Átvette megbízólevelét Pintér Bence, Győr októberben hivatalba lévő polgármestere

ugytudjuk.hu 2024-06-28 06:02:00
A képviselők és a nemzetiségi képviselők is megkapták a megbízóleveleket.

Csütörtökön délután adták át a győri városházán a frissen megválasztott polgármester, az önkormányzati képviselők és a nemzetiségi képviselők számára a megbízóleveleket.

Az eseményen Dézsi Csaba András leköszönő polgármester megjelent, majd hamar távozott; a korábbi polgármester Borkai Zsolt viszont nem jelent meg.

Az októberben hivatalba lévő Pintér Bence a GyőrPlusz kérdésére így nyilatkozott:

„Sok beszélgetésem volt az elmúlt két hétben, még több vár ránk a következő hónapokban, de azt tapasztalom, hogy mindenki nagy várakozással tekint a jövőbe. Októberig szeretnék minél több intézményvezetővel, cégvezetővel találkozni, minél több szakemberrel megismerkedni, akivel együtt fogunk dolgozni a jövőben. Ősztől pedig a békés együttműködés és közös munka mentén indítjuk el a következő ciklust. Eddig akárkivel beszéltem, mindenki arról biztosított, hogy a Fidesz frakció is békét szeretne a városban, és közösen szeretne dolgozni a város fejlődéséért, mi ezt vesszük alapul, mi is így állunk neki a feladatoknak.” 

Az ülésen a Fidesz 14 képviselője mellett dr. Balog-Farkas Renáta szentiváni képviselő és a kompenzációs listáról bejutott képviselők is átvették a megbízólevelet. A polgármester jelölőszervezete, a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület három fővel lesz jelen a közgyűlésben: Jenei Ferenc, Kósa Roland és Szakács András is átvette a megbízólevelet csütörtökön.

Dézsi Csaba András arról beszélt az önkormányzati lapnak, hogy nem akarja csatatérré változtatni Győrt; míg Fekete Dávid fideszes fracióvezető pedig azt mondta: Mindenképpen mindent megteszünk annak érdekében, hogy a választók felhatalmazása alapján jó irányba menjen ez a város és természetesen békében tudjunk együtt dolgozni”

Szólj hozzá!

Előkerült Vámos Zoltán, neki is lefőtt a kávé

A főispán végre tisztázta, hogy a kampány alatt fizetés nélküli szabadságon volt. Most érzelmes posztban búcsúzik eddigi feladataitól.

Forsthoffer Ágnest jelöli házelnöknek a TISZA Párt

Komoly pozíciót adna női kézbe Magyar Péter. 

Átépítik a Fehérvári út egyik legproblémásabb csomópontját Győrben

Négy hónapig tartó munkával bővítik a Zöld utcai kereszteződést, a cél a torlódások megszüntetése.

„Magyarországnak járnak az uniós ezermilliárdok” – Brüsszellel kezdett egyeztetéseket a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a választói felhatalmazás után az első lépések már megtörténtek az uniós források hazahozatalára.

Fekete Dávid jogköröket adna vissza Pintér Bencének a győri közgyűlésben 

Adódik a kérdés: miért kellett anno megfosztani ezektől a városvezetést. Ez most annak a bizonyos fagyinak az esete lenne? 

Ágh Ernő: “A fiam talpig becsületes ember.”

Nyilatkozatot kértünk Ágh Péter édesapjától, aki szintén politikus. Előbb válaszolt a kérdéseinkre, majd azt mondta visszavonja nyilatkozatát. 

Ágh Péter: “Ellenfeleink válogatott rágalmakkal próbáltak besározni minket az elmúlt hónapokban.”

A Vas Népének küldött nyilatkozatot a csalással vádolt fideszes parlamenti képviselő. Szerinte minden választó időben informálódhatott a jelöltekről.

Egyelőre néma maradt Ágh Péter, nem örül választási győzelmének a mindig up to date Facebook-oldalán

Nem sikerült elérnünk telefonon sem a képviselőt, sem pedig a titkárát.

Magyar Péter: Ágh Péter csalással nyert. Nem ismerjük el legitim képviselőnek!

A TISZA elnöke felszólította a fideszes képviselőt, hogy ne vegye fel a mandátumát, és ezzel legyen új választás a választókerületben.

Nem sikerült fordítania Strompová Viktóriának, Ágh Péter nyert Vas02-ben

258 szavazat lett a különbség. A “kamu” Magyar Péter 909 voksot kapott.

Pintér Bence szerint drámai válságban van a Győr-Szol - a helyi Fidesz a vonat elé lökte a városüzemeltető céget

A polgármester a következő kormány segítségét kéri, Magyar Pétert tárgyalásra hívta a városba.

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.

650 millió forintból újul meg Győr vízi és vízparti élete - a folyók városa szintet lép

Akadálymentes horgászstég, vízitúra-központ és új szabályozási rendszer is érkezik a következő években.

Eltűnt Vámos Zoltán 

A választások utáni héten a Fidesz-KDNP jelöltje nem jelentkezett.

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.