A belvárost rázza fel a jövő hét végén érkező Utcaművészeti Fesztivál

Farkas Bazsi 2024-07-05 12:56:00
A Kőszegi utca egy nagy sétáló utcává alakul. Képzőművészek, zenészek, vendéglátók lepik el a flasztert.

Idén kibővített programokkal jelentkezik a szombathelyi Utcaművészeti Fesztivál. 

„Belebotlasz, bepillantasz, belehallgatsz, ott ragadsz, kipróbálod, megkóstolod, elhenteredsz, napozzholddal, nincsismeleg…” Az Utcaművészeti Fesztiválról írta néhány szóval egy helyi kulturális portál az elmúlt évben. Ilyen volt és ilyen lesz idén is 2024-ben az Utcaművészeti Fesztivál a lezárt Kőszegi és Széchenyi utcában.

Zenészek, képzőművészek, táncosok, kézművesek lepik el Szombathely belvárosát. A négy éve útjára indított Utcaművészeti Fesztivál idén július 13-án, szombaton várja egész napon át az érdeklődőket az interaktív művészeti élményt nyújtó programokra. Egy szombat, mikor a szombathelyi, valamint a környékbeli zenészek, képzőművészek és táncosok elfoglalják a belvárost. Legyen szó mezítlábas utcazenéről, komolyabb zenei produkciókról, képzőművészetről, táncos produkciókról vagy gyerekprogramokról, itt mindenki megtalálja a szívéhez közel álló „szigetet”.

Helyszínek és programok:

Modam:
9:15-10:30   Brian Mountfoot
11:00-12:15 Radiogram
17:00-18:00 Meraki
19:00-20:00 Bujtás Ervin
21:00-22:00 feri.rar (DJ Jenei)

Mozi Kávézó:
16.00-17.00 Fuzz Box
18.00-19.00 Dirty Slippers
20.00-21.00 Bye Guna Rock

Kilences:
17.00-18.00 Grabarits Tesók
19.00-20.00 Andalgó
21.00-22.00 That’s Right Baby

BM udvar:
16.00-20.00 Tremolo Duo, Biozenész, African and Arabic Rhythm Group

Bécsi Kávézó:
16.00-17.00 Kendik Péter
18.00-19.00 Culture Cuvée
21.00-22.00 Blues Jam

Street Art kiállítók:
Szalai Lilian
Joó Rebeka
Czenki Barbara
Keresztes Ádám
Keresztes Petra Zsófia
Tóth András
Hollósy-Czetter Andrea 
Tebeli Szabolcs
Tóth Viktória
FrankenVi

Utcazene: (nagy kapualj – Kőszegi 6.)
Savaria Worship Band
Korponay Zsófi-Bánó Zoltán
S. Hollósy Kornél
Háklár Duó

Utcatánc: 
West Side TSE
Energy TSE

Kézművesek és gyerekjátékok az egész rendezvény területén!

Rónaszéki Linda képzőművészeti gyermekfoglalkoztató 17.00-19.00

Gasztronómia: Modam, Kilences, Cinema Cafe, BM udvar, Guri Serház, Bécsi Kávézó

Figyelem!

A szervezők várják művészek, alkotók, kiállítók jelentkezését és a rendezvényhez csatlakozását!
Akár a helyszínen is!

E-mail: prieger.szabolcs@szombathely.hu

Szólj hozzá!

Megvannak Kolossváry Balázs utódai a Győr Plusznál

Egyszerre ketten kellenek, hogy betöltsék a volt vezérigazgató hagyta űrt.

Édeshármas: hogyan válasszunk harmadik szereplőt?

Az édeshármas lehetősége felizzíthatja a mindennapok szürkeségét, és sokak fantáziáját megmozgatja. De hogyan is döntsük el, hogy ki legyen a harmadik személy?

Feltörték a szombathelyi adventi vásár egyik bódéját

Sonkát és pénzt lopott a betörő. Elkapták.

V.Németh Zsolt szerint a TISZA jelölte csúfosan kikapott a nagykőrösi időközi választáson, pedig a párt nem is indított jelöltet

A világraszóló Fidesz győzelemmel megszerzett 371 szavazat a testület egyetlen mandátumát jelenti.

Nőtt a Tisza előnye, megtorpant a Fidesz

A 21 Kutatóközpont mérése szerint decemberre visszaállt a nyári állapot: a Tisza vezet, a kormánypárt viszont nem tudott előrelépni.

A hordozható energiaforrások új korszaka

Valószínűleg mindannyiunkkal előfordult már, hogy egy hosszabb szabadtéri tevékenység vagy akár otthoni áramszünet közepette akadt meg az élet, mert nem állt rendelkezésre elegendő energia.

16 millió forint gyűlt össze a győri Bagolyvár karácsonyfája alá

Példás összefogással újulhat meg az otthon sivár udvara. 

Világátlag felett nőtt a magyar szabadalmi aktivitás

A friss nemzetközi adatok szerint egyre több hazai vállalkozás lát értéket a szellemi tulajdon védelmében.

Napelemes kiserőművel gazdagodott a győri jégkorong klub

A beruházás a klub fenntartható működését és gazdasági stabilitását erősíti.

Színes karácsony Győrben – több száz gyerekrajz érkezett az adventi pályázatra

Három korosztályban összesen több mint 370 alkotás született, a legjobbak díjat, a közönségkedvencek élményt nyertek.

Pintér Bence szerint „Győr nem fideszes fellegvár”  

A polgármester kifejezetten örülne egy időközi választásnak. 

Ismert kézilabdázó nőket zaklatott egy férfi Győrben

A két sértett el is költözött a vádlott miatt, de az új címen is megtalálta őket.  

84 millió forintért tervezik meg a 87-es főút Kám-Szombathely-Kőszeg közötti egy szakaszának felújítását

Felújítják a 86-ost a Rédics-Szombathely-Mosonmagyaróvár útvonalon, valamint Csepreg és Szombathely között is új aszfaltot kap a közút. Több vasi útszakasz is érintett.

4 hónappal Vígh Ferenc távozása után ismét van vezetőedzője a Haladásnak

Simon Ádám eddig sportigazgatóként, és megbízott vezetőedzőként dolgozott a klubnál, január 1-től előléptetik. Frissítve!

A buborék rendben, a címke már kevésbé - rozé pezsgőket vizsgált a Nébih

A Szupermenta teszt szerint inni lehet, olvasni viszont nem mindig volt mit: jelölési hibák miatt öt terméknél indult eljárás.