtál már azon, hogy miért érdemes napjainkban egy fejlett éjjellátó kamerarendszert választanod? A biztonsági megfigyelés éjjeli képességei döntő fontosságúak lehetnek, különösen, ha az események éjszaka történnek.

Az E.ON 3200 fészekkel várja a gólyákat

Többszáz millió forintot költött el erre az energiaszolgáltató.

Milyen stílusú gyerekágy a trendi?

A gyerekszoba kialakítása során az ágy kiválasztása igen fontos lépés, mert nemcsak a kényelem és biztonság szempontjait érdemes figyelembe venni, hanem a szoba stílusát és hangulatát is. Az alábbiakban bemutatunk néhány népszerű stílust, amelyek napjainkban igen népszerűek lettek.

Szűkítette keretét Gasper Okorn, Durázi kimaradt az izlandiak ellen nevezett csapatból

A falcosok közül Keller, Pongó, Váradi és Perl ott lesz a pályán.

A szombathelyi civil szervezetek támogatási alapja a versenyképes járások egyik első “áldozata”

A 2025-ös városi költségvetés szerint idén csak akkor kapnak támogatást a civilek, ha a versenyképes járások bizottsága azt oda utalja.

Tavaly újra nőtt a magyarországi sörfogyasztás

Az öt legnagyobb sörgyártó költségvetési befizetései 2024-ben 6,8 százalékkal 95,9 milliárd forintra nőttek.

Gasper Okorn: egyedül a győzelem lehet a cél Izland ellen Szombathelyen

Csütörtökön 18 órakor dobják fel a labdát az Aréna Savariában.

Megtelt a győri kórház gyermek-intenzív osztálya

Az intézmény szerint egyelőre senkit nem kellett másik kórházba szállítani.