Fogházra ítélték a gyöngyösfalui kalandparkban gondatlanságból halált okozó két férfit

Farkas Bazsi 2024-07-11 16:01:00
Az ügyészek súlyosbítást, a védők enyhítést kértek.

A bírósági közlemény szerint a Kőszegi Járásbíróság halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt végrehajtandó fogházbüntetésre ítélte a vádlottakat.

A vádirati tényállás lényege szerint 2020 októberében egy osztálykiránduláson lévő gimnázium tanulói közül többen egy Vas vármegyei kalandparkban lévő akadálypályán másztak, illetve a magasban kialakított pihenőn várakoztak, miközben a kalandparkot üzemeltető, valamint a megfelelőségi tanúsítványt kiállító vádlottak foglalkozási szabályszegése miatt egy fa kidőlése folytán balesetet szenvedtek. Az egyik kiskorú sértett a baleset következtében olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen életét vesztette, a másik diák maradandó fogyatékosságot eredményező sérülést, míg a harmadik tanuló nyolc napon belül gyógyuló könnyű sérüléseket szenvedett.

A bíróság mindkét vádlott bűnösségét megállapította foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétségében, az I. rendű vádlottat 1 év 8 hónap szabadságvesztés-büntetésre, valamint 3 év kalandpark üzemeltetési tevékenységet magában foglaló foglalkozástól eltiltásra, a II. rendű vádlottat 1 év 10 hónap szabadságvesztés-büntetésre és 3 év megfelelőségértékelési tevékenységet - ideértve a megfelelőségértékelési vizsgálatot, a megfelelőségértékelési tanúsítást és a megfelelőségértékelési ellenőrzést is - magában foglaló foglalkozástól eltiltásra ítélte. A szabadságvesztés büntetéseket fogházban kell végrehajtani.

Az ítélettel szemben a jogorvoslatra jogosultak fellebbezést jelentettek be, a döntés nem jogerős. Az ügyész hosszabb tartamú szabadságvesztés-büntetések, valamin eltiltások érdekében, a vádlottak és védőik pedig felmentésért, továbbá a II. rendű vádlott és védője az ítélet hatályon kívül helyezéséért, illetve a büntetés enyhítésért jelentett be fellebbezést. 

Címlapfotó: 112press.hu

Szólj hozzá!

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.

Jövő héten fut Szombathely!

Szombaton rendezik meg a mára már hagyományosság vált futóversenyt.

Nyolcéves autóbusz szerződés kiírására készül Győr

Hosszabb távra tervezne a tömegközlekedéssel a város, de átmeneti időszak szinte biztosan lesz.

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein.